fbpx
Close Sidebar
functional photo
Куратор дитячих програм та головний мистецтвознавець Музею кіно Марина Скирда запрошує дітей на два авторських курси – «Стратегії візуального мислення» і «Абетка кіномистецтва».
Для дітей 6-8 років. «Стратегії візуального мислення»

Перевірено, що в музеї людина проводить перед картиною в середньому 7 секунд. Кінофільм дивиться рівно стільки, скільки він триває. Але чи достатньо цього, щоб збагнути деталі, художню мову й ефект твору?

На кожному занятті програми «Стратегії візуального мислення» учні зосереджуватимуться лише на трьох творах мистецтва. Неквапливо розмірковуватимуть над ними, шукатимуть слова, щоб описати свої враження і поділитися ними з іншими. Це напружена інтелектуальна робота – і, водночас, цікава гра. Коли вона закінчиться, образи надовго залишаться в пам’яті.

Власне «стратегії» полягають ось у чому: спочатку ставимо запитання, потім шукаємо відповідь, намагаємося обґрунтувати думку, виходячи з побаченого, дослухаємося до міркувань інших, стикаємося з безліччю нових запитань і можливих інтерпретацій… Що більш талановитий твір, то більше простору для сприйняття і більше культурних кодів в ньому заховано.

У Музеї кіно Довженко-Центру вдалася до експерименту – поєднали споглядання картин з переглядом фрагментів кіно. Так оприявнилася споріднена природа мистецтв, які називаються візуальними. Зображення, виконані пензлем або кінокамерою, підпорядковані загальним естетичним законам.

Програма народилася в Америці, у музеї сучасного мистецтва МоМА. Її автори – мистецтвознавець Філіп Єнавайн і психолог Абігайль Хаузен. Вони поєднали практичний досвід з науковою теорією і виробили стратегії – певні правила і алгоритми, які людина застосовує, щоб розуміти твори візуального мистецтва. 

Так унаочнилася споріднена природа мистецтв, які називаються візуальними. Зображення, виконані пензлем або кінокамерою, підпорядковуються загальним естетичним законам. 

На заняттях програми діти будуть:

 • розглядати твори класичного мистецтва – фрагменти фільмів, картини, скульптури, графічні аркуші, художні фото, добірка яких охоплює усі часи і народи
 • протягом однієї години зосереджуватись на трьох образах, щоб мати час подумати і насолодитися
 • відповідати на нескладні запитання, які запускають процес дослідження творів
 • народжувати і «одягати» у слова свої ідеї стосовно побачених творів
 • намагатися обґрунтовувати власні думки і переконувати інших у слушності своїх спостережень
 • чемно і з повагою приймати інші міркування

На заняттях програми ми діти не будуть:

 • нехтувати власними інтуїтивними здогадками чи життєвим досвідом (вас здивує, але у дітей все це є!)
 • навмисно зосереджуватись на іменах, назвах і датах – адже нам важливіше запам’ятати візуальні образи і пережиті у зв’язку з ними почуття
 • одержувати оцінки за правильну відповідь – тому що, коли йдеться про мистецтво, не буває «правильних» і «неправильних» емоцій і кожна людина накопичує власний унікальний досвід
 • порівнювати дітей між собою – тому що кожне окреме міркування і спостереження є внеском у спільну роботу, стає досягненням усієї групи в цілому.
Для дітей 9-11 років. «Абетка кіномистецтва»

Коли ми дивимося кіно, ми забуваємо про все. Навіть про те, що перед нами на екрані – лише гра світла і тіні, магія, ілюзія. І навряд чи замислюємося, що для створення цієї ілюзії потрібна ціла фабрика або кіностудія, де до роботи залучені люди понад 200 професій.

Кіно в матеріальному вимірі – це тисячі кілометрів плівки, які дбайливо зберігаються у Фільмофонді Довженко-Центру. Саме з екскурсії колишньою кінокопіювальною фабрикою розпочнеться знайомство.

Діти дізнаються, коли народилося кіно і скільки йому років, як кіно пройшло шлях від чорно-білого німого до кольорового звукового. Далі зосередяться на тому, чим цікаві різні види кіно – художнє, документальне, науково-популярне, мультиплікаційне. А також спробують відчути, який настрій навіюють фільми у різних жанрах кіно. На завершення поміркують про особливу мову кіномистецтва.

Кіно неможливе без картинки. Отже, тут діють закони живопису, які стосуються композиції, світла і тіні, кольору, фактури. Але на відміну від живопису картинка в кіно рухається, розвивається у часі.

По суті кіно – це тисячі картинок-кадрів, ланцюжки яких поєднуються у єдине просторове і часове ціле. І відбувається це за допомогою монтажу. Саме монтаж робить кіно не просто набором окремих зображень, а справжнім мистецтвом.

Програма «Абетки кіномистецтва»:

 Знайомство з Довженко-Центром. Про кінокопіювальну фабрику і технічні процеси в кіно

Історія кіно. Від чорно-білого німого до кольорового звукового

Види кіно. Ігрове / Художнє. Жанри кіно. Історична драма, мелодрама, комедія

Жанри кіно. Пригоди, фантастика

Жанри кіно. Трилер, мюзикл

Види кіно. Неігрове / Документальне

Види кіно. Мультиплікація / Анімація

Мова кіномистецтва. План, ракурс, масштаб, темп і ритм, світло і тінь, колір, звук і музика

Мова кіномистецтва. Комбіновані зйомки, кінотрюки, монтаж

Заняття платні. 

За інф. Довженко-Центру

functional photo

Що рухає дирекцією, яка погоджується на виробництво неякісних сайтів на безкоштовних доменах, можна тільки здогадуватися. Ми визначили декілька причин:

 • школа «не обирає» виконавця робіт зі створення сайтів, а погоджується на ту можливість, яку має, навіть якщо вона неякісна. Як кажуть, «подарованому коню…»;
 • школа, з метою економії, погоджується на створення неякісного сайту, навіть якщо має можливість замовити якісний;
 • дирекція не має уяви, яким має бути якісний сайт.

Можливо, ви зможете назвати якісь іще причини. Проте, як відомо, хто не хоче, шукає причину, хто хоче, шукає можливість. Про можливості створення якісного сайту читайте в наших постах!

***

Звісно, будь-кому хочеться, щоб сайти муніципальних шкіл були якісними. Але не всі школи вважають за потрібне над цим працювати. Щоб зробити огляд сайтів, ми сформулювали певні критерії оцінки. Принаймні, щоб визначити, чим саме відрізняється якісний сайт від неякісного.

Платний чи безкоштовний домен і хостинг – у цьому найперша різниця. Зазвичай безкоштовні домени і хостинги використовують або ті, хто тільки вчиться створювати сайти, або ті, хто не в змозі виділити на створення сайту хоч якийсь бюджет. Тому про більшість сайтів, що працюють на безкоштовних доменах і хостингах, казати «якісний» не доводиться. Як правило, це сайти, зроблені декілька років тому, несучасні, створені, щоб відв’язалися. Часто вони бувають з надокучливою рекламою, яку неможливо вимкнути, зовсім неадекватною освітній чи дитячій тематиці. Про сайти на безкоштовних доменах дивіться наш текст. Проте несправедливо записувати у «погані» геть усі сайти. Є сайти, створені в конструкторах безкоштовних хостингів більш-менш якісно.

За цим показником ми розділили шкільні сайти на непрацюючі – ті, які не працюють у силу якихось причин; неякісні – працюючі, але нефункціональні сайти, створені на безкоштовних доменах і хостингах з рекламою; задовільні – працюючі й створені на безкоштовних доменах і хостингах більш-менш якісно за іншими показниками; хороші – функціональні сайти на платних доменах і круті – функціональні сайти, які мають ознаки професійного веб-дизайну або якісного налаштування CMS.

Дизайн сайту та user-friendly інтерфейс – навіть якщо сайт налаштовано у безкоштовній системі управління контентом (CMS) чи в конструкторі хостингу, він може бути якісним і user-friendly, а може – жахом зі страшного сну веб-дизайнера.

Правильна структура контенту та його відповідність формам сайту – у веб-дизайнера, який працює над створенням сайтів, сіпатиметься око від споглядання деяких шкільних сайтів. Часто шкільні сайти – це яскравий приклад відсутності user-friendly. Ті, хто наповнюють такі сайти контентом, таке враження, роблять усе, аби зробити зміст сайту якомога незрозумілішім і нуднішим. У той час як сайт дитячого закладу, здавалося б, мав би бути чітким, ясним і таким, що зацікавлює.

Будь-який сайт – це канал комунікації. Тобто, форма сайту використовується, щоб передати у ній якусь інформацію, певні дані. Отже, перше, що природньо має бути реалізовано в сайті – він має транслювати контент у відповідній формі. Через сайт дирекція та педагогічний колектив школи намагається щось сказати суспільству, розповісти про свою роботу, про особливості роботи закладу тощо.

Проте складно зрозуміти, про що повідомляють, що транслюють сайти, у яких розділи – порожні або наповнені нерелевантним контентом; у яких незрозумілий, занадто офіціозний, просто нецікавий рубрикатор; складна навігація з багатьма вкладками тощо. Таке враження, що вони були створені не для того, щоб інформувати та комунікувати, а для того, щоб відвідувачі самі скоріше відмовилися від бажання спілкуватися. 

Контент структурують рубрики, сторінки сайту та різноманітні кнопки та форми. І звісно, сайт можна налаштувати так, що в ньому розбереться і дитина, і бабуся з дідусем, а можна – так, що й міністр та програміст нічого не зрозуміють.

Тому сайти, функціонал яких відповідає веб-дизайну, ми віднесли до «крутих»: там зрозумілий, неперевантажений, чіткий рубрикатор, а всі розділи наповнені функціонуючим (інформативним і адекватним рубриці) контентом і працюють. А ще там немає реклами.

До «хороших» ми віднесли сайти, на яких функціонал відповідає веб-дизайну, але рубрикатор неясний чи перевантажений, з зайвими підрубриками, із порожніми розділами або нефункціональним контентом, який можна було б і не публікувати. Або якісь інші проблеми з інтуїтивним розумінням інтерфейсу, навігацією, формами.

У колонку «задовільних» внесли сайти з відсутністю веб-дизайну, такі, що використовують функціонал у рамках пропозиції безкоштовних доменів і хостингів, із зайвими підрубриками, з нефункціональним контентом тощо. Це сайти «я його зліпила із того, що біло».

У колонці «поганих» – ті шкількі сайти, які взагалі не працюють або працюють на безкоштовних хостингах з надокучливою рекламою, яка не вимикається.

Звісно, коли порівнюєш сайти, одразу бачиш, яка школа налаштована на відкритість та комунікацію, яка – ні, а якій – байдуже чи руки не дійшли.

Дивіться рейтинги у наступних постах

Шановні вчителі! Сайт TeenCorr оголошує про запуск медійного спецпроєкту «Учитель-блогер», у якому наші редактори розбиратимуть приклади постів та блогів і розповідатимуть про особливості ведення блогів про школу та навчання, про написання публіцистичних текстів. Слідкуйте за оновленнями тут та за появою посилання на спецпроєкт! «Учитель-блогер» є безкоштовним проєктом, проте ви можете, за бажанням, робити донейшн через сайт, Патрон чи PayPal  – це підтримає нас у створенні нових проєктів та розвитку тих, що вже працюють. Долучайтеся!

Become a Patron!

Підтримати сайт

Підписуйся на TeenCorr-листи

Чекаємо на вас у фейсбук, в інстаграм та на каналі телеграм.

«Учитель-блогер»
functional photo
Випускник Українського фізико-математичного ліцею КНУ ім. Т. Шевченка Деніс Кінзерський – єдиний на всю країну, хто склав три ВНО на 200 балів. Він отримуватиме президентську стипендію.

200 балів Деніс отримав за тести з хімії, біології та математики. З української мови учень отримав 196 балів. Його результат з математики приголомшив навіть його учителів. Хлопець сказав телеканалам, що в шкільному атестаті має 11 з геометрії та 10 з алгебри. І вважає, що високий результат на ЗНО йому вдалося отримати завдяки вчителям і репетиторам.

Деніс збирається вступати на біологічний факультет Інститут високих технологій КНУ. Він отримуватиме президентську стипендію – протягом 1 року по 10 тисяч щомісячно. Стипендію він планує відкладати, щоб потім отримати другу вищу освіту.
functional photo

Як просто і легко вивчити періодизацію української літератури та запам’ятати українських письменників? Для цього треба підписатися на спецпроєкт TeenCorr – TeenCorr UkrLit у фейсбуці та в інстаграмі

Зараз, після підписки на ці сторінки, ти можеш запам’ятати письменників-шістдесятників, які вже представлені в спецпроєкті. А також засвоїти періодизацію. На фейсбуці для цього дивися фотоальбоми. 

Навчайся разом із Тінкором: це справді просто!

functional photo
Зовсім скоро полігарфісти завершать виробництво нової гри для дітей, підлітків, батьків та вчителів «Одіссея». Це гра, яка підходить не тільки для домашнього користування. У неї можна грати у школах, гуртках, декількома родинами. Її тематика – Стародавня Греція.

 

«Одіссея» – навчальна настільна гра, вікторина і «бродилка». У ній є поле, фішки-кораблі, на яких команди Одіссеїв пливуть на Ітаку, і колода карт. На картах – питання за «Іліадою» та «Одіссеєю», і відповідь є ходом, але іноді з’являються і персонажі, які допомагають чи заважають командам чи ігрокам. Хто найпершим повернеться додому? Пенелопа насилу стримує натиск претендентів на трон, здається, їй потрібна допомога! Грати можуть від двох до п’яти гравців або команд. Ігрове поле буде надруковано на картоні й заламіновано.

functional photo

 

Авторка ідеї – Марія Щербина, кандидатка філософських наук, веде онлайн та оффлайн заняття з культурології для дітей та підлітків. Марії вже вдалося зібрати половину коштів, щоб віддати гру в друк. Тепер авторка з однодумцями збирає другу половину, щоб забрати з друку тираж. Тексти україномовної версії вичитані та відредактовані редакторкою Мирославою Ільтьо.

functional photo
1 травня Ужгородська дитяча залізниця після карантину відновила свою роботу в новому сезоні й запросила маленьких пасажирів. Розпочати навчання та виробничу практику на дитячій залізниці вже готуються 40 дітей.

Залізничники розповіли, що Ужгородська дитяча залізниця, розташована вздовж річки, неодноразово зазнавала пошкоджень унаслідок повеней, і це головним чином послужило причиною призупинення її роботи. Проте ще в серпні 2016 року, після семирічної перерви, роботу дитячої залізниці було відновлено.

Під час підготовки до відновлення руху на дитячій залізниці фахівці замінили двигуна у тепловозі, відремонтували пасажирські вагони, відновили елементи верхньої будови колії, провели зовнішні та внутрішні ремонтні роботи станційних приміщень та навчального класу.

Нагадаємо, Ужгородська – Мала Закарпатська – дитяча залізниця була відкрита в серпні 1947 року. Колія має загальну протяжність 1,1 км, пролягає по берегу річки Уж у центрі Ужгорода. На маршруті є дві станції: Молодіжна та Парк. Перевезення забезпечують тепловоз ТУ-2 і два вагони Pafawag.

onlajn-shkoli-z-prav-ditini
20 – 22 грудня тінейджери 13 – 16 років можуть вільно та безкоштовно долучитися до ZOOM-лекцій Відкритої онлайн-школи з прав дитини. Повний цикл занять відбуватиметься протягом 6 днів. Реєстрація й прийом вступних творчих робіт уже почалися.

Усі рішення в сімї, школі, в громаді, в Україні, які стосуються дітей, мають враховувати думку дитини, згідно Конвенції ООН про права дитини. Кожна дитина в будь-якій своїй спільноті має можливість висловлювати свою думку до будь-яких рішень, якщо вони стосуються життя дитини.

Кожен учень онлайн-школи може взяти участь у дискусіях з особами, які відповідають за прийняття рішень й отримати досвід спілкування в спільноті. 

Для участі в супер-школі потрібно: надіслати коллаж/відео/ессе на тему: «Права дитини: мій особистий досвід» на електрону адресу: info@wcu-network.org.ua або у телеграм/вайбер/whatsapp на номер: +38 050 623 58 46; поінформувати батьків/опікунів і отримати їх згоду – для цього отримаєш бланки згоди для батьків/опікунів та твоєї.

За інф.: Жіночий консорціум України 

ukrradio_unpress

Вихованці гуртків «Радіожурналіст», «Основи журналістики», «Репортери» ІТА ЮН-ПРЕС і гуртка «Радіотеатр. Медіапродакшн», що працює в київській ЗСШ № 219, побували на екскурсії на Українському радіо, відвідали ефірний блок і музей. Ексурсію для школярів провів заслужений журналіст Анатолій Табаченко, перший керівник УР. Журналіст розповів гуртківцям багато цікавого про історію Українського радіо.

ukrradio

Майбутні журналісти на ексурсії на Українському радіо. Фото: прес-служба Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС»

Нагадаємо, 9 грудня в агентстві «Юн-прес» стартувала «Прес-весна на Дніпрових схилах»-2021 – ХІХ-й Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики. Заходи відбулися онлайн та у залі бібліотеки Київського Палацу дітей та юнацтва. Педагоги ІТА ЮН-ПРЕС проанонсували тему цієї «Прес-весни»: «Медакод моєї країни, світу». Також викладачі представили пізнавальну аналітику з досвіду минулорічного фесту та поділилися порадами, як уникнути традиційних помилок при підготовці до нового конкурсу. Представники агентстві «Юн-прес» пообіцяли, що цьогорічний фестиваль подарує приємні професійні зустрічі з медійниками інших країн, які поділяться досвідом роботи з інформаційними джерелами за кордоном. Усі, хто хоче взяти участь у конкурсі «Прес-весни», вже можуть надсилати до агентства «Юн-прес» свої творчі роботи.

Фото: прес-служба Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС»

15 травня розпочнеться фестиваль дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» || Онлайн

functional foto

15 травня стартують активності 18-го Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Цьогоріч фестиваль та урочиста церемонія нагородження відбудуться в онлайн-форматі. Фест триватиме до 17 травня. Фестивальні заходи також будуть приурочені святкуванню 30-ліття незмінного організатора «Прес-весни» – Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС».

Конкурсна тема цього року — «2020: моя країна в смартфоні». Ця тема відповідає державній стратегії, зорієнтованої на діджиталізацію. Діти голосуванням обрали цю тему як дуже актуальну наразі. Понад 300 учасників з 16 регіонів України та 7 країн світу зможуть конкурувати в 10 номінаціях у розкритті ідеї, дослідження, спостереження, у проектній діяльності на цю тему. Організатори конкурсу запропонували конкурсантам перелік підтем, за якими можна створити журналістський твір. Номінації, у яких можна буде презентувати свою роботу: «Фоторепортаж» «Відеоробота» «Нові Медіа» «Радіоробота» «Традиції та новаторство» «Літературний твір» «Медіапроєкт» «Газета» «Голос Покоління Z». 

15 травня відбудеться урочисте онлайн-відкриття Фесту «Прес-весна»: запалюємо на відстані!». Першого фестивального дня також можна буде відвідати онлайн-презентацію номінацій і журі Конкурсу ― «Знайомтесь, високий рівень!» та подивитися кіноретроспективу «Прес-весна на Дніпрових схилах: повноліття». Цього ж дня відбудуться активності онлайн-редакції «ІнфоМанія» ― «ЮН-ПРЕС ювілейний!».

16 травня учасників та глядачів запрошують до творчих віталень ― на майстер-класи-онлайн від членів журі, партнерів та медіатренерів, а також корисні лайфхаки від медіаекспертів. Потім відбудуться віртуальні екскурсії «Київ ― європейська столиця».

17 травня учасники фесту візьмуть участь в урочистій онлайн-церемонії нагородження «ВІВАТ, переможцям!». Переможці отримають дипломи в елекронному форматі. Кубки та призи розішлють власникам. Можна буде подивитися медіакейс проєктів ІТА «ЮН-ПРЕС»: представляємо кращі практики».

Андрій Дмитрук, голова журі в номінації «Відеоробота», письменник, сценарист, ведучий протягом 25-ти років програм на Першому Національному каналі України, звернувся до учасників цьогорічного фестивалю-конкурсу із закликом бути оригінальними та кинути спроби когось копіювати або наслідувати: «Уявіть себе першим журналістом на планеті Земля… Нас цікавить тільки ваш погляд, ваше особисте відчуття…».

Також свій меседж для учасників цьогорічної «Прес-весни» із США передала Оксана Кучерова, креативна продюсерка проєкту «Міняю жінку» («1+1»).

До привітань із 30-річним ювілеєм ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ приєдналася Олександра Горчинська – випускниця 2008 року, яка працює журналісткою. Її першим бойовим хрещенням була стаття в газеті «Молодь України». 

Привітання від журналістів продовжують надходити до агентства, слідкувати за їхньою появою ти можеш на сторінці в соцмережі.

Нагадаємо, фестиваль «Прес-весна на Дніпрових схилах» організований Київським Палацом дітей та юнацтва, Департаментом освіти і науки Київської міської державної адміністрації за підтримки Міністерства освіти і науки України. Співорганізатори – Національна спілка журналістів України, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Академія української преси, Національна спілка письменників України.

Нагадаємо також, на початку травня агентство «ЮН-ПРЕС» взяло участь у вшануваннях та челенджах до Дня Перемоги. Викладачі та учні КПДЮ поклали квіти до Вічного вогню.

Також на початку травня в Інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» відбулася віртуальна екскурсія на радіо, яку провела педагог агентства Юлія Скоробогач, викладачка дисципліни «Радіожурналістика».

За інф. ІТА «ЮН-ПРЕС»

Фото обкладинки: ІТА «ЮН-ПРЕС»

Стартує «Прес-весна на Дніпрових схилах» || Київський Палац дітей та юнацтва

nestor-litopysets

den-ukraynskoy-pysemnosti-ta-movyЗавтра, 9 листопада, у столичному Музеї книги і друкарства України, відбудеться II поетичний турнір імені Нестора Літописця від організаторів: Творчо-виробничого та навчально-дослідного центру розвитку сучасного мистецтва, відділу мовної політики Головного управління мовної політики Директорату державної мовної політики Міністерства культури України та видавництвом «Смолоскип». 7 листопада завершився період подання заявок на участь, і наразі їх опрацьовують. Проте вже відомо, що в заході візьмуть участь сучасні поети та поетки, які мають не менше однієї виданої поетичної книжки. З 10.00 вони презентують на турнірі різні тематики та стилі.

Переможців II поетичного турніру імені Нестора Літописця оголосять о 17.00. Окрім поетів-лауреатів, виступатимуть музиканти:  
лірник Ярема Шевчук, I W А N N А, Ірина Шинкарук, народна артистка України, «Шпилясті кобзарі», лідер групи «Мандри» Сергій Фоменко.

Нагадаємо: І поетичний турнір імені Нестора Літописця 2016 року виграла Юлія Стахівська. Друге місце посів Тарас Малкович, третє – Павло Коробчук.

Цього ж дня у Музеї відбудуться інші заходи до Дня української писемности та мови. З 12:30 до 14:30 можна буде відвідати майстер-класи Музею книги і друкарства України: «Скрипторій», «Лаврська друкарня», «Мармурування», «Музейна папірня» за цінами Музею. О 14:30 відкриється виставка та презентація мистецького проекту неконфліктного мовоствердження МовАрт. О 15:00 розпочнеться круглий стіл «Імплементація Закону України «Про функціонування української мови як державної».

Нагадаємо також: до Дня української писемности та мови 8 листопада Українське радіо проводить щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдности» у Національній бібліотеці ім. В.Вернадського, у якій візьмуть участь запрошені гості. Кожен зможе взяти участь у диктанті: з 11:20 у прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26 текст читатиме Олександр Авраменко, відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури. 

Також 8 листопада у Колонній залі Київської міської Держадміністрації відбудеться відкриття Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Відвідати захід можна з 14.30.

Також пропонуємо звернути увагу: цього ж дня Національний музей літератури України запрошує на нагородження учасників конкурсу творчих робіт серед учнівської молоді України «Україна в барвах слова». Конкурс проводився музеєм спільно з Національною спілкою письменників України за сприяння Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та БО «БФ «Серце до серця».

 

functional image

24-27 жовтня в Дубаї (ОАЕ) відбулися змагання з робототехніки FIRST Global Challenge, в яких взяли участь команди зі 191 країни. До першої десятки найкращих на міжнародній олімпіаді увійшла команда українських школярів, у якій взяли участь Олександр Плотницький, Віктор Жерноклеєв, Валентин Рибінський із Харкова та Юлія Шевченко з Києва. Ментор збірної – досвідчений робототехнік та викладач Денис Голубчіков.

Тема цьогорічного сезону FIRST Global Challenge – очищення поверхні океану від пластику та інших матеріалів, які забруднюють воду і завдають шкоди тваринам та людству. У змаганнях команди за допомогою робота збирали великі та маленькі кульки, які символізують сміття, відвозили їх на спеціальні баржі та закидували на різні рівні вежі залежно від розміру.

Кожна команда зіграла 9 матчів у альянсі ще з двома країнами, які кожного разу змінювалися. Після 6 виконаних місій українська збірна кардинально перебудувала робота. Акцент зробили на збиранні великих кульок. За 3 години копіткої праці робота вдалося зробити ефективнішим та стабільнішим, що й допомогло українцям набрати більшу кількість балів і суттєво вирватися вперед, увійшовши до етапу play-off та зайняти 10 місце.

Переможцем стала команда Team Hope із п’яти сирійських підлітків-біженців.

Нагадаємо, уперше олімпіада FIRST Global Challenge відбулася в 2017-му році, тоді українська збірна пробилася в топ-20 найкращих.

За інф. та фото: itc.ua

info.uz.ua

Укрзалізниця у співпраці з Міністерством освіти та науки України запускає проєкт дуальної освіти, у рамках якого студенти-залізничники до 70 % часу проводитимуть на виробництві, а 30 % – у навчальних закладах. Таким чином, студенти закладів вищої та спеціальної освіти здобуватимуть професії залізничного спрямування на робочому місці. У проєкті візьмуть участь понад 20 освітніх закладів.

Тему впровадження дуальної форми навчання у підготовці кадрів для Укрзалізниці 4 жовтня обговорили на нараді у головному офісі товариства за участі представників МОН України, ГО «Галузеве об’єднання працівників залізничного транспорту», Інституту професійних кваліфікацій, Національного агентства кваліфікацій, Київського освітнього ХАБу, закладів вищої та фахової передвищої освіти, регіональних філій та філій товариства.

Як повідомляє підприємство, минулого року за дуальною формою навчалися студенти робітничих спеціальностей 6 закладів профосвіти. Цього року до проєкту долучаються університети та коледжі, де готують фахівців інженерних спеціальностей для галузі залізничного транспорту. 2019-2020 навчального року, порівняно з минулим, на 526 студентів більше здобуватимуть освіту за дуальною формою. 

Підприємство вбачає потребу в оновленні освітніх програм з урахуванням специфіки, вимог та розвитку залізничного транспорту в сучасних умовах. Для цього компанія здійснює розробку професійних стандартів, які регулюють вимоги до професій в Укрзалізниці. У 2019 році вже затверджено актуальні стандарти для 7 професій. З цією метою товариство співпрацює із закладами професійної освіти залізничного спрямування та Асоціацією державних закладів профтехосвіти України залізничного профілю.

Фото обкладинки: info.uz.ua

divchata-v-litsei-boguna

У військовому ліцеї імені Богуна вперше в історії почали навчання дівчата. На перший курс вступили 20 дівчат. Як повідомляють ЗМІ, за словами командирів, жодних поступок під час іспитів для дівчат не було. 

За словами начальника ліцею, генерал-майора Ігоря Гордийчука, цьогоріч на навчання вступили 300 ліцеїстів. Як зазначив генерал-майор, дівчата не поступаються хлопцям ні в рівні знань, ні у фізичній підготовці, ні в прагненні стати офіцерами Збройних сил України.

Фото обкладинки: Громадське

dytyacha-zaliznytsya

У неділю, 1 вересня, Київська дитяча залізниця запрошує відсвяткувати День Знань та відвідати презентацію нового навчального посібника «Загальний курс дитячої залізниці».

Це перша така книжка в історії Укрзалізниці. ЇЇ підготували працівники регіональної філії «Південно-Західна залізниця». Автори посібника впевнені, що він буде допомагати дітям знайомитися з залізничними професіями, давати перші фахові знання, популяризувати навчання в залізничному позашкільному закладі – наприклад, на Дитячій залізниці, яка профорієнтує дітей та підлітків уже не одне десятиліття. 

Нагадаємо, 1 червня, у День захисту дітей, у Сирецькому парку на станції Київ-Пасажирський дитячий – колишня станція Яблунька – відбулося відкриття Дитячої залізниці після реконструкції – стартував 66-й сезон її роботи. В урочистостях узяли участь учасники X Всеукраїнського зльоту юних залізничників, учні 5-6 класів шкіл столиці, які навчаються в 27 гуртках «Юного залізничника», київський міський голова Віталій Кличко.

Нагадаємо також: наразі на Київській дитячій залізниці навчаються майже 1000 юних залізничників. Це на 500 школярів більше, ніж минулого року. Загалом з часу відкриття Київської дитячої залізниці пройшли курс навчання «Юного залізничника» більше 50 тисяч школярів.

Навчання відбувається з понеділка по п’ятницю на базі шкіл Києва, а в суботу та неділю – на базі Київської дитячої залізниці з жовтня по квітень. Навчання безкоштовне. 

Святкування Дня Знань на Дитячій залізниці та презентація розпочнуться о 09:30, по вул. Парково-Сирецька, 4. 

За інф. Укрзалізниці

Приходь на відкриття! || 1 червня оновлена Київська дитяча залізниця відкриє 66-й сезон

Що робили юні залізничники в Києві під час X Всеукраїнського зльоту

Лія Мотречко хоче колись повернутися в Україну || Кримські татари

Лія Мотречко хоче колись повернутися в Україну || Кримські татариЛія Мотречко живе в Європі та робить багато, щоб стати політиком або дипломатом. А після цього – повернутися в Україну, з якої вона мала поїхати внаслідок своєї особистої та державної сумної історії, про яку розповіла в липні в своїй публікації Оксана Онищенко, оглядачка відділу освіти та науки DT.UA 

Лія росте в українсько-кримськотатарській родині. В неї мама — кримська татарка, тато — українець. Вона – родом із Криму, з-під Красноперекопська. «Тато мав невеликий бізнес — фермерство, у сім’ї був власний затишний будинок, яким опікувалася мама. А Лія навчалася в класі з українською мовою викладання, і це для родини було принципово», – розповідає про Лію оглядачка.

Після окупації Криму в 2014 році сім’я Лії стала одною з тих, що відмовилися від громадянства Росії. Переїхали до Херсона. Лія вступила до ліцею. Незважаючи на те, що школа, усе ж таки, комунальна, а Лія – переселенка, відмінниця, у дівчини не вийшло перевестися на безоплатне місце, щоб навчатися далі. Керівництво ліцею та міська рада відмовили родині в підтримці в цьому питанні. Як підкреслює оглядачка, у школі та в чиновників-прихильників «руського миру» також викликав роздратування «надмірний патріотизм» учениці.

Сім’я поїхала до Іспанії, отримала там статус біженців. Лія почала вивчати іспанську й стала ученицею однієї зі шкіл у Севільї. Тут знецінювання та булінг дівчинки припинилися. 

– Тут усі дуже доброзичливі й відкриті, — передає слова Лії оглядачка. — Першого ж дня до мене підбігли всі однокласники, відразу запитали, як мене звати, а потім всюди зі мною ходили, все показували. Вчителі тут інші. Я звикла, що в Україні вони дуже строгі, я завжди відчувала їхній тиск, часом вони кричали, коли чогось не розуміла. Звісно, я не вундеркінд, але ж я прийшла до школи, щоб навчатися. І ще оця традиція: учитель зайшов до класу чи вийшов — потрібно встати. Я в іспанській школі попервах вставала, і на мене всі поглядали з подивом. Тут учителі інакше спілкуються з учнями — на рівних і з повагою, тут легко й цікаво навчатися. Напевно, вперше в житті я ходила до школи залюбки. А ще в іспанських школярів багато вільного часу після уроків. В Україні такого не було — я приходила додому після занять і до ночі робила уроки. Але я вдячна українській школі — все-таки у мене гарна база знань.

Уже за 3 місяці Лія здала іспит з іспанської на дев’ять балів з десяти можливих, хоча іспит би вважали складеним і за п’яти балів. Це виявився один з найкращих результатів у всій провінції. У королівському палаці в Севільї Лії вручили нагороду «За академічні і особисті успіхи». Там Лія змогла розповісти присутнім про ситуацію в рідному Криму та про окупацію.

– Коли я прийшла до школи, ніхто не знав, хто такі кримські татари, що таке Крим, не чув про те, що його окупувала Росія. Навіть мій учитель у школі не знав, що існує українська мова, гадав, що в Україні лише російська. Газети написали: «чудова історія дівчинки з Криму», – переповідає відгук школярки журналістка.

Як розповідає оглядачка, іспанські чиновники, коли з’ясувалося, що найкраща учениця Севільї почала вивчати іспанську лише недавно, були геть шоковані. Представник міністерства навіть приїздив до Лії, аби особисто познайомитися. Так про дівчину з України дізналася вся Іспанія. Про 17-річну українку написала також Huffington Post.

Лія закінчила 4 клас основної школи – це еквівалентно нашому 9-му. Постало питання вступу до коледжу – це як у нас 10-11 клас. 

– Я збираюся вступати на міжнародний бакалаврат, — сказала Лія оглядачці. — Після нього, склавши випускні іспити, зможу вступати до найкращих університетів Америки або Європи. До речі, з мого класу лише троє, включно зі мною, склали іспити так, що зможуть вступити до старшої школи. Решта підуть до «технікумів», як це називають в Україні, або залишаться на другий рік.

Доки Лія обирала школу, щоб продовжити навчання, вона отримала запрошення до престижного навчального закладу у Севільї, одного зі ста найкращих у всій Іспанії.

Спочатку могло здатися, що складається та сама ситуація, як з оплатою у 9 тис. грн. в українському ліцеї, з якого довелося піти, — адже в цій іспанській школі рік навчання коштує €12 тис.

– Ми тоді не знали, що це Міністерство освіти Іспанії виділило зі свого фонду кошти на навчання Лії, — розповів оглядачці тато Едуард Мотречко. — Від неї потрібна була лише згода. Ми були вражені, бо нікого ні про що не просили. Згадалося, як у Херсоні бігали через шкільну плату в €300 на рік і випрошували знижку. А тут нам міністерство саме дало грант у €24 тис., якраз на всі роки навчання в коледжі.

А потім талановиту Лію запросили до Мадрида для участі у тренінгу з лідерства та комунікації для дівчат. Фінансує цю програму великий бізнес, і для участі в ній добирають за конкурсом 40 дівчат із різних провінцій Іспанії. Лію покликали без жодних конкурсів, — пише оглядачка.

Лія не погодилася, щоб журналісти опублікували назву херсонської школи, яка позбулася здібної, але незручної для чиновників дитини. Навіть в інтерв’ю іспанським медіа Лія послідовно каже, що хоче повернутися до України, коли стане спеціалісткою й зможе бути корисна своїй державі.

«Ця дівчина виявилася непотрібною Україні, а от Україна їй дуже потрібна. Згадайте цю історію та подібні до неї, коли розмірковуватимете над тим, як українська молодь «голосує ногами»», — зазначила в своєму тексті Оксана Онищенко.

Нагадаємо, в Іспанії живе понад 2 тис. українських біженців, які приїхали за останній рік.

Фото: зі сторінки Лії у соціальній мережі

У Києві нагородили лауреатів конкурсу «Ми – діти твої, Україно!» імені Данила Кононенка

Ти можеш підтримати дітей із родин політв’язнів у Криму || Чекін 11 листопада, Національна парламентська бібліотека в Києві

schodennyk-z-pomilkamy

Дві українські компанії «прославилися» через розповсюдження щоденника з неправильною мапою. В одному зі столичних торгівельних центрів на Позняках 11 серпня знайшли шкільний щоденник, на обкладинці якого було зображено карту України без АР Крим. Про цей випадок розповсюдження продукції з фактичними помилками одразу стало відомо у всій країні.

Компанія, яка продавала цей щоденник, розповсюдила офіційне повідомлення, з якого ясно, що скарги на продажі цього товару менеджмент ТЦ отримував іще в липні, і, мовляв, тоді ж щоденника вилучили з продажів. Тим не менше, покупці знайшли цей продукт в магазині аж за місяць, у серпні. Тобто, після того як компанії стало відомо, що в продажі є такий щоденник, вона відпускала його покупцям і надалі. 

Також представники ТЦ в офіційній заяві не визнали й поставку цього товару для продажу від компанії-виробника, яка продає свою продукцію також і в своїх брендованих магазинах. Менеджмент ТЦ заявив, що щоденника їм підкинули: мовляв, його принесла до магазину й поставила на вітрину о магазину принесла «третя особа». Тобто, хтось, хто не є співробітником супермаркету.

Як повідомляє «Радіо Свобода», компанія-виробник та постачальник товару заявила, що тираж щоденника, на якому відображена неповна територія України, вийшов через «порушення процедури перевірки дизайнів».

«Цю помилку ми виявили самостійно, після чого одразу відправили запит на всіх дистриб’юторів про зняття товару з продажу та повернення постачальнику для утилізації. На жаль, частина продукції надійшла в продаж. Ми приносимо вибачення за цю недолугу помилку. Винні у цьому будуть жорстко покарані. Позиція [компанії] була, є і буде незмінною: Крим – це Україна».

Нагадаємо, Крим анексовано Росією у березні 2014 року. 20 лютого 2014 року – дата початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією, оголошена Верховною Радою України.

ni-portnovu-v-knu

Студенти та громадськість воліють не бачити на кафедрі конституційного права юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка проросійського політика Андрія Портнова. Про це вони заявили під час акції протексту проти поновлення Портнова на посаді співробітника університету. Акція розпочалася й триває сьогодні, 20 червня, біля червоного корпусу КНУ. Студенти планують протестувати навіть уночі. Наразі вони оголосили сидячий протест в приміщеннях університету й чекають на ректора, щоб передати звернення щодо звільнення Портнова.

Учасники акції вимагають скасувати наказ про працевлаштування Портнова на посаду професора кафедри конституційного права КНУ ім. Тараса Шевченка та публічного вибачення від ректора КНУ ім. Тараса Шевченка Леоніда Губерського за таке призначення. Як заявляють студенти, акція відбувається без партійної, організаційної символіки та прапорів.

Андрій Портнов є проросійським політиком, який з квітня 2010 до кінця лютого був керівником Головного управління з питань судоустрою, а також заступником голови Адміністрації Віктора Януковича та членом Вищої ради юстиції. Саме завдяки його діям був встановлений абсолютний контроль за судовою системою режимом Януковича. Є одним з авторів законів 16 січня.

Підозрюється ГПУ у причетності до масових вбивств активістів під час Євромайдану та розкраданні землі та об’єктів нерухомості в Межигір’ї.

19 червня стало відомо, що колишній заступник голови Адміністрації президента при Вікторі Януковичу Андрій Портнов призначений на кафедру конституційного права юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка.

У соцмережі також відреагували на позицію студентського парламенту юридичного факультету КНУ: «Гидка, слизька та боягузлива позиція студентського «Парламенту» юридичного факультету КНУ» та навели скріншоти заяви студпарламентарів:

studparlament

studparlament

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото на обкладинці: зі сторінки у фейсбуці Кіри Нечай

lyudmila-naumenko

Інтерв’ю з Людмилою Науменко, кандидаткою філологічних наук, доценткою кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка ми записали у бібліотеці Максимовича, на Другому всеукраїнському фестивалі «Читач року – 2018». Тоді пані Людмила, яка стала лауреаткою фесту, передала університетській бібліотеці колективну монографію «Development of Philological Sciences in Countries of the European Union Taking into Account the Challenges of XXI Century» – «Розвиток філологічних наук у країнах Європейського Союзу з урахуванням викликів XXI століття». Книгу нещодавно видала Вища суспільно-природнича школа імені Вінцента Поля в Любліні. Українська вчена та викладачка є співавторкою цього твору. А загалом займається науковою та викладацькою роботою понад 30 років. У сфері наукових інтересів пані Людмили – лінгвістична прагматика, теорія мовної комунікації, дискурс-аналіз, діловий англомовний дискурс, концептуальний аналіз, етноспецифіка спілкування, мовний етикет, методика викладання іноземних мов. Науковиця є членкинею ТЕS0L – Всеукраїнської громадської організації викладачів англійської мови, America House Research’ Center, British Council та інших осередків.

Ти можеш прочитати бесіду з Людмилою Науменко зараз, улітку, коли до початку вступної кампанії залишилося менше місяця, і випускники-2019 готуються до ЗНО та вступу. Дізнаєшся з перших вуст, що таке наукова робота у ВУЗі, якій можна присвятити все життя, які очікування викладачів до рівня знань та до мотивації студентів, та як воно – вчитися та працювати в найвідомішому університеті країни. Людмила Петрівна чимало знає про все це!

– Я вперше на цьому заході, але читач я давній. Я вчилася в школі гуманітарного профілю. І ми багато писали рефератів, перекладали, конспектували, у нас тоді це було дуже популярно. І після занять у школі ми йшли в бібліотеку – у нас на Караваєвих Дачах у Києві була хороша районна бібліотека. Або нас направляли в якусь іншу, у якій ми шукали потрібну літературу…

– І це було як норма?

– Так, це було системно. Це було кожен день практично. Тому для мене бібліотека – не новинка, це звичайна справа. А в університеті це, звичайно, філологічний читальний зал, де ми пропадали…

– Чому саме ви цьогоріч стали читачем року, номінантом премії?

– Я – активний читач, і студентів теж направляю в бібліотеку, вони пишуть реферати, користуються фондами. Може, це спрацювало.

– За багаторічної роботи в університеті накопичується багато досвіду. Чи виходить передати його студентам? До речі, ви навчалися в КНУ?

– Закінчувала філологічний, тоді називався романо-германський. Потім працювала в іншому ВУЗі. А в університет прийшла писати кандидатську. У мене вже практично була готова робота, коли я стала працювати тут, в університеті – спочатку на Виставці, потім – тут. Мій науковий керівник В’ячеслав Карабан, доктор філологічних наук, академік Академії наук вищоїшколи України досі працює в університеті: він є професором кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В університеті ми передаємо свій досвід молодшим колегам, аспірантам. Зокрема, я відповідаю за наукову роботу.

– Чи достатньо такої взаємодії?

– У нас в інституті є напрямок для вчителів англійської та української мов – є набір бакалаврів і магістрів. Є семінари для вчителів середньої школи. Можуть бути відкриті заняття.

lyudmila-naumenko

Людмила Науменко (третя справа) стала лауреаткою премії «Читач року – 2018»

– До університету приходять нові покоління, зі своїми фішками, особливостями… Чи є якийсь емоційний контакт зі студентами, які починають навчання?

– Прекрасний контакт. Я працюю на вищому рівні – з магістрами. Але в мене є й третьокурсники. Третій курс – це ще процес становлення, накопичення знань. Про якусь наукову роботу там ще говорити важко. А магістри – вони або професійно орієнтовані, або вже починають наукову діяльність. І тут, звичайно, вже є про що казати. До речі, якраз сьогодні ставила залік з української мови і прикладної лінгвістики, переклад науково-технічних текстів. Студенти готували матеріали і знайшли, що тільки в нашій бібліотеці є певний переклад Агатангела Кримського. Оскільки це 20-ті роки, то дуже складно знайти оригінали його робіт.

– Але все ж таки приходять нові покоління студентів, і певно що вони чимось відрізняються від попередніх…

– У кінці 90-х я жахнулася, які студенти. Студентів нічого, крім грошей, не цікавило. Улаштуватися в житті, вийти заміж за іноземця, поїхати за кордон… З ними було практично неможливо працювати. А зараз, через кілька років, уже відбувся якийсь перелом. Прийшли діти, які хочуть набувати професію, і будуть у ній працювати. Для мене це плюс. Я сама працюю в цій царині, мені це цікаво. І працювати з нецікавими студентами мені теж не цікаво.

– Чи буває, що на потоці ви бачите молоду людину, і розумієте, що саме їй ви хотіли би передати більше знань, наукового досвіду?

– Не можу так виділяти студентів. Просто бачу, що ось ці – більш енергійні, більш цікаві, активні. Відмічаю, звичайно, для себе. Якось робиш поправки на це… Можливо, від них більше питань, більше зацікавленості. І бачиш, що вони готують більш цікаві, більш творчі роботи. У кожній групі, як правило, десь двоє є неординарних. Рідко буває, щоб група – абсолютно сіра. Хтось завжди виділяється.

– Ви не знаєте, як люди реалізувалися потім?

– Звичайно, нам із цим складно, бо в нас немає цього фідбеку. Знаю тільки про своїх студентів, які працевлаштовані в університеті, читають східні мови – з ними я, звичайно, перетинаюся.

– Якою б не була підготовка школярів, абітурієнтів, але ж викладачі університету знають, які помилки в мові притаманні вступникам та молодшим студентам. Багато помилок буває?

– Бувають. Я не знаю, чому. Мабуть, тому, що школа для багатьох – це російськомовне середовище, і вони не відчувають себе автентичними українцями. Читають, можливо, російські книжки, говорять удома російською. Також відео, інтернет – російські

– Принаймні, граматику, пунктуацію в школі більш-менш засвоюють. А лексика, стилістика?

– Фразеологія є проблемою. Ще – структура українського речення. Синтаксис. І русизми. Не відчувають мови. Навіть якось доводили, що в українській є слово «наряд». Ні, кажу, його немає, є вбрання. Але ось словник дає! Так, проте цей словник був укладений ще за радянського періоду. Коли була тенденція до того, щоб запозичувати русиїзми, і щоб це сприймалося потому, як українські слова.

– Хто зі студентів, зазвичай, сильніший – з областей? Кияни?

– Немає особливої різниці.

Текст: Поліна Аксьонова, журналіст

Фото: зі сторінки у фейсбуці Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка.

На фото на обкладинці: директор бібліотеки Олег Сербін приймає від Людмили Науменко колективну монографію.

MaksymovychScientificLibrary

22 березня у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка відбувся Другий Всеукраїнський фестиваль «Читач року». Почесні нагороди отримали 30 студентів, аспірантів, професорів та викладачів університету, а також 65 номінантів з інших університетських бібліотек. Цього року до фесту долучилися бібліотеки закладів вищої освіти з різних областей країни. На заході побували також школярі й дошкільнята – малеча була номінована від дитячої бібліотеки в Києві.

Працівники закладу, студенти та викладачі святкували в актовому залі бібліотеки. На сцену виходили номінанти, щоб отримати почесні дипломи та нагороди. Гості робили селфі з символом фестивалю – паном Читайлом. 

MaksymovychScientificLibrary

Наймолодші номінанти фестивалю «Читач року – 2018»

Переможцями, що навчаються в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, стали: Богдан БратусьАліна ЄвсєєваНаталія КляпкаАнастасія КолесніковаДмитро Луняка, – студенти Інституту філології; Ярослава КириченкоХристина МасюкДмитро ПеровДмитро СухорабськийМарина Тетерук – студенти юридичного факультету; Тетяна Кирпель – студентка хімічного факультету; Валерій Мельник – студент історичного факультету; Павло БорисюкДмитро ЖігінасОльга Перегінець – студенти географічного факультету; Людмила Бевзюк – студентка Інституту міжнародних відносин; Дінара Герейханова – студентка Інституту журналістики; Марія СвиридоваВалентина Якубенко – студентки факультету психології.

MaksymovychScientificLibrary

Студенти та аспіранти – номінанти конкурсу

Лауреати фесту серед аспірантів, асистентів і викладачів КНУ імені Тараса Шевченка: Юрій Ковалів – лауреат Шевченківської премії, доктор філологічних наук, професор Інституту філології; Людмила Науменко – доктор філологічних наук, доцент Інституту філології; Софія Феджора – аспірантка Інституту філології; Володимир Єфіменко – кандидат фізико-математичних наук,  директор Астрономічної обсерваторії КНУ; Сергій Студзінський – кандидат хімічних наук, доцент хімічного факультету; Євген Цимбаленко – кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Інституту журналістики; Олександр Шнирков – доктор економічних наук, професор Інституту міжнародних відносин; Ірина Войцехівська – доктор історичних наук, професор історичного факультету; Дар’я Добріян – аспірантка історичного факультету; Ігор Винниченко – кандидат географічних наук, доцент географічного факультету; Алла Пухтецька – кандидат юридичних наук, доцент юридичного факультету; Людмила Сіньова – кандидат юридичних наук, асистент юридичного факультету.

MaksymovychScientificLibrary

Номінанти з викладачів та професорів Університету

Нагороди в номінаціях отримали читачі університетських бібліотек із Чернігова, Запоріжжя, Черкас, Кам’янець-Подільського, Луцька, Переяслава-Хмельницького, Харкова, Чернівців.

MaksymovychScientificLibrary MaksymovychScientificLibrary

Анна Довгопола, студентка 51-Ем групи ННІ ЕКТ, цього року представила на фестивалі Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка – дівчина отримала нагороду в номінації «Найактивніший читач».

До фесту долучилася бібліотека Криворізького національного університету. Заклад запропонував 7 читачів у номінації «Найактивніший читач». Нагороду в ній отримав Дмитро Швець, студент університету, асистент кафедри моделювання та програмного забезпечення, який активно користується книжковими фондами бібліотеки.

Від Запорізького державного медичного університету за нагородою відправився студент 6 курсу Вадігала Бала Крішна Редді, який в ЗДМУ опановує медицину. Бала Крішна 6 років дуже наполегливо опановував медицину, у себе на батьківщині він мріє лікувати дітей, планує стати дитячим хірургом. 

MaksymovychScientificLibrary

– Мене дуже здивувало, що я був єдиним іноземним студентом, номінованим на фестивалі, – сказав Бала Крішна сайту ЗДМУ.- Водночас, це було дуже приємно. Я ще раз відчув увагу до нас, студентів, які приїхали навчатися в ЗДМУ з різних країн світу […]. Усі роки навчання я мав змогу долучатися до найсучасніших знань не лише в аудиторіях, обладнаних за останнім словом наукових технологій, але й в чудовій бібліотеці, яка має унікальний книжковий фонд як сучасної, так і раритетної літератури. Щоб осягнути це багатство і стати кращим у професії, треба багато трудитися […].

Від бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки на конкурс номінували Олександру Гандзюк, викладачку факультету філології та журналістики, кандидатку філологічних наук, доцентку кафедри української мови. Олександра отримала нагороду в номінації «Найактивніший читач».

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича привітав із нагородою в номінації «Найактивніший читач» Ігоря Піддубного, доцента кафедри історії нового та новітнього часу факультету історії, політології та міжнародних відносин. Дослідник презентував бібліотеці Максимовича книгу свого авторства «Історія авіації на Буковині (1910-1945)», а також фундаментальне ілюстроване видання свого співавторства «Чернівці: Історія і сучасність». 

Номінантка Людмила Науменко, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, передала бібліотеці колективну монографію Development of Philological Sciences in Countries of the European Union Taking into Account the Challenges of XXI Century («Розвиток філологічних наук у країнах Європейського Союзу з урахуванням викликів XXI століття»), нещодавно видану Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie – WSSP. Наша бесіда з пані Людмилою – незабаром тут.

Фест відвідали Леся Мудрак, письменниця, Микола Томенко, історик і політик, Володимир Жовнир, головний лікар Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, заслужений лікар України, Павло Піскун, заслужений артист України, актор Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, Оксана Стебельська, заслужена артистка України, співачка, Петро Лапо, генеральний експерт Бібліотеки Університету Назарбаєва.

Нагдаємо, фестиваль «Читач року» започаткувала Наукова бібліотека ім. М. Максимовича. Фест старутвав 2017-го. Організатори фесту пообіцяли зламати стереотипи щодо чиїхось уявлень про бібліотеки як застарілі та нудні установи. Під час першого фестивалю провели благодійний збір книжок «Книга лікує» для національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

Також нагадаємо: 28 березня у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича відбулася екскурсія для бібліотекарів закладів загальноосвітньої середньої освіти Солом’янського району Києва. Співробітники Наукової бібліотеки показали колегам локації головного корпусу, ознайомили гостей з історією бібліотеки, фондами відділу рідкісних книг та рукописів, колекцією наукових праць викладачів та співробітників КНУ імені Тараса Шевченка, а також з роботою читальних залів і книгосховищ. 

Більше фото від Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича тут

Фото з фесту незабаром дивися в insta Teencorr та в insta «Крутих тінейджерів України»

Фото: сайт ЗДМУ, сайт ХНТУСГ, fb Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича

Lviv Regional Chess Federation

13 квітня в Сихові у Львові стартує «Відкрита першість «Школи дружньої до дитини»» – дитячий кваліфікаційний шаховий турнір. Діти виконають 4 і 3 спортивні розряди з шахів. Про це поінформувала «Львівська шахова академія».

Відбудуться два турніри – А і В. Обидва пройдуть за швейцарською системою в 9 турів. Контроль часу: 10 хв + 5 секунд на хід. Змагання проводитимуться за правилами швидких шахів ФІДЕ в редакції від 01 січня 2018 року за допомогою суддівської шахової програми Swiss Manager з можливістю перегляду на сайті chess result. 

Участь у турнірі А з нормою 3 розряду візьмуть спортсмени 4 та 3 розрядів з шахів – 2008 року народження і молодші, у турнірі В початківці – 2008 року народження і молодші.

Lviv Regional Chess Federation

На заходах Львівської Шахової Федерації

Турнір організовує директорат школи та головна суддівська колегія – кмс Ярема Прокопчук, головний суддя – суддя з шахів 2 категорії, кмс Роман Корман, турнірний директор і головний секретар.

Переможців турніру визначать за найбільшою кількістю набраних очок. За однакової кількості очок місця визначаються за додатковими показниками: системою коефіцієнтів Бухгольця: повний, скорочений, без двох найгірших і т. д.; за результатом особистої зустрічі; за найбільшою кількістю перемог; за кількістю партій, зіграних чорними фігурами. Переможець і призери змагань будуть нагороджені кубками, медалями та дипломами, а кожен учасник – грамотою.

1 тур змагань за нормою 3 і 4 розрядів розпочнеться у приміщенні «Школи дружньої до дитини» 13 квітня зранку, об 11.05, орієнтовний час закінчення змагань – 16-00. Реєстрація учасників триватиме з 10:30 до 11:00. 

Турнірний внесок цього року складає 200 гривень. Обов’язкова попередня реєстрація учасника за телефоном: (097)310-54-25 до 21.00 12 квітня.

Нагадаємо, 20 березня на Львівщині, в ОТГ Давидівському, відбувся чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат. 

Також нагадаємо, що 14 квітня у Львові відбудеться Відкритий кваліфікаційний шаховий турнір – виконання 4 розряду

14 квітня в Стриї відбудеться ІV етап Кубку області з шахів «Юні таланти» – 2019. 

Фото: fb Lviv Regional Chess Federation

Jackson Oswalt

У 14-летнего американского школьника Джексона Освальта из Мемфиса, штат Тенесси, теперь есть собственный термоядерный реактор, – сообщает nv.ua со ссылкой на sciencealert

Парень обустроил ядерную лабораторию в своей игровой комнате, и добился, чтобы созданный им реактор работал. Школьник добился осуществления ядерной реакции внутри плазменного ядра своего термоядерного реактора. Используя ток напряжением 50 тыс вольт, Освальт смог совместить два атома дейтерия. 

Commercialappeal screenshot

О том, что ему удалось самостоятельно добиться осуществления термоядерного синтеза, парень сообщил в посте на одном из американских форумов физиков-любителей. Школьник дал очень подробное описание всех процессов.

Средства на домашние эксперименты – $10 тыс. – Джексону дали родители. На эти средства парень смог создать реактор. Он проводил исследования при поддержке родителей. Отец Освальта рассказал журналистам, что обращался к специалистам, которые приходили к ним в дом и информировали школьника об опасностях, связанных с работой над созданием реактора. Ведь это – действия с током высокого напряжения и радиоактивными материалами.

Jackson Oswalt

Американские журналисты уже сообщили аудитории, что в стране есть и другие подростки, которые стремятся реализовать термоядерную реакцию дома.

Освальт начал свои эксперименты, когда ему было 12, и достиг успеха, как только ему исполнилось 13. Теперь у парня есть все шансы быть признанным самым молодым физиком в истории, осуществившим термоядерную реакцию.

Сейчас таким считается Тэйлор Уилсон – ему было 14, когда он успешно реализовал подобный эксперимент. 

Освальт превзойдёт Уилсона, если независимая экспертиза подтвердит результаты эксперимента. Открытый Консорциум в США, который занимается изучением термоядерного синтеза, проверил результаты Освальта, и внёс его имя в список физиков, успешных в этом направлении. Возможно, результаты Освальта подвергнут и другим проверкам.

Термоядерный синтез – разновидность ядерной реакции, при которой легкие атомные ядра объединяются в тяжелые за счет кинетической энергии их теплового движения. Считается, что упрощение и удешевление технологии термоядерного синтеза приведет к революции в мировой энергетике.

 

bulliyng-teencorr

Інформаційний проект «Булінг.UA» шукає волонтера/стажера. Запрошуємо до нашої дружньої команди на такі позиції:

– асистент/ка з адміністрування сторінки у фейсбуці
– асистент/ка з адміністрування сторінки в інстаграмі та твіттері 
– стажер-контент-менеджер/ка

Вимоги до кандидата/кандидатки:

– ретельність, чесність, самоорганізованість, пунктуальність, уміння додержуватися дедлайнів;
– здатність працювати на проект та спільні інтереси;
– проактивність, ініціативність;
– здатність дослухатися та виконувати завдання, поставлені іншими;
– здатність працювати в журналістській, видавничій команді;
– високий рівень володіння українською мовою – професійний (високий бал у школі, профпредмет у ВИШі);
– поділяти цінності та місію «Булінг.UA»;
– ввічливість, вихованість, повага; розвинуті комунікативні навички;
– спеціальні навички: володіння Фотошоп – базовий, середній рівень; володіння іншими редакторами для оборобки фото та створення ілюстрацій; навички малювання у Фотошоп; навички SMM; навички написання інформаційних текстів, постів; бажано: навички створення текстів у різних жанрах журналістики; упевнене володіння пакетом Office, сервісами Google.

Обов’язки:

– підготовка оригінальних ілюстрацій для сторінок «Булінг.UA» у соцмережах;
– постинг за контент-планом;
– допомога редакторам, smm-менеджерам у підготовці текстового контенту (постів, текстів публікацій);
– можливо – журналістська практика (інтерв’ю, новини);
– виконання доручень керівників проекту;

Що отримає стажер-волонтер від роботи в цьому проекті: 

– мотивацію до роботи над суспільними змінами;
– глибоке розуміння булінг-, освітньої, виховної проблематики;
– журналістські навички;
– навички SMM-менеджера;
– навички роботи у видавничій команді;

Як стати частиною команди проекту «Булінг.UA»:

надсилайте лист про себе та CV на https://www.facebook.com/uabullying

korolenkivski-chitannya

Як повідомляє Українська бібліотечна асоціація, «Короленківські читання 2018» відбудуться 24 жовтня в Харкові. Цьогорічна тема читань – «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості». Заходи організують у харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка. Тому, якщо ти цікавишся бібліотечною справою, викладанням та науковою діяльністю в культурній сфері, то можеш звернути увагу на коло тем, які наразі є актуальні для професіоналів.

Один із напрямів, який опрацюють на «Короленківських читаннях 2018» – бібліотеки, архіви, музеї як сучасні платформи самоосвіти та самовдосконалення. Фахівці-бібліотекарі поспілкуються про місце та роль бібліотеки в єдиному освітньому просторі; про стандартні та альтернативні освітні формати; про сучасні концепції та технології підтримки саморозвитку особистості; про освітні та науково-просвітницькі проекти у роботі з громадою; про сучасні форми професійного розвитку фахівців креативного сектору; про культурно-освітні програми: стратегії та практики; про творчі об’єднання як осередки саморозвитку; про інклюзивний напрям у роботі бібліотек, архівів, музеїв; про роль бібліотек, архівів, музеїв у формуванні культурно-історичної свідомості місцевої громади та збереженні культурної спадщини; про соціальні мережі як платформи для просування книги, читання, бібліотеки, професійного спілкування.

korolenkivski-chitannya-2016

Обговорення бібліотечної проблематики 2016 року на “Короленківських читаннях” у Харкові

Другий напрям роботи, який зацікавив фахівців бібліотечної справи – електронна бібліографія. Питань, які будуть обговорювати, багато, і всі вони змістовні: електронна бібліографія, медіа-бібліографія, технобібліографія – терміносистема та напрями уніфікації; генерування бібліографічних електронних ресурсів: можливості сучасних АІБС; сучасні тенденції електронної бібліографічної діяльності в Україні та за кордоном; бібліографічна складова у «Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 р.»: Державний реєстр національного культурного надбання – у частині «Книжкові пам’ятки України»; зведений електронний каталог бібліотек України; база даних авторитетних національних файлів; RDA тощо.

Також спеціалісти поспілкуються про бібліографічні електронні ресурси (БЕР): термінологію та класифікацію; електронні копії нонелектронної бібліографічної продукції; про національні бібліографічні електронні ресурси: сучасний стан, перспективи інтеграції; про бібліотечно-каталожні БЕР – домінуючий сегмент електронного бібліографічного середовища країни та про видавничо-книготорговельні БЕР.

korolenkivski-chitannya-2017

На “Короленківських читаннях” 2017 року

Крім того, у цьому напрямі роботи обговорюватимуть такі теми: сучасні види та жанри видавничо-книготорговельних БЕР; науково-допоміжна електронна бібліографія; сучасні жанри інформаційно-аналітичної продукції в електронному середовищі; інновації у створенні та популяризації електронних рекомендаційних бібліографічних ресурсів; краєзнавча бібліографія: електронний вектор розвитку; вебліографія: теорія, технологія, практика; електронна метабібліографія в Україні та за кордоном: стан, тенденції розвитку; бібліографічне обслуговування у віртуальному середовищі: тенденції розвитку; бібліографічне інформування користувачів у цифрову еру: форми та технологія; хмарні технології у бібліографічній діяльності; інформаційна культура, інформаційна соціалізація користувачів бібліотек, архівів, музеїв. Інформаційне самообслуговування; веб-сайт як інструмент самообслуговування.

Дуже цікаві теми третього напряму цьогорічних «Короленківських читань» – фонди та колекції документних пам’яток у бібліотеках, архівах, музеях. Обговорюватимуться проблеми нормативно-правового та технологічного забезпечення при роботі з пам’ятками писемності та друку; експертизи документних пам’яток; специфіка відображення, актуальні проблеми наукового описування документних пам’яток різних видів і груп; визначення прогнозованої вартості документних пам’яток; архівні документи як джерело сучасних історико-культурних досліджень; шляхи розкриття колекцій документних пам’яток; спеціалізація роботи зі зберігання документних пам’яток; фонди та колекції документних пам’яток у бібліотеках, архівах і музеях України: характеристика окремих комплексів, особливості складу.

Нагадаємо, «Короленківські читання»Міжнародна науково-практична конференція, яка цього року проводитиметься в 11 раз. Її організовують за сприяння Міністерства культури України, Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, Харківської Державної Академії культури, Харківського обласного відділення ВГО «Українська Бібліотечна Асоціація». За результатами «Читань» опублікують збірку матеріалів.

girl-ukrzaliznitsya

Молоді люди, як завершують навчання у заклади залізничного спрямування, зможуть отримати своє перше робоче місце в залізничній галузі. Про це поінформувала Катерина Дяків, заступник начальника відділу кадрів регіональної філії «Львівська залізниця».

Вакансії, які запропонують студентам: cкладач поїздів, регулювальник швидкості руху вагонів, монтер колії, електромонтер господарства електропостачання, електромеханік та електромонтер зв’язку, оглядач вагонів, слюсар з ремонту рухомого складу, помічник машиніста електровоза, помічник машиніста електропоїзда та інші.

Представники Львівської залізниці обговорили цю можливість для молоді з фахівцями Донецької залізниці, коли відвідали навчальні заклади Донеччини: Лиманське професійно-технічне училище, Слов’янський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти ім. П.Ф. Кривоноса, Державний вищий навчальний заклад «Артемівський коледж транспортної інфраструктури» та Державний вищий навчальний заклад «Слов’янський коледж транспортної інфраструктури».

Через таку співпрацю регіональних філій компанії пропозицією вже зацікавилося 12 випускників. Служба зайнятості також активно долучилася до роботи: у міські та районні центри зайнятості Донеччини направили інформацію про вакансії, умови праці та соціальний пакет.

За інф. Укрзалізниці

pres-vesna-na-dniprovah-shilah

У минулі вихідні у Київському палаці дітей та юнацтва відбувся XVI Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Цього року юнкорівський форум зібрав 1,5 тис. учасників з Києва, 200 представників з  інших областей України та 6 країн світу.

Фестиваль традиційно відбувається дуже весело – команди юних журналістів влаштовують цікаві конкурси, підлітки знаходять нових друзів та дізнаються багато нового про свою майбутню професію. На фесті відбулися численні зустрічі юних журналістів з редакторами газет, журналів та інтернет-порталів, телерадіокомпаній».

pres-vesna-na-dniprovah-shilah

Юні тележурналісти з Київського Палацу дітей та юнацтва беруть інтерв’ю у юних учасників Міжнародного фестивалю «Прес-весна на Дніпрових схилах». Фото: «Юн-прес»

Під час фестивалю організатори провели круглий стіл «Проблеми дитячих медіа та медіа контенту в сучасних ЗМІ», за яким фахівці медіабізнесу та юнаки обговорили перспективи розвитку дитячої періодики. Під час фестивальних заходів заслужений журналіст України Олександр Тур’ян розповів юнкорам про секрети журналістських розслідувань.

Голова комісії з журналістської етики НСЖУ, відомий журналіст Андрій Куликов та менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси Оксана Волошенюк провели для старшокласників майстер-клас «Медіа освіта і медіа грамотність: інтегровані практики».

«Роботи, які надійшли на адресу фестивалю, свідчать про те, що в української журналістики – велике майбутнє. Разом з фаховістю їх вирізняють величезна щирість, небайдужість, почуття любові до нашої України», – зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

У конкурсі цього року юнкори змагалися у 10 творчих номінаціях. На адресу оргкомітету фестивалю надійшло майже 2,7 тис. робіт. Переможцям конкурсу були вручені призи.

«Але найцінніше, що юнкори отримають на Дніпрових схилах – це професійний досвід, – сказала Надія Іллюк, керівник Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС».

За інф. Держкомтелерадіо

Фото: сторінки «ЮН‐ПРЕС» у соцмережах

Три дні молодіжного свята: у Києві стартує фестиваль журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» || Чекін 19 — 21 травня, ЦПДЮ

dityacha-ukrzaliznitsya

У п’ятницю 27 квітня очільники «Укрзалізниці» відкрили 65-ий, ювілейний, сезон роботи Київської дитячої залізниці. Найуспішніших учнів дитячої залізниці нагородили дипломами, а юним залізничникам, які добре склали іспити на машиніста та помічника машиніста тепловоза, вручили посвідчення.

Дитяча залізниця – це унікальний профорієнтаційний заклад, де діти навчаються працювати. Загалом при 14 школах Києва та безпосередньо на базі дитячої залізниці проходять навчання більше 400 учнів у 27 гуртках. За сезон ця залізниця перевозить майже 20 тисяч пасажирів. Можливість отримати перші фахові знання мають майбутні машиністи тепловозів, помічники машиніста, чергові по залізничній станції, диспетчери руху поїздів, квиткові касири, провідники пасажирського вагона, оглядачі вагона та навіть монтери колії.

dityacha-ukrzaliznitsya

Відвідати дитячу залізницю можна за адресою м. Київ, вул. Парково-Сирецька, 4 (Сирецький парк, станція метро Дорогожичі; тролейбуси № 16, 19, 22, 27, 35, зупинка Бабин Яр; трамваї № 14, 15, зупинка І. Шевцова). Рух поїздів здійснюватиметься по суботах і неділях з 1 травня з 10:30 до 17:20. Подорож залізничним кільцем по Сирецькому парку триває 20 хвилин.

Вартість квитка для дорослих становить 24 грн, для дітей – 18 грн, діти віком до 6 років подорожують безкоштовно.

За інф. «Укрзалізниці»

Фото: «Укрзалізниця»

На київській дитячій залізниці || weekend-фоторепортаж

ukrzaliznitsya

У середу, 15 листопада, представник «Укрзалізниці» та студенти Києво-Могилянської академії поспілкувалися на гостьовій лекції. Ростислав Курінько, директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності «Укрзалізниці», розповів студентам про КСВ, її місце у сучасному діловому світі, і проілюстрував свою розповідь прикладами з досвіду української транспортної галузі.

ukrzaliznitsya

Ростислав Курінько розповів студентам Могилянки про КСВ та розвиток транспортної компанії

Представник залізниці обговорив зі студентами напрямки реформування товариства і, зокрема, стратегічний підхід до управління питаннями соціальної відповідальності та сталого розвитку.

«Зараз компанія переживає дуже важливий період трансформації та реформування як у сфері корпоративних перетворень, так і побудови нової моделі роботи, що зумовлена зростанням соціальної відповідальності та ринковими цілями», –  сказав Ростислав Курінько на лекції.

Тінкор

Фото: фб «Укрзалізниця»

15-річний хлопець травмувався на станції Київ-Дніпровський

peremogtsi-shkoli-razom-do-uspihu-stali-pershiimi

У молодіжній школі «Разом до успіху» визначили переможців регіональних змагань. Переможною групою стала мелітопольська. Її учасники в своєму місті провели наймасштабнішу та найцікавішу кампанію з протидії торгівлі людьми. Вони випередили 5 інших команд з різних областей. У минулий уікенд переможці відвідали Київ. Мелітопольці отримали таку можливість за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Посольства Канади.

peremogtsi-shkoli-razom-do-uspihu-stali-pershiimi

На виставці мелітопольці побачили актуальні експозиції

Змагаючись із іншими командами, підлітки та працівники центру ювенальної пробації Мелітополя провели в Запорізькій області 12 превентивних заходів із протидії торгівлі людьми серед уразливих дітей та молоді, учнів професійно-технічних навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, відвідувачів центрів пробації, дівчат, які перебувають у Мелітопольській виховній колонії. Як переможець змагань, ця команда приїхала в столицю. Тут протягом двох днів мелітопольці відвідали спортивні тренування, виставки, екскурсії та отримали багато цікавих знайомств.

peremogtsi-shkoli-razom-do-uspihu-stali-pershiimi

Один зі спортклубів провів для переможної команди спортивні змагання

Нагадаємо, заняття молодіжної школи «Разом до успіху» відбулися в серпні у містечку Буча біля Києва. У ній протягом тижня пройшли навчання 23 підлітки з Києва, Львова, Мелітополя, Маріуполя, Запоріжжя та Одеси, які перебувають на обліку Центрів ювенальної пробації.

peremogtsi-shkoli-razom-do-uspihu-stali-pershiimi

Тінейджери з Мелітополя в Києві спілкувалися, брали участь у футбольному матчі та побували в телестудії

Упродовж 6 днів на інтерактивних заняттях тінейджери дізналися більше про особисту безпеку та безпечну міграцію, протидію торгівлі людьми, культурне розмаїття, здоровий спосіб життя, громадянську відповідальність та лідерство. Вони вдосконалили навички комунікації, училися критично мислити та ухвалювати зважені рішення, покращили свою обізнаність щодо можливостей навчання та волонтерства.

Тінкор

Пробаційні програми по-літньому || У Бучі розпочалися заняття в підлітковій школі «Разом до успіху»

veselka

Сьогодні, у суботу 11 листопада, у Національній парламентській бібліотеці України імені Ярослава Мудрого в Києві відбудеться акція «Рука допомоги» – на підтримку дітей із родин політв’язнів у Криму. На заході можна взяти участь у різноманітних активностях, і тим підтримати кожного, заради кого ця акція організована – діток із кримських родин.

У цей день у бібліотеці можна подивитися фотовиставку, авторами якої є члени родин сучасних кримськотатарських політв’язнів. Можна попрацювати над розвитком своїх навичок на майстер-класі з гончарного мистецтва кримськотатарського майстра Рустема Скибіна, на майстер-класах із мехенді, нанесення візерунків хною на руки; із плетіння кримськотатарського символу «тамга», браслетів у техніці макраме; із виготовлення національного кримськотатарського жіночого головного убору фєс. 

veselka

Також у рамках акції будуть гучні ярмарки: кримськотатарських страв; сувенірної продукції з кримськотатарською символікою; керамічних виробів; дитячих саморобок, малюнків, та яскравий ярмарок книжок, на який тебе запрошує знамените видавництво «Веселка».

Захід відбуватиметься з 12.00 до 16.00 у парламентській бібліотеці по вул. Михайла Грушевського, 1. За інформацією організаторів, Krymska rodyna.Qırım ailesi, зібрані кошти будуть передані родинам політв’язнів. 

Нагадаємо, сьогодні на тимчасово окупованій території АР Крим близько 100 дітей залишилися без своїх батьків, які є заарештованими режимом російського агресора з політичних мотивів.

Тінкор

За інф.: Krymska rodyna.Qırım ailesi

Фото: «Веселка»

interview || Таємниці дитячих книжок: видавництво «Веселка» відкриває секрети

Grohotsky Igor.

Ігор Грохоцький, переможець «Голосу країни-2014», став одним із тренерів молодіжної літньої школи «Разом до успіху». 23 підлітки з Києва, Львова, Мелітополя, Маріуполя, Запоріжжя та Одеси – учасники пробаційних програм – упродовж 6 днів проходили в ній інтерактивне навчання. Ігор допомагав їм у цьому, адже він не тільки співак, але й дворазовий чемпіон України з футболу, у минулому гравець київського «Динамо». 

Grohotsky Igor.

Бути волонтером може і футболіст, і співак

Заняття в школі закінчилися в Бучі під Києвом цього тижня. Протягом навчання підлітки більше дізналися про особисту безпеку та безпечну міграцію, протидію торгівлі людьми, культурне розмаїття, здоровий спосіб життя, громадянську відповідальність та лідерство. Вони вдосконалюватимуть навички комунікації, учитимуться критично мислити та ухвалювати зважені рішення, більше дізнаються про можливості навчання та волонтерство.

Кожен день Школи «Разом до успіху» розпочинався зі спортивних вправ, бігу та занять із йоги. Між заняттями учасники тренувалися та готувалися до турніру з футболу, під час якого до команд учасників приєдналися гравці футбольного клубу.

Grohotsky Igor

Ігор – дворазовий чемпіон України з футболу, у минулому гравець київського «Динамо»

Свій досвід у волонтерській діяльності Ігор Грохоцький зміг реалізувати разом із командою й учнями «Разом до успіху». Ігор за дні школи став для дітей не лише тренером, але й справжнім другом та наставником. Він організував спортивну та музичну програми Школи, які допомогли учасникам відкрити нові таланти та хобі, вдосконалити навички у спорті та музиці, отримати пораду від професіонала, а також знайти натхнення для нових захоплень.

Grohotsky Igor

Ігор Грохоцький, переможець «Голосу країни-2014», увечорі давав концерти для учнів школи

Нагадаємо: через пробаційні програми, які реалізуються за підтримки Уряду Канади в різних містах України, проходять понад 1500 неповнолітніх, які мають умовні покарання. Цю практику ювенальної пробації разом із партнерськими організаціями втілює Міністерство юстиції України. За статистикою, яку вже мають спеціалісти Міністерства, після участі в пробаційних програмах рецидив у скоєнні правопорушень стався лише в 2% неповнолітніх. Такий результат співробітники Мінюсту вже оцінили як «прекрасний».

Together to Success

Стати чемпіоном нікому не заборонено! У школі щодня відбувалися спортивні тренування

Центри пробації відвідують діти, до яких суд застосував альтернативну міру покарання: громадські роботи, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, та звільнені від відбування покарання з випробуванням. У Центрах ювенальної пробації підлітки, які конфліктували з законом, отримують комплексну підтримку в запобіганні рецидивам та адаптації до соціального життя без порушень права. Підлітки проходять спеціальні корекційні програми з керування емоціями, управління гнівом, вирішення конфліктів. Для них та для їхніх рідних у таких центрах забезпечують індивідуальний супровід: коли спеціалісти мають змогу працювати з поведінкою та стосунками дитини з рідними, друзями, у школі та громаді. Окрему увагу приділяють дотриманню прав дітей. У Києві такий центр відкрили у лютому цього року.

Together to Success

У школі відбувалося багато активностей

Відкриття Центрів ювенальної пробації в Україні – не тільки одне з рішень у процесі реформування пенітенціарної системи чи втілення державної програми розвитку системи пробації, але й можливість застосувати досвід інших країн, де подібні проекти вже втілені. Наприклад, у Канаді центри пробації ефективно працюють уже понад 25 років. І зараз канадці на партнерських умовах допомагають створювати ці центри в Україні в рамках проекту технічної допомоги «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх».

Together to Success

У школі “Разом до успіху” Ігор навчав нового

Діяльність школи «Разом до успіху» фінансують Міністерство міжнародних справ Канади та громадяни Сполучених Штатів через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В Україні школу організувала Міжнародна організація з міграції (МОМ) у партнерстві з Проектним офісом з питань пробації Міністерства юстиції. Цього року робота школи розпочалася 7 серпня.

Як повідомили спеціалісти проектного офісу Міністерства юстиції, у школі «Разом до успіху» взяли участь тільки ті діти, які перебувають на обліку служби пробації, та яких від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України звільнив суд.

Тінкор

Фото: МОМ

Знати більше: 

Пробаційні програми по-літньому || У Бучі розпочалися заняття в підлітковій школі «Разом до успіху»

«День здорової дитини» у Дрогобичі || Нові фото

День захисту дітей на «Алеї Мрій» || Чекін 1 червня, київська Пейзажка

 

spivakovskiy

Владимир Спиваковский, писатель, президент корпорации Гранд, почитал коэффициент полезного действия (КПД) от получения украинских дипломов по юридическим и экономическим специальностям в ВУЗах. КПД получился невысоким: всего 10 из 1000 человек с такими дипломами действительно получают значительные эффекты в жизни от своей профессиональной реализации. Все прочие, получившие такие дипломы, оказываются неспособны реализовать свои знания и навыки в профессиях юриста или экономиста в значимой степени. Об этом Спиваковский написал на своей странице в соцсети, – сообщает портал NV.ua.

«В обществе, которое долгое время было бесправным и экономически невежественным, возникли спрос и тяга к юридической грамотности, чтобы знать и отстаивать свои права, а также понимать, что значит жить в «правовом пространстве». А экономистов нужно много – потому что многие хотели бы иметь личную экономическую независимость после векового рабства при царях и генсеках. И для этого люди хотят знать, откуда берется прибыль, как считают пенсию, что делать с валютами, как сводить концы с концами, а также как действовать с кредитами и депозитами, чтобы потом, в случае чего, их не обзывали лохами. И ещё, почему-то считается, что все, кто получил диплом юриста, – уже суперпрофи. Увы, нет», – написал Владимир Спиваковский в своем посте.

По его подсчетам, которые он привел там же, из каждой 1 тыс. абитуриентов до диплома доходят 500 человек. Из них лишь 250 потом работают по специальности, и то только 100 «имеют масло в голове». И из этой сотни, по словам Спиваковского, только 10 таких, которым предлагают значительные гонорары.

«Так что КПД всего 10 из 1000. Печаль в том, что никто никогда не знает, кто именно эти 10 из всей 1000. Так что приходится принимать в университет всю 1000, а потом в дело вступает жёсткий фильтр», – отметил бизнесмен. Он сказал также, что, на его взгляд, КПД 1% – это очень низкий показатель эффективности ВУЗовского образования.

Решать этот вопрос, который на самом деле является большой проблемой для украинцев, с точки зрения Спиваковского нужно, поднимая КПД обучения. По его словам, просто уменьшение количества тех, кто осваивает юридические и экономические специальности, ни к чему не приведет.

««Какие» у нас законы и «какая» у нас экономика – это и есть результат жалкого КПД обучения в вузе. Поэтому озабоченность избыточным количеством вузов и специальностей уводит в сторону от сути. Видели бы вы, чему их там учат. Нет, лучше бы вы этого не видели», – эмоционально отметил Спиваковский в посте.

По инф.: NV.ua

Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели