fbpx
Close Sidebar
archikidz

3 червня завершився дитячий архітектурний фестиваль Archikidz, що відбувався в Києві протягом уікенду. Фестиваль відкрився майстер-класом «Велика архітектурна майстерня», у якому взяли участь діти 7 – 14 років. Іспанська архітекторка Долорес Вікторія Руіс Гаррідо, засновниця програми Little Architect, у рамках якої викладається архітектура у початкових школах Великобританії, стала одною з викладачок на цьому майстер-класі. Загалом на ньому викладали 20 провідних фахівців з архітектури та урбаністики. 

Потім діти та дорослі змогли відвідати лекцію «Розумне місто для всіх», яку прочитав науковець, інженер Віктор Долгопятов. І ще до обіду в цей день на фесті з доповідями виступили тінейджери – у форматі IІSKRA, молодіжної платформи від лідерів Ради старшокласників «ШАРМ», учнівського самоврядування Шевченківського району міста Києва. Вероніка Рахуба виступила з доповіддю «Стартап: від ідеї до успіху». Софія Сосинович розповіла про трабли з зайнятістю у доповіді «Прокрастинація – наш головний ворог і як його побороти». Тема Анни Євсейчик – «Як бути більш продуктивним». Антоніна Мітрахова взялася за тему «Об’єктивізм. Модне слово чи рішення, що змінює життя» і також розповіла слухачам чимало цікавого. 

По обіді відбувся арт-хепенінг з художником Антоном Логовим, який разом з відвідувачами буде створювати інсталяцію «Майбутнє вже сьогодні». Редакторка Тетяна Антонюк та журналістка з 20-річним досвідом Анна Кручиніна провели для школярів майстер-клас «Журналістика – перше знайомство: інтерв’ю». Мова йшла про інтерв’ю з українськими архітекторами. 

Після цього на фесті були показ та обговорення фільму «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек»» – стрічки, яку створила ініціативна група Emek Bizim Istanbul Bizim (Емек наш Стамбул наш), що зібралася в 2010 році для організації демонстрацій та заходів проти знесення кінотеатру «Емек» у стамбульському районі Бейоглу. Показ відбувся за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. 

Наступного дня зранку учасники фесту знову відвідали майстер-клас «Велика архітектурна майстерня». Після цього для старших школярів Лідія Фісунова, вчитель вищої категорії, вчитель української мови, вчитель початкової школи, прочитала доповідь «Оригінальність і креативність – це одне і теж?». Потім Ксенія Талалай, мама-мандрівниця, запросила порозмовляти про подорожі з дітьми, і звідти учасники фесту попрямували слухати доповіді «Завтра_2037. Погляд з майбутнього». Ідеолог події «Завтра_2037» Ірина Рубіс, футуропідприємниця, керівниця незалежного бізнес/медіа бюро запросила на лекцію «Хаотична архітектура мрійника: цінність інтуїції та помилок (закреслено) уроків». Потім була лекція «Як я навчився мислити широко і високо: 5 підказок, щоб перейняти здатність» – від Михайла Миколишина, 15-річного інженера-розробника, переможця конкурсу NASA Space Apps Challenge, який розробив платформу, за допомогою якої кожен зможе дізнатися значення будь-якого терміна з різних сфер вивчення Землі. Єлізавета Годовікова, 16-річна винахідниця, авторка проекту Waste Manager – смарт-смітника, який допоможе завчасно дізнаватися про наповнення сміттєвого бака, прочитала доповідь «5 бюджетних способів реалізації своїх ідей».

По обіді для відвідувачів 14-16 років провели бізнес-клуб від школи бізнесу та розвитку підлітків, а потім відбувся другий день арт-хепенінгу з художником Антоном Логовим, який разом зі школярами створювив інсталяцію «Майбутнє вже сьогодні». Звідти учасники фесту пішли на виступ та майстер-клас з ірландських танців.  

Щодня на фестивалі відбувалися майстер-класи: можна було пограти в архітектора, створити бонсай, побудувати конуси на сітці, позбирати роботів-сумоїстів з КМДШ, створити “одяг” для світильника, збудувати вежі, розмалювати дерев’яні фігурки та збудувати історичну споруду Києва, дослідити стем-практики та пограти з конструкторами.

За інф. Archikidz

anastasya-ivanova-ta-yevgen-savchenko-presentuyut-knigku-alboom-za-lvivskimi-bramami

Анастасія Іванова, фотограф та Євген Савченко, співавтор, презентують 23 березня, у четвер, у Львові  книжку-альбом «За львівськими брамами». Ця книга, що наразі вийшла у «Видавництві Старого Лева», допоможе дізнатися, що ховає Львів за брамами старих будинків, привідкриє таємниці міста. На презентації можна буде почути історії мешканців будинків, і роздивитися у книзі-альбомі сецесійні розписи, фрагменти вітражів, величні сходові клітки, квіткові мозаїки. 

«Мета створення альбому — показати приховану красу міста, дізнатися більше про львів’ян, віднайти зв’язок між людьми, що зводили той Львів, який ми знаємо та любимо, і його теперішніми мешканцями», – розповідала Анастасія Іванова

anastasya-ivanova-ta-yevgen-savchenko-presentuyut-knigku-alboom-za-lvivskimi-bramami

Окрім фотографій, книга містить інформацію про створення будівель, імена архітекторів. Історичний матеріал зібрав Євгеній Бондаренко, а розповіді мешканців під’їздів, яких Анастасія зустріла під час фотографування, оформлені в тексти Євгеном Савченком.

anastasya-ivanova-ta-yevgen-savchenko-presentuyut-knigku-alboom-za-lvivskimi-bramami

«До книги увійшло 50 будівель, – зауважила Анастасія. –  Їх об’єднує лише те, що усі вони збудовані в дорадянські часи, і, водночас, досі зберегли залишки первинної фотогенічності. Представлені будинки були зведені у другій половині ХІХ — першій третині ХХ століття, тож альбом закарбовує усі основні архітектурні стилі тогочасного Львова, від історизму до функціоналізму».

anastasya-ivanova-ta-yevgen-savchenko-presentuyut-knigku-alboom-za-lvivskimi-bramami

Презентація відбудеться у львівському «Центрі міської історії». Модератор зустрічі – Євгенія Нестерович. Початок о 19:00. Вхід вільний.

Тінкор

Breuer

Breuer
Хто такий? Чим відомий? Що зробив для світу?

Марсель Брьойєр (Брьойор) – європейський та американський дизайнер та архітектор зі знаменитої в XX столітті німецької школи Баухауз. Автор стільця «Василій» (Wassily Chair), «Довгого стільця» та будівель – Музею американського мистецтва Whitney в Нью-Йорку, AT Tower у Клівленді та інших. 

Сьогодні ти можеш побачити його роботи на виставках усюди. На його витвори й зараз орієнтуються модні архітектори й дизайнери. А деякі навіть вважають, що ідеї Брьойєра вплинули на творців дизайну iPhone.

Якщо хочеш розбиратися в дизайні, роздивися фотографії робіт Марселя, розберися, чим вони відрізняються від робіт у інших стилях. Не забудь розказати батькам та друзям, що ти дізнався про Марселя Брьойєра.   

Breuer

Марсель Брьойєр у 1933 році емігрував до Лондона, а за 4 роки переїхав до США. Таким чином, Новий світ отримав собі знаного європейського архітектора та дизайнера, який творив у середині XX століття.

ЦІКАВО ЗНАТИ: ще до еміграції, наприкінці 20-х років XX століття, Брьойєр розробляв будівлю Державного театру України в Харкові.

Марсель закінчив навчання в Баухаузі й залишився там викладати в меблевій навчально-дослідницькій майстерні. Дуже цікавився дизайном меблів. У 23 роки Марсель почав експериментувати, і в 1925-ому створив стілець «Василій». Цю роботу він присвятив художнику Василію Кандінському, і вона є відомою й популярною й сьогодні, надихає сучасних дизайнерів-мінімалістів. З 1968 року й нині правами на виробництво цих стільців володіє американська компанія Knoll.

Створювати найперший стілець – «Африканський», що був віднайдений лише в 2004 році, Марселю допомогла художниця по текстилю Гунта Штольцл. Вона ж посприяла й у створенні смужок тканини для першого стільця «Василій». У ці ж роки Марсель втілював архітектурні проекти. У Цюриху та Вісбадені з’явилися будинки за його розробками. 

Wassily

Стільці Марселя Брьойєра Wassily

До переїзду, у Європі, в Марселя Брьойєра все було добре. Він народився в Угорщині, у Пешті, та вступив учитися до німецького Баухаузу. Це була одна з найвідоміших та наймейнстрімніших у світі дизайнерських шкіл, і навчатися там означало бути серед дуже творчих людей того покоління.

Breuer

«Довгий стілець» Марселя Брьойєра

Але коли до влади в Германії прийшов Гітлер, Марсель поїхав із країни. Чому? Бо він був євреєм, а з цією релігійною приналежністю та національністю залишатися в гітлерівській Німеччині було небезпечно для життя. Адже гітлерівська влада була владою націоналістів, і могла переслідувати іудеїв.   

breuer-architecte

Стільці, розроблені Брьойєром

В Америці Марсель Брьойєр продовжив викладати та розробляти будівлі. Над архітектурними проектами він працював разом із Гропіусом. У 1941 році Марсель проектував житлові будинки у своєму власному бюро. У цей час він створив «двоядерний будинок» та «дах-метелик».

breuer-architecte

Марсель Брьойєр долучився до проектування штаб-квартири ЮНЕСКО в Парижі (The Paris headquarters of the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO). Збудована в 1958 році

У Марселя та його дружини Констанції Лейтон народилося двоє дітей: Томас та Франческа. Дівчинку скорочено називали Ческою. Марсель так і назвав один зі стільців, які розробив: на честь доньки. У 1973 році відбулася фотосесія для журналу: Франческу фотографували в інтер’єрі на стільці, який створив її тато.  

Francesca Breuer seated in her namesake chair

Проект: Тінкор

Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели