fbpx
Close Sidebar
Breuer

Breuer
Хто такий? Чим відомий? Що зробив для світу?

Марсель Брьойєр (Брьойор) – європейський та американський дизайнер та архітектор зі знаменитої в XX столітті німецької школи Баухауз. Автор стільця «Василій» (Wassily Chair), «Довгого стільця» та будівель – Музею американського мистецтва Whitney в Нью-Йорку, AT Tower у Клівленді та інших. 

Сьогодні ти можеш побачити його роботи на виставках усюди. На його витвори й зараз орієнтуються модні архітектори й дизайнери. А деякі навіть вважають, що ідеї Брьойєра вплинули на творців дизайну iPhone.

Якщо хочеш розбиратися в дизайні, роздивися фотографії робіт Марселя, розберися, чим вони відрізняються від робіт у інших стилях. Не забудь розказати батькам та друзям, що ти дізнався про Марселя Брьойєра.   

Breuer

Марсель Брьойєр у 1933 році емігрував до Лондона, а за 4 роки переїхав до США. Таким чином, Новий світ отримав собі знаного європейського архітектора та дизайнера, який творив у середині XX століття.

ЦІКАВО ЗНАТИ: ще до еміграції, наприкінці 20-х років XX століття, Брьойєр розробляв будівлю Державного театру України в Харкові.

Марсель закінчив навчання в Баухаузі й залишився там викладати в меблевій навчально-дослідницькій майстерні. Дуже цікавився дизайном меблів. У 23 роки Марсель почав експериментувати, і в 1925-ому створив стілець «Василій». Цю роботу він присвятив художнику Василію Кандінському, і вона є відомою й популярною й сьогодні, надихає сучасних дизайнерів-мінімалістів. З 1968 року й нині правами на виробництво цих стільців володіє американська компанія Knoll.

Створювати найперший стілець – «Африканський», що був віднайдений лише в 2004 році, Марселю допомогла художниця по текстилю Гунта Штольцл. Вона ж посприяла й у створенні смужок тканини для першого стільця «Василій». У ці ж роки Марсель втілював архітектурні проекти. У Цюриху та Вісбадені з’явилися будинки за його розробками. 

Wassily

Стільці Марселя Брьойєра Wassily

До переїзду, у Європі, в Марселя Брьойєра все було добре. Він народився в Угорщині, у Пешті, та вступив учитися до німецького Баухаузу. Це була одна з найвідоміших та наймейнстрімніших у світі дизайнерських шкіл, і навчатися там означало бути серед дуже творчих людей того покоління.

Breuer

«Довгий стілець» Марселя Брьойєра

Але коли до влади в Германії прийшов Гітлер, Марсель поїхав із країни. Чому? Бо він був євреєм, а з цією релігійною приналежністю та національністю залишатися в гітлерівській Німеччині було небезпечно для життя. Адже гітлерівська влада була владою націоналістів, і могла переслідувати іудеїв.   

breuer-architecte

Стільці, розроблені Брьойєром

В Америці Марсель Брьойєр продовжив викладати та розробляти будівлі. Над архітектурними проектами він працював разом із Гропіусом. У 1941 році Марсель проектував житлові будинки у своєму власному бюро. У цей час він створив «двоядерний будинок» та «дах-метелик».

breuer-architecte

Марсель Брьойєр долучився до проектування штаб-квартири ЮНЕСКО в Парижі (The Paris headquarters of the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO). Збудована в 1958 році

У Марселя та його дружини Констанції Лейтон народилося двоє дітей: Томас та Франческа. Дівчинку скорочено називали Ческою. Марсель так і назвав один зі стільців, які розробив: на честь доньки. У 1973 році відбулася фотосесія для журналу: Франческу фотографували в інтер’єрі на стільці, який створив її тато.  

Francesca Breuer seated in her namesake chair

Проект: Тінкор

Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели