fbpx
Close Sidebar
Школярка з Черкащини перемогла в конкурсі імені Петра Яцика

Дев’ятирічна Вікторія Шеремет із Золотоноші здобула перемогу на Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Про те, як сама себе дисциплінує, як готувалася до конкурсу і чи не завадила цьому “дистанційка” школярка розповіла Суспільному.

Після уроків навесні та щодня влітку – саме таким був її режим підготовки до мовного конкурсу, розповіла третьокласниця. Вона багато читає і пише твори, а ще – детально переказує твори та декламує вірші.

Школярка з Черкащини перемогла в конкурсі імені Петра Яцика

Учителька Вікторії Наталія Дубенець розповіла, як тренувала ученицю:

“Ми старанно готувалися, в основному писали твори. Коли закінчилось дистанційне навчання, я їй сказала: «Будемо по годинці залишатися писати твори».

Найбільше часу приділяли саме написанню роздумам, решта завдань були зі шкільної програми й багато часу на виконання не забрали, додала вчителька. З її слів, усі її вихованці мають здібності до навчання, та ключем до успіху стала самодисципліна Вікторії та її захоплення книжками:

“Вона якось не по роках серйозна, але самоорганізована, самодисциплінована й дуже любить читати”.

Скільки прочитала за життя книжок дівчинка злічити не береться. Нині читає про динозавра й хлопчика, які подорожують на Північному полюсі.

Зі слів Вікторії, пам’ять потрібно тренувати. Школярка пояснила, як це робить сама:

“Читаю правила. На уроках запам’ятовую, вдома вчу також із мамою, з татом”.

Батьки дівчинки підтримують її в усіх захопленнях. Мама Вікторії розповіла: розгледіла у своїй дитині потенціал до навчання ще у дошкільному віці.

“У садочок ми пішли дуже рано, говорити вона теж почала дуже рано, читали казки. Їй усе було цікаво, дуже допитлива. Дитину змалечку потрібно привчати, розмовляти з нею, читати їй багато книжок”.

Про своє досягнення Вікторія розповідати соромиться, вважає це наслідком плідної праці та любові до Батьківщини.

За інф. Суспільне Черкаси

Не помітив, бо слухав музику: журналісти знайшли хлопчика, який не побачив Анджеліну Джолі у Львові і став мемом

Хлопця звуть Юліан і йому 14 років, він закінчує 8 клас і живе у Львові. Того дня Юлік опинився у кав’ярні” Львівські круасани ” випадково, – повідомляє Знай.ЮА.

30 квітня 2022 року до України приїхала голлівудська актриса Анджеліна Джолі.

“Лара Крофт” відвідала Львів і зайшла випити кави з круасанами в популярний український заклад. І цей її візит вже встиг обрости жартами, адже на візит зірки такої величини ніяк не відгеагував хлопчик, який сидів за столиком в навушниках.

Цього юнака знайшли журналісти програми “Сніданок з 1+1” і взяли у нього інтерв’ю. Тепер всі дізнаються, чому він не відреагував на Джолі і що його так захопило в телефоні.

Хлопчика звуть Юлік (Юліан) і йому 14 років, він закінчує 8 клас і живе у Львові. Того дня Юлік опинився у кав’ярні “Львівські круасани” випадково: він їхав забирати колесо до свого велосипеда, маршрутки довго не було, тому хлопець вирішив зайти на пару хвилин до кав’ярні.

Не помітив, бо слухав музику: журналісти знайшли хлопчика, який не побачив Анджеліну Джолі у Львові і став мемом

“Я сів за столик і краєм вуха почув, що хтось розмовляє англійською. Подумав, що якась інтернет-знаменитість… Якось не помітив. Я побачив її, але не зрозумів хто це, не впізнав.”

Юлік бачив багато фільмів з Анджеліною, але каже, що в житті вона зовсім інша, дуже красива.

У момент, коли зайшла Джолі, він якраз слухав музику і гортав стрічку в Instagram. Після він пішов, нічого не підозрюючи.

“Я коли приїхав додому, то мені мама показала це відео і сказала, що я став популярним. Я їхав додому півгодини і за цей час став популярним у всіх пабліках”.

Юлік думав, що це сон, але наступного дня отримав десятки повідомлень, дзвінків від рідних і друзів. Хлопець тепер збирає фото-меми про себе і не ображається на гумор.

“Людям весело, нема на що злитися”, – з посмішкою каже львів’янин.

Він багато читає, добре вчиться, малює і мріє стати тревел-блогером.

У Вінниці школярі допомагають ЗСУ

У Вінниці школярі об’єдналися, щоб допомагати ЗСУ. Одні вдома власноруч роблять солодощі, інші — продають, зірвані у сусідів, квіти. Реалізувати задумане допомагають батьки. Як це вдається, скільки уже заробили та на що витратять зароблені гроші, розповіли Суспільному.

Ідея куховарити, щоб заробити гроші, належить переселенці із Харкова 11-річній Риті Венярській та її однолітку Дмитру. На кухні вони за старших. Згодом до них долучилися молодші  Даня, Рома й Артем. Вдома роблять трубочки, чипси, попкорн і горішки зі згущеним молоком.

“По-перше, мені не було чим зайнятися. А по-друге — теж хотів чимось допомогти ЗСУ задля перемоги. Підняти їм настрій, мотивацію”, — каже Даня Ярославцев.

У Вінниці школярі допомагають ЗСУ

За чистотою та безпекою на кухні стежить одна із матерів — Ірина Курманчук.

“Тоді перемога точно за нами. Якщо у нас є такі діти і це наше майбутнє — я ними пишаюся. Щодня у них з’являються нові ідеї, що ще можна продавати”, — говорить Ірина Курманчук.

Усі смаколики діти продають надворі. Горішки по 2 грн, вафлі з попкорном — по 15. Часто покупці, щоб допомогти, дають вдвічі, чи втричі більше. Хтось просто залишає гроші.

За декілька днів  вторгували 4,5 тисячі гривень. 3,5 тисячі гривень — уже передали волонтерам. За решту — закуповують продукти. Із цим допомагає один із батьків — Дмитро Ярославцев. Він — майор запасу. У ЗСУ прослужив 15 років, був в АТО.

“Зараз дійсно важлива кожна гривня. Минуло трошки часу, якщо в перші дні донати були, люди гроші передавали постійно, то зараз потік зменшився. А потреби стали більшими”, — говорить Дмитро Ярославцев.

Інші учасники дитячого волонтерського війська, як самі себе називають, зрізають конвалії, піони, бузок із дозволу власників квітників.

“Ми збираємо будь-які квіти і продаємо. Все на ЗСУ, щоб Україна швидше перемогла”, —каже вінничанка Уляна Півторак.

Квіти діти продають перехожим. На зароблені гроші купують аптечки для захисників.

“Ми купили сумки по 250 і 150 грн, еластичні бинти. Такими можна зупинити кров”, — розповідає Максим Півторак.

Розвідник, командир батальйону “Крим” Іса Акаєв записав і надіслав з фронту для дітей відео подяки. Із 2014 року він боронив Донбас, 24 лютого  пішов на війну.

“Величезне дякую вам за допомогу, яку ви нам надаєте. Ви займаєтеся гарною справою. В майбутньому, будете гарними нащадками. Завдяки вам країна розцвіте. Все буде добре”, — каже Іса Акаєв.

 
Майя і фантастичний світ || Бібліотека імені Василя Симоненка, Київ

5 лютого у бібліотеці імені Василя Симоненка в Києві відкриється виставка ілюстрацій «Майя і фантастичний світ». 

Майя і фантастичний світ || Бібліотека імені Василя Симоненка, Київ

У Київській МАН відбулися захисти робіт у секції «Кібербезпека»
Уперше у Київській МАН відбулися захисти робіт у секції «Кібербезпека». 24 січня в постерному захисті, на науковій конференції свої проєкти представили 9 учасників:
Ольга Юрчук, учениця 9-го класу Спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №112 ім. Т. Шевченка м. Києва Голосіївського район, проєкт «Дослідження шифру Пасьянс»;

Олена Матвєєва, учениця 10-го класу Політехнічного ліцею КПІ, проєкт «Психологічні особливості інтернет-шахрайства»;

Ілля Мальований, учень 11-го класу Політехнічного ліцею КПІ, проєкт «Створення онлайн платформи для проведення змагань з кібербезпеки»;

Максим Шмерега, учень 9-го класу Політехнічного ліцею КПІ, проєкт «Створення програми на ПК для перевірки антивірусів за допомогою мови програмування PYTHON»;

Максим Бугай, учень 10-го класу Середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів №78, проєкт «Аналіз інтернет портів за допомогою мови програмування Python»;

Максим Балалаєв, учень 9-го класу Ліцею «Голосіївський № 241», проєкт «Механізація шифрування. Сучасні цифрові методи захисту інформації»;

Валерія Пілик, учениця 10-го класу Ліцею «ЕКО» 198 «Проєкт безпечного функціонування кіберпростору»;

Андрій Єримович, учень 10-го класу Середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 294 Деснянського району, проєкт «Навчальний симулятор технології квантового розподілення ключів BB84»;

Богдан Камоцький, учень 10-го класу Політехнічного ліцею КПІ, проєкт «Створення платформи з кібербезпеки для онлайн тренажерів на прикладі АТМ».
Атмосферний фільм «Стоп-Земля» вийшов на великі екрани
20 січня на екрани вийшов фільм «Стоп-Земля» режисерки Катерини Горностай. Це фільм про сучасних підлітків і перше кохання.

Стрічку варто дивитися в кінотеатрі, тому що це вдалий український фільм, що вже зібрав купу нагород. Стрічка отримала «Кришталевого ведмедя» у секції Generation 16+ на Берлінському кінофестивалі, а в Одесі команду фільму нагородили Гран-прі та «Золотим Дюком» за найкращий повнометражний фільм та найкращі акторські роботи. Перегляд цього фільму – враження надовго.

У фільмі грають підлітки з Києва та області. Картина розповідає про старшокласницю Машу (Марія Федорченко). Вона дещо замкнута в собі й чутлива. Дівчина закохана в однокласника Сашу (Олександр Іванов). Попри її відлюдькуватість, Машу оточують двоє близьких друзів — Сєня (Арсеній Марков) і Яна (Яна Ісаєнко), з якими вона проводить весь вільний час. Що ближче випуск зі школи, то важливіше для Маші зізнатися Саші у своїх почуттях, навіть якщо він не відповість взаємністю.

Атмосферний фільм «Стоп-Земля» вийшов на великі екрани

Фільм про підлітків покоління зуммерів, але загалом сприймається як історія поза часом, тому що такі переживання, як в героїв фільму, притаманні підліткам будь-яких часів. Утім, про почуття у фільмі показано дуже дбайливо.

У численних відгуках і публікаціях про цей фільм якнайчастіше зустрічається прикметник “ніжний”. Саме так глядачі описують своє сприйняття від того, що відбувалося на екрані. 

Атмосферний фільм «Стоп-Земля» вийшов на великі екрани

Про фільм вийшло вже чимало публікацій, інтерв’ю з режисеркою тощо. Їх цікаво прочитати після перегляду – це такий собі повноцінний додаток до фільму. 

Як 6-річний Максим із Золочева здобув понад 200 нагород

Влітку у кількох містах планують організувати виставку робіт юного художника.

Юний художник Максим Будзівула із Золочева у свої 6 років вже здобув понад 200 нагород на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. У листопаді 2021 року хлопчик отримав свою найвищу нагороду Grand Prix у Всесвітньому мистецькому конкурсі у місті Ханой у В’єтнамі. А дещо раніше Максим здобув феєречну перемогу в українсько-польському конкурсі International competition for artists «SOLOVIOV ART», завоювавши чотири гран-прі та два перших місця.

Як 6-річний Максим із Золочева здобув понад 200 нагород

Бабуся хлопчика Галина Гевко, яка водночас є його вчителькою з малювання, оскільки й сама – художниця, розповіла Tvoemisto.tv, що Максим почав малювати, коли йому було трохи більше року. Тоді сидів у своєму дитячому кріслі та виводив клякси, вчився тримати у руках олівець. Приблизно у півтора рочки він вже отримав першу перемогу у конкурсі малюнків.

«Що дитина може малювати у такому віці? Звичайно, абстракції. Як на мене, кожна дитяча робота – це шедевр. Я усі роботи досі зберігаю, а свої улюблені з того часу навіть обрамила. Пам’ятаю, один з тих малюнків подала на всеукраїнський конкурс, і у свої півтори роки Максим здобув першу перемогу», – каже вона.

Як 6-річний Максим із Золочева здобув понад 200 нагород

Коли хлопчик трохи підріс, пані Галина несподівано застала його у своїй домашній майстерні. Каже, там вона зазвичай сама працює, і побачила, як Максимко розклав собі фарби та почав водити пензликом по її картинах. Сказав, що хоче допомогти бабусі.

Тепер хлопчик не тільки малює вдома, а й відвідує артгурток «Палітра» у Золочівському центрі позашкільної освіти. Здебільшого, усі його перемоги, а їх вже більше 200 – це перші місця та гран-прі. Коли готується до конкурсів, то викладається на повну, бо завжди хоче перемогти.

«Я йому кажу: «Максимчуку, будеш мати приз тоді, коли дуже гарно постараєшся», тому він завжди старається. А як отримує кубки, грамоти, нагороди, то емоції в нього просто зашкалюють. Найбільше мені запам’яталося, як він був вражений від перемоги у минулорічному конкурсі «Автомобіль моєї мрії». Через пандемію нас не запрошували на нагородження, то організатори самі приїхали до нас, він був у захваті», – пригадує бабуся хлопчика.

Як 6-річний Максим із Золочева здобув понад 200 нагород

Автомобілі та дракони – улюблені теми у творчості хлопчика. Також він дуже любить малювати природу. Нещодавно почав працювати у цікавій техніці – акриловій заливці, коли на полотно наносять акрил, а тоді пензликами допомагають сформувати якийсь об’єкт. Пані Галина каже, що найкраще тоді виходять пейзажі, а Максиму особливо подобається лити фарби на полотно.

Попри те, що хлопець має безліч мрій про свою майбутню професію, вже зараз 6-річний Максимко впевнено називає себе художником. Пані Галина каже, крім неї в родині малювали також її батьки, імовірно, їхній талант передався внукові. Молодша сестричка 3-річна Софійка теж тягнеться до олівця та пензля. 

«Крім студії, Максимко багато малює вдома. Іноді він бере блокнот і нотує собі, робить якісь ескізи, особливо на улюблені теми, як-от машинки, звірятка. Звісно, як готуємося з ним до конкурсу, то працюємо більш тематично. Раджу йому, як краще, підказую, навчаю. Є конкурси, де вимагають дитячі роботи без жодної допомоги дорослих. Так само є такі навчальні періоди, коли я як педагог повинна допомогти йому, трохи виправити, трохи підтягнути. Але практично кожна його робота – це його власне бачення», – розповідає пані Галина.

На сьогодні у портфоліо юного митця – перемоги на творчих конкурсах різних рівнів – від районних до міжнародних. Зокрема, його малюнки здобували призові місця у творчих змаганнях у В’єтнамі, Австралії, Аргентині, США, Канаді, Польщі, Болгарії, Румунії, Чехії, Китаї та ін. Наразі Максим готується до конкурсу, що проходитиме в Англії. А влітку цього року планують організувати виставку робіт Максима Будзівули у різних містах.

При цьому хлопчик захоплюється не тільки малюванням. Він займається танцями та карате, з трьох років вчить англійську, а ще дуже любить ліпити конструктори з пластиліну. Бабуся Галина каже, що вдома стараються всіляко підтримувати творчий хист хлопця. Інколи просто вражає, як маленька людина могла намалювати щось настільки цікаве та неповторне, підсумовує наставниця.

За інф. tvoemisto.tv

Результати ХІІ Конкурсу різдвяно-новорічної листівки || Музей Леопольда Левицького, Львів
8 січня Музей Леопольда Левицького оприлюднив результати ХІІ Конкурсу різдвяно-новорічної листівки. 
 
У віковій категорії 6-9 років І місце посіли: Олег Здухов, ЛШМ №10, Аніта Гнатів, Студія образотворчого мистецтва “Бжілка” ЦДЮТ Сихівського р-ну.
 
Результати ХІІ Конкурсу різдвяно-новорічної листівки || Музей Леопольда Левицького, Львів
 
ІІ місце посіли: Домініка Черкасова, Студія образотворчого мистецтва “Бджілка” ЦДЮТ Сихівського р-ну Львова, Тетяна Шевченко, Студія образотворчого мистецтва “Бджілка” ЦДЮТ Сихівського р-ну, Анна Гнатів, ДХШ ім. О.Новаківського Львова, Єва Єфремова, ДХШ ім. О.Новаківського,
Ірина Борисенко, Студія образотворчого мистецтва “Бджілка” ЦДЮТ Сихівського р-ну, Софія Тіщенко, ДХШ ім. О. Новаківського, Вікторія Конопка, ДХШ ім. О.Новаківського, Василина Чернишева, ЛШМ №1 ім.А.Кос-Анатольського Львова, Вікторія Дорош, ліцей №51 ім. І.Франка.
 
ІІІ місце посіли: Ангеліна Горбей, Студія образотворчого мистецтва “Бджілка” ЦДЮТ Сихівського р-ну, Дарина Мусієвська, Студія образотворчого мистецтва “Бджілка” ЦДЮТ Сихівського р-ну, Ігор Горін, ЛШМ №10.
 
Заохочуючу відзнаку отримали Каміла Пославська, СЗШ №100, Ярина Корнят, Заводська ШМ (смт. Заводське, Тернопільська обл.), Ярина Кучерепа, ЛШМ №10, Дзвіна Леськів, Ліцей №51 ім. І.Франка, Наталія Шамаріна, ЛШМ №10.
vistavka
У жовтні у столичній бібліотеці Дружби народів відбулася незвичайна персональна виставка: мініскульптури з полімерної глини Андрія Ігнатенка «У царстві фантастичних образів». 
Андрію 10 років, він навчається в 5-му класі ЗЗСО № 206 ім. Леся Курбаса у Святошинському районі. Хлопчик займається багатьма справами: відвідує заняття з танців, малювання, тхеквондо, навчається в Малій Комп’ютерній Академії, у вільний час ліпить фігурки з пластиліну та полімерної глини. У його доробку – понад сотня скульптурок, серед яких персонажі з мультфільмів і комп’ютерних ігор, вигадані створіння.
 
 
vistavka
На презентацію виставки прийшли його однолітки – учні 6 класу Фінансового ліцею. Вони роздивилися маленькі вироби мистецтва, поцікавилися технологією їхнього створення, поставили маленькому майстру багато запитань.
 
vistavka
 
Інф. і фото: бібліотека Дружби народів
functional photo
15-річна херсонська школярка винайшла спеціальне біоплато, яке очищує водойми без механічного втручання в екосистему. Свій проєкт дівчина відправила на щорічну Олімпіаду геніїв у США, посіла третє місце й отримала стипендію на навчання в Нью-Йорку. 

Вікторія на Олімпіаді була одною з 1,5 тисячі учасників. Створити винахід їй допомогла родина. В родині Віки люблять сплавлятися на байдарках, і під час такого сплаву члени родини помітили, що вода, де росте комиш і рогоз, чиста на відміну від тих місць, де ці рослини не ростуть. Дівчина з мамою та старшою сестрою придумали, як укорінити комиш на пісчаних грунтах, як у річках. 

«10 метрів квадратних цього біоплато за день очищує 1 кубометр забрудненої води», – стверджує школярка. Винахід дівчини може стати в нагоді в питанні очищення Дніпра. 

За перемогу в конкурсі Віка отримала стипендію в 15 тис. доларів на рік, але скористатися нею не може, бо навчання вартує біля 70 тис. доларів, які потрібно докласти самостійно. У родині Вікторії таких грошей немає.

Вікторія з батьками мріють утілити свій проєкт у практику, щоб їхній винахід очищував українські водойми. Спеціалісти кажуть, що таким чином очистити водойми цілком імовірно.

За інф.: ТСН

Скріншот: ТСН

functional photo

functional photo28 липня в Маріїнському парку закінчила роботу виставка дитячих малюнків «Барви свободи. Майдан, мальований дітьми». Основу виставки становлять художні твори дітей із Києва та Полтавщини, а також кілька малюнків, створених дітьми для підтримки майданівців іще під час Революції Гідності.

Маріїнський парк є свідком багатьох трагічних сторінок історії України, зокрема і драматичних подій Революції Гідності. Тим цінніше, що сьогодні тут так часто лунає дитячий сміх. Саме задля безтурботного дитинства майбутніх поколінь, сповненого радістю, дорослі вийшли на Майдан.

У дитячих малюнках про Майдан можемо побачити, що саме діти знають про Революцію Гідності та як сприймають ті події. Щирість, безпосередність і символіка образів… Дитячі твори, окрім мистецького складника, цінні ще й тим, що випромінюють оптимізм і віру в перемогу добра.

– На всі випробування, часто ризикуючи життям і здоров’ям, майданівців вело відчуття відповідальності за майбутнє. Так і казали – заради дітей, щоб дати їм шанс гідно жити в Україні, яка процвітає. Для того, щоб сучасні діти скористалися цим шансом, важливо передавати їм пам’ять про Майдан і також учити цієї відповідальності, – зазначила Ольга Сало, кураторка проєкту, заступниця генерального директора з розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного музею Революції Гідності.

Нагадаємо, виставка була презентована до Дня захисту дітей у парку імені Тараса Шевченка. Також нагадаємо: триває конкурс на відзнаку для юних авторів малюнків, які найбільше вподобають відвідувачі виставки «Барви свободи: Майдан, мальований дітьми».

Фото: TeenCorr

functional photo

17 квітня в Українському медичному ліцеї відсвяткували Всеукраїнський День довкілля. Цього дня проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Софія Ліпкан, учениця 9-А класу, дослідила екологічний стан озера Сасик, що знаходиться на півдні України. Адже сьогодні проблеми басейну озера Сасик – це комплекс проблем екологічного, соціального, економічного та санітарно-епідеміологічного характеру, які неможливо вирішити без здійснення комплексних заходів.

Софія присвятила вивченню цього питання свій проєкт «Довкілля – це наше життя». Коментуючи слайди, Софія розповіла про важкий екологічний стан озера Сасик в Одеській області, наслідки втрачання людей та сусідства з лиманами.
Як повідомляє на своєму сайті Одеська обласна рада, створення Дунай-Дністровської зрошувальної системи (ДДЗС) на базі перетворення морського лиману Сасик стало причиною негативної екологічної трансформації і виникнення гострих та невирішуваних традиційними методами економічних, екологічних, соціальних проблем та конфліктів.

Нагадаємо, озеро Сасик створено на місці колишнього солоного лиману Сасик, внаслідок відокремлення його дамбою від Чорного моря і з’єднання каналом з Дунаєм. Озеро входить до складу Дунай-Дністровської зрошувальної системи (ДДЗС), будівництво якої здійснювалось у 1976 – 1991 роках.

Нагадаємо також, що в 2009 році Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України здійснив науково-дослідницьку роботу «Поліпшення екологічного стану озера Сасик» за участі 9 провідних науково-дослідницьких та проектних організацій України. Висновок цього дослідження однозначний: економіко-екологічні та соціально-економічні перспективи розвитку району Сасика можуть бути реалізовані лише за умови повернення його в природний стан – морський лиман. Для поліпшення екологічного стану Сасика необхідно відновити його генетичний зв’язок з Чорним морем шляхом роздамбування.
Щоб надалі мати змогу використовувати природно-ресурсний потенціал Сасика як морського лиману, потрібно визначити пріоритети та регламент його використання. Для цього потрібно визначити доцільність, форми, проєкти інноваційного розвитку системи зрошення в Придунайському регіоні й вирішити питання водопостачання населення.

2010 року розпочала роботу Міжвідомча комісія з вирішення питання доцільності ліквідації дамби на озері Сасик. До 2011 року комісія мала на меті напрацювати пропозиції щодо доцільності приведення озера Сасик до стану морського лиману. Для цього учасники комісії звернутися до Кабінету Міністрів України. Від Кабміну комісія очікувала, що він надасть доручення НАН України систематизовувати звіти наукових установ, в тому числі і напрацювань Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України та Українського НДІ екологічних проблем, але до цього часу відповідне рішення не реалізовано.

functional photo

Американський актор, репер, співак і автор пісень, вокаліст експериментальної хіп-хоп групи Clipping, володар Греммі Девід Діггз підтримав традицію єврейських виконавців – створив пісню до Хануки. У відео на нову пісню троє хлопчиків танцюють, синхронізуючи вимову губами зі словами, які співає Діггз. Мелодичний реп «Цуценя на Хануку» написаний у клезмер-стилі, а в записі навіть є читання благословення над менорою. Пісня вийшла в ефір у п’ятницю 4 грудня. 

«Цуценя на Хануку» нагадує історію Малюка зі знаменитої книжки «Малюк і Карлсон»: у ній теж усе починалося з того, що хлопчик мріяв отримати цуценя в подарунок.

functional photo

Актор Давід Діггз. Фото: by Jordan Strauss

У пісні йдеться про 8 днів Хануки, коли діти сподіваються на цуценя, а натомість отримують усе що завгодно – шкарпетки, шапки, рукавиці і навіть парасольку, але тільки не цуценятка. Нарешті восьмої ночі дітям дарують песика, якого називають Монікою. Дігзз визнав, що це трохи дивне ім’я для собаки, але воно так чудово римується з Ханукою. 

– Я не знаю, що це означає, я просто вивчив звуки, – сказав Діггз, пояснюючи, як йому вдалося прочитати слова на івриті. Можливо, шось Діггзу таки вдалося пригадати, адже в дитинстві, як повідомляє ізраїльське видання, він навчався в єврейській школі.

Разом із піснею на Disney Channel вийшов кліп. Діггс подякував каналу Дісней за пропозицію поспівпрацювати в створенні нової мелодії до Хануки. За словами Діггза, він радо прийняв цю можливість поділитися своєю любов’ю до музики та невеликим твором своєї культури.

Хануку, іудейське свято світла, цього року євреї всього світу святкуватимуть тиждень поспіль з 10 грудня. 

Скрін: YouTube від JTA

А ось слова пісні: 

[Intro] Ah, yeah, come on

[Chorus] You know what I wantah
(What you want, what you want, what you want, what you want, what you want)
I want a puppy for Hanukkah
(Wanna puppy, wanna puppy, wanna puppy, wanna puppy, wanna puppy)
And I’ma get just what I wanted, yeah
(Gon’ get it, gon’ get it, gon’ get it, gon’ get it, gon’ get it)
I’mma get a puppy for Hanukkah
(Get a puppy, get a puppy, get a puppy, get a puppy)

[Verse One] Some kids write lists for they Christmas gifts
And they send ’em all off to they Santas
But I don’t trip off a list for my gifts
I’mma get it cause I got eight chances
That’s right, eight nights, festival of lights
Go hard for a week with a plus one

So y’all keep stressin’, be good, learn lessons
But Hanukkah is the best fun

[Chorus] And you can laugh if you want, huh
(Laughin’, laughin’, laughin’, laughin’, laughin’)
But I’mma get a puppy for Hanukkah
(Get a puppy, get a puppy, get a puppy, get a puppy)
Clarinet, no harmonica
(Play the clarinеt, play the clarinet, play the clarinеt)
When I get a puppy for Hanukkah (That’s right)

[Verse Two] Okay, first night and I’m feeling right
Mama came with a gift-wrapped box
It don’t bark, don’t bite, don’t cry when I shake it
So I’m pretty sure that it’s just socks
But you never know, miracles happen
I tap in and start to rip the paper
Oh, please let it be the puppy that I wanted
I don’t wanna wait till-
Oh, yep that’s just socks

[Chorus] I’mma get what I wanted to
(What you want, what you want, what you want, what you want, what you want)
I’mma get a puppy for Hanukkah
(Get a puppy, get a puppy, get a puppy, get a puppy, get a puppy)
I ain’t even trippin’ on it, bruh
(I ain’t gonna trip, I ain’t gonna trip, I ain’t gonna trip)
Cause I’mma get a puppy for Hanukkah (Oh yeah)

[Verse Three] Night two, what it do, candles get lit, lit (It’s lit)
Latkes, sour cream is the best dip (Dip)
Applesauce on the side, I might just get-

Say the Brachot first!
Adonai ain’t gonna trip
Baruch atah Adonai
Eloheinu melech ha’olam
Asher kid’shanu b’mitzvotav
V’tzivanu l’hadlik ner
Shel Hanukkah

That blessing is a bop, now I’ve said it
Not sure what it means, but I learned it phonetic
By the way, you got a present for me, is it what I wanted?
Pass that shamash, let’s get the flame started

[Spoken Interlude] Ooh, for me?
Oh! Well, you shouldn’t have, I-
Well, I guess I’ll just, um…
Oh, that’s a, that’s a sweater!
Did somebody knit this?
It’s really, it’s really great

[Chorus] This isn’t going how I saw it, huh
(It ain’t goin’ well, it ain’t goin’ well)
I really hope I get this puppy for Hanukkah
(Get a puppy, get a puppy, get a puppy, get a puppy, get a puppy)
It’s all I ever really wanted for
(It’s all I want, it’s all I want, it’s all I want)
Just a puppy for Hanukkah (Gimme that dog)

[Bridge] Lights keep burning and nights just pass
Menorah is now covered up with wax

I thought it would be obvious, I didn’t want to ask
But will tonight be the night I get my puppy at last?
My feet are warm and my body is cozy
The hats and the mittens and umbrella are totally great
Love it all, I’m the king of style
There’s one thing I’ve been wanting all this while

[Spoken Interlude] Wait
Wait, is that?
Could it be?
It’s- ha ha!
Oh my gosh!

[Chorus] You’re everything I ever wanted for
(You are what I want, you are what I want, you are what I want)
You’re my puppy for Hanukkah
(You’re my puppy, you’re my puppy, you’re my puppy, you’re my puppy, you’re my puppy)
I’mma name you Monica
Nah, probably not, that’s a weird name for a dog
(That’s a weird name, that’s a weird name, that’s a weird name)
But it rhymes with Hanukkah

[Outro] I got my Hanukkah puppy
I got my Hanukkah puppy
I got my Hanukkah puppy
I got my Hanukkah puppy
I got my Hanukkah puppy
I got my Hanukkah puppy
I got my Hanukkah puppy

«Декоративний розмай»: стали відомі імена переможців творчого конкурсу на Житомирщині

87 конкурсних робіт у 5-ти номінаціях: декоративний розпис та народний живопис, гончарство, художня кераміка, ліплення, бісероплетіння та штучні квіти, картини, дерева, прикраси з бісеру, об’ємні та площинні вироби з глини, тіста, пластиліну, декоративний розпис на дереві, склі, тканині – стільки різноманітних робіт представили на початку листопада на виставці-конкурсі «Декоративний розмай» діти Житомирщини. На цій обласній виставці декоративно-ужиткового мистецтва, яка відбувалася з 4 по 6 листопада, автори продемонстрували свої твори всім, хто зміг подивитися експозиції, незважаючи на карантинні обмеження. Співробітники Обласного Центру дитячої та юнацької творчості Житомирської облради провели конкурс дистанційно.

Найвищі бали від журі отримали роботи Анни Борковської та Ангеліни Федорчук із Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Анни Павлової з гуртка Баранівського будинку дитячої творчості, Івана Грушевського, учня 8 класу Квітневої ЗОШ Квітневої об’єднаної територіальної громади, Софії Власюк, учениці 2 класу Липниківської ЗОШ Лугинського району.

88 учасників представили свої роботи на обласній виставці-конкурсі «Осінні фантазії». Діти створили й продемонстрували публіці настінні панно, картини, просторову лісову скульптуру, об’ємні композиції, виготовлені з листя, квітів, плодів дерев, соломи та лози.

У номінації «Художня обробка деревини» переможцем став Вадим Грабар, вихованець Коростишівського Будинку дитячої творчості. Найкращий виріб з соломки та лози створила Зоряна Пшеничнюк, вихованка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Лідерство в номінації «Ікебана та просторові композиції» отримала Діана Манько, учениця 5 класу Бовсунівського навчально-виховного комплексу Лугинського району. Переможницею в номінації «Ошибана та колажі з природного матеріалу» стала Сніжана Осіпчук, вихованка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

За інф.: Житомирська ОДА

Фото обкладинки: просимо авторів надіслати свої імена в TeenCorr

Більше фото з виставки дивися в insta TeenCorr

Якщо тобі сподобався контент, ти можеш підтримати роботу сайту тут.

Donate PayPal

Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах!

Зареєструватися на сайті, щоб писати в блог та отримувати дайджест

«Розквітає творчість як калина» || Творча зустріч у Тетянин день у київській бібліотеці імені Корнія Чуковського

functional photo
В Україні стартував культурно-мистецький проєкт «Ми в ефірі». Організатори представили його публіці у прес-центрі Національної спілки журналістів України. У рамках цього проєкту діти-митці з інвалідністю стануть телеведучими, а деякі програми за їхньою участю перекладуть на жестову мову. Так дитяча творчість стане доступною всій спільноті українських хлопців та дівчат, які спілкуються жестовою мовою. 

Протягом розвитку проєкту «Ми в ефірі» будуть створені три дитячі пізнавальні телепрограми. У створенні цих програм візьмуть участь понад 30 учасників.  Проєкт представили Тетяна Баранцова – Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю, співробітники НСЖУ, батьки дітей-митців з інвалідністю, а також керівник Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів для глухих дітей Полтавської обласної ради Олена Яковенко, інші фахівці. Проєкт триватиме до 21 серпня 2020 року. 

Інф. та фото: nsju

Якщо тобі сподобався контент, ти можеш підтримати роботу сайту тут.

Donate PayPal

Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах

functional foto

15 травня стартують активності 18-го Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Цьогоріч фестиваль та урочиста церемонія нагородження відбудуться в онлайн-форматі. Фест триватиме до 17 травня. Фестивальні заходи також будуть приурочені святкуванню 30-ліття незмінного організатора «Прес-весни» – Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС».

Конкурсна тема цього року — «2020: моя країна в смартфоні». Ця тема відповідає державній стратегії, зорієнтованої на діджиталізацію. Діти голосуванням обрали цю тему як дуже актуальну наразі. Понад 300 учасників з 16 регіонів України та 7 країн світу зможуть конкурувати в 10 номінаціях у розкритті ідеї, дослідження, спостереження, у проектній діяльності на цю тему. Організатори конкурсу запропонували конкурсантам перелік підтем, за якими можна створити журналістський твір. Номінації, у яких можна буде презентувати свою роботу: «Фоторепортаж» «Відеоробота» «Нові Медіа» «Радіоробота» «Традиції та новаторство» «Літературний твір» «Медіапроєкт» «Газета» «Голос Покоління Z». 

15 травня відбудеться урочисте онлайн-відкриття Фесту «Прес-весна»: запалюємо на відстані!». Першого фестивального дня також можна буде відвідати онлайн-презентацію номінацій і журі Конкурсу ― «Знайомтесь, високий рівень!» та подивитися кіноретроспективу «Прес-весна на Дніпрових схилах: повноліття». Цього ж дня відбудуться активності онлайн-редакції «ІнфоМанія» ― «ЮН-ПРЕС ювілейний!».

16 травня учасників та глядачів запрошують до творчих віталень ― на майстер-класи-онлайн від членів журі, партнерів та медіатренерів, а також корисні лайфхаки від медіаекспертів. Потім відбудуться віртуальні екскурсії «Київ ― європейська столиця».

17 травня учасники фесту візьмуть участь в урочистій онлайн-церемонії нагородження «ВІВАТ, переможцям!». Переможці отримають дипломи в елекронному форматі. Кубки та призи розішлють власникам. Можна буде подивитися медіакейс проєктів ІТА «ЮН-ПРЕС»: представляємо кращі практики».

Андрій Дмитрук, голова журі в номінації «Відеоробота», письменник, сценарист, ведучий протягом 25-ти років програм на Першому Національному каналі України, звернувся до учасників цьогорічного фестивалю-конкурсу із закликом бути оригінальними та кинути спроби когось копіювати або наслідувати: «Уявіть себе першим журналістом на планеті Земля… Нас цікавить тільки ваш погляд, ваше особисте відчуття…».

Також свій меседж для учасників цьогорічної «Прес-весни» із США передала Оксана Кучерова, креативна продюсерка проєкту «Міняю жінку» («1+1»).

До привітань із 30-річним ювілеєм ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ приєдналася Олександра Горчинська – випускниця 2008 року, яка працює журналісткою. Її першим бойовим хрещенням була стаття в газеті «Молодь України». 

Привітання від журналістів продовжують надходити до агентства, слідкувати за їхньою появою ти можеш на сторінці в соцмережі.

Нагадаємо, фестиваль «Прес-весна на Дніпрових схилах» організований Київським Палацом дітей та юнацтва, Департаментом освіти і науки Київської міської державної адміністрації за підтримки Міністерства освіти і науки України. Співорганізатори – Національна спілка журналістів України, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Академія української преси, Національна спілка письменників України.

Нагадаємо також, на початку травня агентство «ЮН-ПРЕС» взяло участь у вшануваннях та челенджах до Дня Перемоги. Викладачі та учні КПДЮ поклали квіти до Вічного вогню.

Також на початку травня в Інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» відбулася віртуальна екскурсія на радіо, яку провела педагог агентства Юлія Скоробогач, викладачка дисципліни «Радіожурналістика».

За інф. ІТА «ЮН-ПРЕС»

Фото обкладинки: ІТА «ЮН-ПРЕС»

Стартує «Прес-весна на Дніпрових схилах» || Київський Палац дітей та юнацтва

functional foto

Спеціалізована школа №3 Києва з поглибленим вивченням ІТ привітала своїх учнів із перемогою у Всеукраїнських змаганнях з бойового хортингу, присвячених 31-й річниці виведення військ з Афганістану, які відбулися 15 та 16 лютого в Ужгороді.

Іван Гречко з 2-Д класу і Варвара Третьякова з 6-В класу посіли перші місця у своїх вікових категоріях. Захар Вітковський з 3-Д класу і Остап Вітковський з 4-В посіли 3 місця.   

Учні шкільної секції бойового хортингу під керівництвом Руслана Кібліцького, президента Київської міської федерації бойового хортингу та головного тренера клубу, стали одними зі 118 спортсменів, які приїхали на змагання на Закарпаття з різних міст, містечок і селищ України.

Фото: Спеціалізована школа 3 м.Києва з поглибленим вивченням ІТ

functional image

24-27 жовтня в Дубаї (ОАЕ) відбулися змагання з робототехніки FIRST Global Challenge, в яких взяли участь команди зі 191 країни. До першої десятки найкращих на міжнародній олімпіаді увійшла команда українських школярів, у якій взяли участь Олександр Плотницький, Віктор Жерноклеєв, Валентин Рибінський із Харкова та Юлія Шевченко з Києва. Ментор збірної – досвідчений робототехнік та викладач Денис Голубчіков.

Тема цьогорічного сезону FIRST Global Challenge – очищення поверхні океану від пластику та інших матеріалів, які забруднюють воду і завдають шкоди тваринам та людству. У змаганнях команди за допомогою робота збирали великі та маленькі кульки, які символізують сміття, відвозили їх на спеціальні баржі та закидували на різні рівні вежі залежно від розміру.

Кожна команда зіграла 9 матчів у альянсі ще з двома країнами, які кожного разу змінювалися. Після 6 виконаних місій українська збірна кардинально перебудувала робота. Акцент зробили на збиранні великих кульок. За 3 години копіткої праці робота вдалося зробити ефективнішим та стабільнішим, що й допомогло українцям набрати більшу кількість балів і суттєво вирватися вперед, увійшовши до етапу play-off та зайняти 10 місце.

Переможцем стала команда Team Hope із п’яти сирійських підлітків-біженців.

Нагадаємо, уперше олімпіада FIRST Global Challenge відбулася в 2017-му році, тоді українська збірна пробилася в топ-20 найкращих.

За інф. та фото: itc.ua

Лія Мотречко хоче колись повернутися в Україну || Кримські татари

Лія Мотречко хоче колись повернутися в Україну || Кримські татариЛія Мотречко живе в Європі та робить багато, щоб стати політиком або дипломатом. А після цього – повернутися в Україну, з якої вона мала поїхати внаслідок своєї особистої та державної сумної історії, про яку розповіла в липні в своїй публікації Оксана Онищенко, оглядачка відділу освіти та науки DT.UA 

Лія росте в українсько-кримськотатарській родині. В неї мама — кримська татарка, тато — українець. Вона – родом із Криму, з-під Красноперекопська. «Тато мав невеликий бізнес — фермерство, у сім’ї був власний затишний будинок, яким опікувалася мама. А Лія навчалася в класі з українською мовою викладання, і це для родини було принципово», – розповідає про Лію оглядачка.

Після окупації Криму в 2014 році сім’я Лії стала одною з тих, що відмовилися від громадянства Росії. Переїхали до Херсона. Лія вступила до ліцею. Незважаючи на те, що школа, усе ж таки, комунальна, а Лія – переселенка, відмінниця, у дівчини не вийшло перевестися на безоплатне місце, щоб навчатися далі. Керівництво ліцею та міська рада відмовили родині в підтримці в цьому питанні. Як підкреслює оглядачка, у школі та в чиновників-прихильників «руського миру» також викликав роздратування «надмірний патріотизм» учениці.

Сім’я поїхала до Іспанії, отримала там статус біженців. Лія почала вивчати іспанську й стала ученицею однієї зі шкіл у Севільї. Тут знецінювання та булінг дівчинки припинилися. 

– Тут усі дуже доброзичливі й відкриті, — передає слова Лії оглядачка. — Першого ж дня до мене підбігли всі однокласники, відразу запитали, як мене звати, а потім всюди зі мною ходили, все показували. Вчителі тут інші. Я звикла, що в Україні вони дуже строгі, я завжди відчувала їхній тиск, часом вони кричали, коли чогось не розуміла. Звісно, я не вундеркінд, але ж я прийшла до школи, щоб навчатися. І ще оця традиція: учитель зайшов до класу чи вийшов — потрібно встати. Я в іспанській школі попервах вставала, і на мене всі поглядали з подивом. Тут учителі інакше спілкуються з учнями — на рівних і з повагою, тут легко й цікаво навчатися. Напевно, вперше в житті я ходила до школи залюбки. А ще в іспанських школярів багато вільного часу після уроків. В Україні такого не було — я приходила додому після занять і до ночі робила уроки. Але я вдячна українській школі — все-таки у мене гарна база знань.

Уже за 3 місяці Лія здала іспит з іспанської на дев’ять балів з десяти можливих, хоча іспит би вважали складеним і за п’яти балів. Це виявився один з найкращих результатів у всій провінції. У королівському палаці в Севільї Лії вручили нагороду «За академічні і особисті успіхи». Там Лія змогла розповісти присутнім про ситуацію в рідному Криму та про окупацію.

– Коли я прийшла до школи, ніхто не знав, хто такі кримські татари, що таке Крим, не чув про те, що його окупувала Росія. Навіть мій учитель у школі не знав, що існує українська мова, гадав, що в Україні лише російська. Газети написали: «чудова історія дівчинки з Криму», – переповідає відгук школярки журналістка.

Як розповідає оглядачка, іспанські чиновники, коли з’ясувалося, що найкраща учениця Севільї почала вивчати іспанську лише недавно, були геть шоковані. Представник міністерства навіть приїздив до Лії, аби особисто познайомитися. Так про дівчину з України дізналася вся Іспанія. Про 17-річну українку написала також Huffington Post.

Лія закінчила 4 клас основної школи – це еквівалентно нашому 9-му. Постало питання вступу до коледжу – це як у нас 10-11 клас. 

– Я збираюся вступати на міжнародний бакалаврат, — сказала Лія оглядачці. — Після нього, склавши випускні іспити, зможу вступати до найкращих університетів Америки або Європи. До речі, з мого класу лише троє, включно зі мною, склали іспити так, що зможуть вступити до старшої школи. Решта підуть до «технікумів», як це називають в Україні, або залишаться на другий рік.

Доки Лія обирала школу, щоб продовжити навчання, вона отримала запрошення до престижного навчального закладу у Севільї, одного зі ста найкращих у всій Іспанії.

Спочатку могло здатися, що складається та сама ситуація, як з оплатою у 9 тис. грн. в українському ліцеї, з якого довелося піти, — адже в цій іспанській школі рік навчання коштує €12 тис.

– Ми тоді не знали, що це Міністерство освіти Іспанії виділило зі свого фонду кошти на навчання Лії, — розповів оглядачці тато Едуард Мотречко. — Від неї потрібна була лише згода. Ми були вражені, бо нікого ні про що не просили. Згадалося, як у Херсоні бігали через шкільну плату в €300 на рік і випрошували знижку. А тут нам міністерство саме дало грант у €24 тис., якраз на всі роки навчання в коледжі.

А потім талановиту Лію запросили до Мадрида для участі у тренінгу з лідерства та комунікації для дівчат. Фінансує цю програму великий бізнес, і для участі в ній добирають за конкурсом 40 дівчат із різних провінцій Іспанії. Лію покликали без жодних конкурсів, — пише оглядачка.

Лія не погодилася, щоб журналісти опублікували назву херсонської школи, яка позбулася здібної, але незручної для чиновників дитини. Навіть в інтерв’ю іспанським медіа Лія послідовно каже, що хоче повернутися до України, коли стане спеціалісткою й зможе бути корисна своїй державі.

«Ця дівчина виявилася непотрібною Україні, а от Україна їй дуже потрібна. Згадайте цю історію та подібні до неї, коли розмірковуватимете над тим, як українська молодь «голосує ногами»», — зазначила в своєму тексті Оксана Онищенко.

Нагадаємо, в Іспанії живе понад 2 тис. українських біженців, які приїхали за останній рік.

Фото: зі сторінки Лії у соціальній мережі

У Києві нагородили лауреатів конкурсу «Ми – діти твої, Україно!» імені Данила Кононенка

Ти можеш підтримати дітей із родин політв’язнів у Криму || Чекін 11 листопада, Національна парламентська бібліотека в Києві

konkurs-ya-ukrayna

У суботу 22 червня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого привітали дітей та підлітків – лауреатів Всеукраїнського конкурсу плаката «Я – Україна!». Перші місця в конкурсі в номінації для учасників 6—9 років посіли Назар Лахай і Максим Мартинчук. Вони та інші учасники приїхали на святкування завершення конкурсу до Києва. Також у бібліотеці відбулася виставка – відвідувачам показали 125 найкращих конкурсних робіт.

konkurs-ya-ukrayna

Експертне журі визначило найкращі з-поміж 1548 плакатів, які надійшли на конкурс, щоб заохотити найкращих авторів дитячого плакату у п’яти номінаціях.

У конкурсі плакатів узяли участь діти та молодь 6–19 років. Серед них визначили 3 переможців у 3 вікових категоріях: 6–9 років; 10–15 років; 16–19 років. На першому етапі, 10 квітня–31 травня, учасники подавали роботи у форматі PDF на електронну пошту. На другому – 1 червня – 22 червня – лауреати, визначені журі, надали оригінали робіт. У червні організатори додали декілька нагородних номінацій, щоб відмітити учасників за художню виразність, образне вирішення, національно-патріотичну тематику, символізм композиційного рішення тощо. 

Художниця Альона Сосіна отримала відзнаку за символізм композиційного рішення. Анна Скапець посіла 1 місце у категорії для авторів 16 – 19 років. Павло Одінцов отримав 2 місце у категорії для авторів 10 – 15 років.

Цьогоріч лауреатами конкурсу також стали: Анна Анцибор, Софія Арсененко, Злата Антонова, Єлизавета Бабенко, Соломія Базілюк, Микита Баляба, Тимофій Біденко, Поліна Білявська, Анастасія Безручко, Софія Бондур, Ангеліна Бречко, Аліна Брижниченко, Марк Бубно, Настя Будкевич, Ксенія Бугайова, Дарина Вакуленко, Анатолій Василенко, Катерина Василенко, Мар’яна Василишина, Катерина Велика, Сніжана Вієнко, Поліна Власенко, Єва Вовчак, Ніка Воронова, Ганжа, Тетяна Голікова, Софія Голубенко, Валерія Горюнова, Мирослава Грабіщенко, Ярослава Гудзь, Гурток «Технічний дизайн», Діана Ібрагімова, Валерія Колісніченко, Андрій Двугрошев, Марія Джансольдаті, Гоча Джгамадзе, Марта Дідух, Юлія Коваль, Софія Журавленко, Назар Завалипіч, Анна Завацька, Анастасія Заєць, Аліна Зубова, Єгор Ісаков, Діана Ібрагімова, Анастасія Кавун, Анна Кагальняк, Ліза Калинюк, Єгор Калита, Єва Кердівар, Валерія Килюх, Поліна Кійченко, Софія Кравченко, Марія Ковальчук, Анна Козьменко, колектив Нововолинська, Ангеліна Коренська, Катерина Копач, Христина Костромська, Котляревська, Софія Коханевич, Олексій Красніков, Мирослава Красота, М. Крижанівський, Ліза Куць, Валерія Куць, Петро Мельниченко, Діана Легеза, Ірина Лісова, Тетяна Літвінчук, Дарія Ляшенко, Даша Магдич, Аліна Макодай, Заріна Махсудова, Максим Мартинчук, Ганна Мальченюк, Софія Мальченюк, Яна Малюга, Міланія Мартинова, Єгор Махнюк, Світлана Михайлицька, Анастасія Михайлова, Юлія Назар, Юлія Найда, Дарина Недашківська, Єлизавета Никифорова, Діана Никонець, Анастасія Ніколайчук, Дар’я Огньова, Павло Одінцов, Зоряна Оленіч, Дарья Омененко, Іван Онищенко, Марія Опанасюк, Артем Павелко, Варвара Павленко, Софія Павлик, Олександр Паевський, Михайло Паевський, Пастух, Олександр Перехрест, Анастасія Петрешина, Вероніка Пєша, Арсен Пірумян, Злата Пилипец, Маргарита Пісна, Данило Подобєдов, Анна Резниченко, Ксенія Ромащенко, Аліна Ромчук, Світлана Рощупкіна, Наталія Русенко, Софія Ряба, Вероніка Савчук, Микола Саєнко, Мілла Сазонова, Січкар, Лілія Слободська, Софія Смірнова, Вікторія Степанова, Марія Султан, Давид Сурмач, Леся Твардовская, Катерина Федяшова, Марія Феофанова, Катерина Черевко, Олександр Чіх, Шахтарська, Тетяна Шевчук, Катерина Шовкун, Ростислав Яковина, Вероніка Янковська, Моніка Ярмолюк, Викторія Яцишина.  

Фото: з фейсбук-сторінки Анастасії Караван

Сьогодні стартував Всеукраїнський конкурс плакату «Я – Україна!» 

kamenskiy

Інтерв’ю з Даниілом ми записали на старті 5-го Чілдрен кінофесту, але він не встиг його вичитати, тому що готувався до екзаменів. Але черговий Чілдрен кінофест розпочинається, на ньому знов покажуть фільм «Сторожова застава», у якому Даниіл зіграв головну роль, і наша розмова актуалізувалася. Дізнайся, що думає Даниіл про булінг у школі!

kamenskiyПро булінг?! Актор Даниіл Каменський, який виконав головну роль у суперпопулярному українському молодіжному фентезі «Сторожова застава», готовий говорити на цю тему хоч скільки. Тому що для нього все це не дзвін, про який невідомо, де він, а реальність багатьох років його життя. Ми поговорили про це з Даниілом на презентації V Фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків.

Тоді Даниіл був у випускному класі столичної школи екстернів, а тепер він є студентом Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Але для нього все починалося в звичайній середній школі в Полтаві, де він навчався до 9 класу. Не всі ті часи він пригадує з задоволенням, і від журналістів не приховує: так, у класі діставалося. Йому довелося стверджувати себе, щоб зуміти знайти й розкрити свої здібності навіть у несприятливих умовах, коли відчуваєш замало підтримки. Як? Про це Даниіл розповів журналісту спецпроекту «Булінг у школі».
 
– Місто невелике, там усього 40 шкіл, наскільки я знаю. І класу до 8-го ставлення до мене до мене було інакше: я завжди був слабенький, і я переживав булінг, і це правда. Довелося. Рівень розвитку такий, що хто сильніший, той і правий, і інше неважливо…
 
Індивідуальністю бути не вийде?
 
– Ні. Не вийде. «Пробиваються» люди нечасто. І я постійно переживав якісь речі… Раніше я ображався, у мене навіть бували депресії через усе це. Потім я знайшов для себе вихід: став ходити до театрального гуртка. Мені це дуже подобалося, я цим захоплювався, і мені вже було якось усе одно, що там кажуть за спиною, я робив вигляд, що я цього не помічаю. Мені було 13 – 14 років.
 
Хтось навів на думку, що можна піти до гуртка?
 
– Прийшла вчителька й запитала, хто хоче взяти участь у виставі. Я підняв руку, і вона на мене навіть уваги не звернула, покликала інших. Я підійшов: «Можна мені спробувати?». Вона: «Ой, що ти зможеш!». Я: «Давайте спробую!». Я спробував, вони кажуть: «О, нічого собі! Давай!». За два роки я став старостою театрального гуртка. І вже потім зірвався на кастинг, під час навчання приїхав до Києва – це було таке «клац», була думка: чому б не вийти на вищий рівень? І там пройшов! І після цього ставлення до мене вже кардинально змінилося.
 
І у вчителів, і у дітей?
 
– Так. Стали мститися, заздрити, підлабузничати. «Ти такий класний, пішли гуляти!». Це дуже відразливо, насправді. Люди, які раніше мені казали: ти нічого не зможеш, нічого не досягнеш, ти взагалі слабкий, та хто ти такий узагалі… У мене ж були навіть такі часи, коли я ходив на уроки самооборони, і це допомагало. І тепер я розумію, що на тих людей я дивлюся зверху… Тобто, я не скажу, що я там пихатий чи зневажаю, – просто я більше не звертаю уваги на якісь слова за спиною й тому подібне.
 
Але зараз ви з ними особливо й не контактуєте?
 
– Ні.
 
Як у вас стало виходити в справах, спочатку змінилося ставлення з боку вчителів чи з боку однолітків?
 
– Спочатку в однолітків. А потім – в учителів. Хоча були вчителі, які підтримували від початку.
 
Як думаєте, що так вразило однокласників, що вони змінили ставлення?
 
– Це через театральний гурток. Мені давали ролі, у тому числі головні. Вони дивилися – мовляв, і чому він може, а ми так не можемо? Він – на сцені, але хто він взагалі такий?!
 
Ну, складно уявити, що, наприклад, гопникам було діло до вашого театру.
 
– Я ніколи не був мажором. У школі такі були, у кого – грошовиті батьки, статок, якийсь модний гаджет – усі навколо такої людини крутяться. Я таким не був. Грошей у мене багато не було, тому до мене ніхто не підходив. А коли стало виходити в театральному, до мене стали підходити хлопці з грошима, почали зі мною спілкуватися. І тоді вже вся школа стала підключатися. Насправді ж, у мене були друзі дитинства, поза школою, які завжди були зі мною, підтримували й зараз підтримують. У школі ж – то окрема тема. Там, звісно, теж були друзі, але в основному я зіткався з булінгом. Зараз усі ці люди вживають алкоголь, ведуть нездоровий образ життя, нічим, по суті, не займаються, отримують низькі оцінки. У деяких не вийшло вступити до ВУЗу, і тепер, коли я згадую те, що було…
 
О, буває й «друга серія» – це як деякі люди реагують, коли ти «падаєш»…
 
– Так, у мене була така ситуація! Рік тому я потрапив у ДТП. І деякі навіть зловтішалися: мовляв, щоб ти знав, де твоє місце… І це було дуже образливо. Але тепер я закриваю на це очі, тому що розумію: головне – це щось робити, вірити в себе, дослуховуватися до людей, які щось знають, щось прожили в цьому житті. Після 9 класу школи я навчався в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв. Із булінгом там я вже не зіткався, бо поставив себе як особистість, як людина, яка знає свої права. І до мене стали самі підходити, пропонувати спілкуватися – навіть ще не знаючи, що я вже знімався. Але потім ці люди дізнавалися про мене купу класних речей, і стали пліткувати за спиною. Навіть викладачі підключалися, що для мене було дивно. Я багато й прямо казав про те, що мені не подобається. Критикував навчальний процес. Говорив директору, що не так. Мені зауважували: чи не забагато я не себе взяв? Я пояснював їм, що так має бути. Тож мене там під кінець першого семестру вже не любили. Мені стало дискомфортно там знаходитися, і я вирішив перевестися до Києва, 10 та 11 класи закінчити тут.
 
Якщо не секрет, до якої школи вдалося вступити?
 
– У Києві є школа екстернів, відома на всю Україну. Готуєшся сам, до школи приходиш тільки щоб здати екзамени. Своїх однокласників я й побачив уперше, коли прийшов складати. Я був здивований, що деякі з них виявилися моїми знайомими, із якими ми разом знімалися. Бо кожна дитина навчається в екстернаті через якусь причину: тому що вона чимось зайнята в житті. Як я, наприклад: зйомки тощо. Чи тому, що зайняті в олімпіадах чи у спорті. Тобто, реально, люди, які щось роблять! Я познайомився з однокласниками й помітив: ось що цікаво – вони чимось займаються у житті й не оглядаються на інших. І ми всі дуже швидко знайшли спільну мову! Ніякого булінгу, ніяких косих поглядів… Ніби більш дорослі…
 
Булінг може проявлятися на більш тонкому рівні. Може бути марнославство, звеличання, як спосіб самоствердитися за рахунок інших…
 
– Ось саме те мені й сподобалося, що люди, які поки навіть незнайомі майже, спокійно ставляться одне до одного, нормально спілкуються, не питають про минуле. Звичайне доросле спілкування. Немає такого підліткового «ножа в спину», бажання нишком ударити… Абсолютно немає! Усі приходять, спілкуються, пишуть екзамен… Обмінюються емоціями… І розходяться. Неприємних відчуттів немає.
 
А як десь у звичайній школі є дівчинка, наприклад, така, як ваша напарниця по фільму Єва? Така ж тендітна та явно не боксер? І як вона потерпає від цькування чи образливого ставлення? Що можете їй порадити? Як їй бути, як захистити себе?
 
– Після того, як я сам зіткнувся з булінгом, я зрозумів, що в житті жодну людину не можна засуджувати, принаймні, доки ти її не знаєш. Кожна людина по-своєму гарна. Реально, я зараз усюди в людях помічаю цю красу. Може, це я трохи як фотограф, як творча особистість… Жодна людина не може бути «страшненькою» в принципі! Я про жодну дівчину не скажу поганого за спиною. Не обізву її.
 
Хлопці ж це роблять не просто так, а задля того, щоб самоствердитися…
 
– Я такого не люблю. Зараз XXI століття, і дівчата, і чоловіки є рівні у правах, у всьому, абсолютно. Немає такого, як раніше – типу, «чоловік – голова сім’ї», усе це. Я за рівність.
 
А багато хто – ні. І як дівчата можуть захиститися від таких?
 
– Є багато проблем: расизм, сексизм, гомофобія… Я стаю на бік людей, які є індивідуальностями. Вони такі, які є. Не приховують своєї особистості. Багато хто цього не сприймає, і починається оце: «добити», «давити», щоб він став таким, які інші…
 
Втім, це відбувається не одно десятиліття. Так було у ваших батьків. І це знову виходить на новий виток.
 
– Це залежить від системи освіти. Освіта, яка працює як завод, робить усіх однаковими, ніяк не розкриває творчість у людині, її погляди. Ось ти «маєш» учитися так, як написано, і ти не маєш права висловлювати свою думку… Це мене просто вражає: пишеш твір на тему «Моя думка з приводу…», а тобі потім помічають: «У тебе неправильна думка!». І ти такий: «Альо, це ж моя думка!». І ще дуже багато залежить від батьків і вчителів. Учні вже потім підключаються до цієї системи. Але доки ти не навчишся мати свою позицію та її захищати, нічого не зміниться, як на мене.
 
І що ж робити дівчатам… У будь-якій школі?
 
– Газові балончики.
 
Єву, із якою ви знімалися в «Сторожовій заставі», уявляєте в школі з балончиком? А якщо в якоїсь дівчинки не має підтримки – батьки не підтримують, учителі, знайомі… Або нездорова чи чимось відрізняється від інших і не має підтримки?
 
– У ситуаціях, коли немає підтримки, не треба намагатися її добитися. Ти мусиш сам собі стати підтримкою. Підтримувати себе і рости.
 
Текст:
 
Фото: з фб-сторінки фільму «Сторожова застава» та надані прес-службою «Чілдрен-кінофесту»
dityacha-Ukrzaliznytsia

Після того як 1 червня Дитяча залізниця столиці відкрила свій 66-й сезон у Сирецькому парку після масштабної реконструкції, учасники X Всеукраїнського зльоту юних залізничників, які спеціально відвідали урочистості, попрощалися з друзями та роз’їхалися по домівках. Проте до цього вони встигли зробити в столиці багато чого цікавого.

Хлопці та дівчата приїжджали до Києва на X Всеукраїнський зліт юних залізничників «Моє покликання – залізничник». Зліт цього року зібрав представників усіх дитячих залізниць України: Львівської, Рівненської, Луцької, Закарпатської, Дніпровської, Запорізької, Київської, Малої Південної. Також приїхали гості – вихованці Білоруської дитячої залізниці.

dityacha-Ukrzaliznytsia

Діти-учасники X Всеукраїнського злету юних залізничників та дорослі залізничники відкривають новий сезон роботи столичної дитячої залізниці. Фото: зі сторінки Укрзалізниці у фейсбуці

Учасники зльоту брали участь у безлічі заходів – у профорієнтаційному квесті, де потрібно було позмагатися в знаннях, у грі в брейн-ринг на залізничну тематику тощо. Школярі взяли участь у фестивалі «Сталева магістраль», дізнавалися більше про основні професії залізничної галузі. Куратори груп дитячого зльоту стали працівники регіональної філії «Південно-Західна залізниця».

У Міжнародний день захисту дітей діти та підлітки взяли участь у відкритті Київської дитячої залізниці після реконструкції.

dityacha-Ukrzaliznytsia

Юні залізничники зможуть навчатися в оновлених вагонах дитячої залізниці. Фото: зі сторінки Укрзалізниці у фейсбуці

– Ця залізниця – флагман для нас. Це не тільки розважальний атракціон, де діти можуть проїхатись залізницею, але й діючий навчальний центр. Наразі тут навчається пів тисячі дітей. Вони – майбутні залізничники, наша зміна. Сьогодні, не зважаючи на будь-які зовнішні або внутрішні обставини, маємо думати про дітей, які завтра забезпечать стабільну роботу Укрзалізниці. Дякую, що ви готові працювати на залізниці і цікавитеся нею! Тут діти можуть спробувати себе у ролі залізничника, отримати яскраві враження, дізнатися багато цікавого, навчитися правилам поведінки на залізниці, – зазначив Євген Кравцов, голова правління залізничного підприємства. 

dityacha-Ukrzaliznytsia

У день відкриття нового сезону на дитячій залізниці могли їздити всі охочі. Фото: зі сторінки Укрзалізниці у фейсбуці

Кравцов відмітив, що саме на дитячій залізниці діти отримують перші знання та уявлення про професію, тут народжується бажання вступити до залізничних навчальних закладів. А також розповів про новинки реконструйованої дитячої залізниці.

– Новий сезон приготував чимало новинок: на столичній малій магістралі вперше в мережі дитячих залізниць запроваджено електронний квиток. У вагонах для пасажирів з’явилася безкоштовна послуга WI-FI. Мабуть чи не найголовніша родзинка – зменшена копія Центрального залізничного вокзалу столиці – це Київ-Пасажирський дитячий, а біля входу в парк встановлений ретро-паровоз, – розповів Кравцов. 

dityacha-Ukrzaliznytsia

Малі діти можуть їздити на оновленій дитячій залізниці разом з батьками. Фото: зі сторінки Укрзалізниці у фейсбуці

Разом із головою правління учасники форуму залізничників представили й інші оновлення головної дитячої залізниці України. Вони відкрили музей історії Південно-Західної залізниці у вокзальній новобудові. Його зможуть відвідати всі охочі. Також діти-залізничники представили киянам приміщення чергового по станції, квиткові каси, дикторську, зал засідань, адміністративні приміщення. Під проводом юних учнів Залізниці всі, хто побував на відкритті сезону, стали свідками презентації оновлених пасажирських платформ на станціях Залізнична та Київ-Пасажирський дитячий – колишні «Вишенька» та «Яблунька», причому обидві платформи вперше серед дитячих залізниць України обладнали спеціальною інфраструктурою для безбар’єрного доступу пасажирів.

dityacha-Ukrzaliznytsia

На дитячій залізниці оновили рухомий склад. Фото: зі сторінки Укрзалізниці у фейсбуці

Тепер на шляху прямування дитячого поїзда його пасажири побачать стели з інформацією про обласні центри України, а також про міста Київ та Севастополь, місцеві пам’ятки. Завдяки юним залізничникам жителі столиці та гості дізналися на відкритті, що на всій протяжності дитячої залізниці, яка складає 2,5 км, побудовано 9 сучасних та безпечних пішохідних переходів. І що споруджено також новий залізничний переїзд із звуковою та світловою сигналізацією та новий дитячий майданчик.

Під час урочистостей дорослі та юні залізничники повідомили відвідувачам, що під час реконструкції спеціалісти також капітально відремонтували рухомий склад малої магістралі – тяговий та вагонний, а ще колійну мережу, пристрої безпеки, касову залу. Учасники розповіли: так, колір паровоза повернули до історичного чорно-білого, але інтер’єр 6 пасажирських вагонів осучаснили за допомогою LED-освітлення, сучасних інформаційних моніторів, системою оповіщення пасажирів.

dityacha-Ukrzaliznytsia

Діти можуть їздити на дитячій залізниці по знаменитому унікальному віадуку. Фото: зі сторінки Укрзалізниці у фейсбуці

Вихованці дитячої залізниці столиці отримали в подарунок капітально відремонтовані навчальні аудиторії з інтерактивними дошками й сучасними меблями, теплозберігаючими вікнами та дверима, оновлене приміщення локомотивного депо. На відкритті діти дізналися, що вхід на службову територію малої магістралі тепер відбуватиметься з використанням спеціальних пластикових карт.

Також учасники презентували новим друзям свої дитячі залізниці: особливості, історію, експонати технічної творчості, банери та інше. Потім провели телеміст між учасниками зльоту та дитячими залізницями України. Цього дня відбувся і флешмоб агітаційних бригад дитячих залізниць на залізничних вокзалах у Дніпрі, Запоріжжі, Харкові, Львові та Києві.

За інф. Укрзалізниці

Вартість квитка для проїзду на столичній дитячій залізниці в новому сезоні: дорослим – 50 грн, дітям – 30 грн, дітям віком до 3 років – безкоштовно, вхід до музею – 20 грн. Графік роботи: з 10:30 до 17:00 щосуботи, щонеділі та у святкові дні. 

Приходь на відкриття! || 1 червня оновлена Київська дитяча залізниця відкриє 66-й сезон

bayki-ua-dity-dlya-ditey

У п’ятницю, 31 травня, у Києві презентують проект «Байки UA: діти для дітей» – дитячі українські аудіокниги за добіркою кращих байок відомого українського письменника Леоніда  Глібова. У цьому проекті твори начитують не диктори та відомі актори, а діти 6 -14 років, зокрема діти-переселенці зі Сходу України.

bayki-ua-dity-dlya-ditey

Професійна команда творців проекту створила 30 якісних аудіотворів. До живої, багатої мови, легкості діалогів і дотепності байок додалися дитяче озвучування, авторське музичне оформлення та звукошумові ефекти. Автори стверджують, що цей культурний продукт є сучасним, цікавим і зрозумілим для дитячої аудиторії.

bayki-ua-dity-dlya-ditey

Звукокниги будуть поширені в мережі Інтернет, що дозволить охопити всі регіони нашої країни, а також україномовних жителів світу.

За інф. НСЖУ

aphyna-ostapenko
aphyna-ostapenko

Афіна з тренером Сергієм. Фото: Ігор Осипчук, сайт «Факти»

У середу 15 травня в Києві експерти Національного реєстру рекордів України передали свідоцтво 6-річній Афіні Остапенко. Спеціалісти зафіксували досягнення Афіни, відмітивши її як наймолодшу в Україні дівчинку, що не бачить і при цьому займається катанням на роликових коньках. Факт було зафіксовано на одному з роллердромів столиці. 

Також експерти відмітили як рекордсмена тренера дівчинки, Сергія Боброва, під керівництвом якого вона займається не тільки катанням на роликах, але ще й греко-римською боротьбою. Сергій спеціалізується на роботі з дітьми, які мають інвалідність.

Батьки Афіни розповіли журналістам, що дівчинка ще відвідує тренування з плавання – у цьому їй домопагає Олексій Федіна, п’ятикратний паралімпійський чемпіон.

У сферу інтересів дитини входять горні лижі, сноубординг, вейкбординг і танці. Уже 2 роки дівчинка навчається в музичній школі, де опановує рояль і вокал. Брала участь у двох вокальних конкурсах, у одному з яких посіла перше місце. 

За інф.: сайт «Факти»; ТСН

Фото: Ігор Осипчук, сайт «Факти»

molodakoronatsya

У четвер, 25 квітня, у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася урочиста церемонія нагородження 28 переможців конкурсу «Молода Коронація». Церемонію відвідали Тетяна та Юрій Логуші, засновники премії, Надія Іллюк, керівник агентства «Юн-прес», професор Володимир Сергійчук, відомий український історик, політик, письменник та викладач, творчі колективи, літературознавці та юні письменники.

Переможців визначили в трьох групових форматах: «Дорослі для дітей», «Діти для дітей», «Діти для дорослих». У форматі «Дорослі для дітей» відмітили твори для дошкільнят (до 6 років), для молодших школярів (6–11 років), для середнього та старшого шкільного віку (від 12 років) у номінаціях: казка, анімація, пісенна лірика, повість, оповідання, збірка оповідань, збірка віршів, поема, анімаційний серіал з принаймні 5 серій повного тексту, кіносценарій, п’єса для театру, роман. У форматі «Діти для дітей» – від 7 років до 21: проза – казки, оповідання, новели, повісті; вірші, віршовані твори, пісенна лірика; дитячі анімаційні твори; кіносценарії; п’єси. У форматі «Діти для дорослих» – від 7 років до 21: проза – казки, оповідання, новели, повісті, романи; вірші, віршовані твори, пісенна лірика; анімаційні твори; кіносценарії; п’єси.

molodakoronatsya

Відкриття «Молодої Коронації»-2019 у ЦПДЮ в Києві

Також на цьогорічній «Молодій Коронації» конкурсантів-переможців нагороджували спецвідзнаками від депутатів, професійних асоціацій, анімаційної студії «Новаторфільм» за «Кращий сценарій до анімаційного серіалу «Моя країна Україна». Також відзначили переможців конкурсу малої прози «Як тебе не любити…».

Talant School 

Учасників привітали танцюристи з Talant School Наталії Могилевської

Переможці Конкурсу отримали оголошені грошові премії та дипломи. Відзнаки конкурсу цьогоріч отримали 11-річна Яна Вишнева – за поезію «Лист українському солдату», Тетяна Рубан за твір «Кордон» у номінації «Роман» у форматі «Дорослі для дітей». Відзнака за кіносценарій «Маніяк. По ту сторону дзеркала» дісталася 17-річній Анастасії Скакодуб з Ладижина. Нагороду за поетичні твори отримали Людмила Живолуп з Київської області, Марія Волошина. Також у цей день нагородили та привітали багато інших переможців-літераторів з різних міст та сел України.

Нагадаємо, результати «конкурсу для дорослих» стануть відомі 6 червня. 

vlad-nagrudniy

Цього року Владиславові Нагрудному виповниться 14. Від народження він живе в Мілані в Італії, хоча за походженням він українець із Чернівців. Грає у футбол, навчається в школі футбольного клубу «Мілан». Українські тренери помітили хлопця нещодавно, після міжнародного турніру у Мінську. У фіналі турніру команда «Мілан U-14» здобула перемогу над ровесниками з київського «Динамо». І виявилося, що в переможців грає «зірка» з українським корінням. Це відкриття наробило галасу в українських футбольних колах, а в березні Віталій Нагрудний, батько Влада, дав інтерв’ю сайту «Футбол 24» – йому самому довелося розповісти про тренування сина, бо Владислав майже не говорить українською чи російською.

vlad-nagrudniy

Із переможним кубком. Фото з сайту «Футбол 24»

Владислав Нагрудний тренується в Італії з дитинства. Його зарахували до футбольної школи після того, як виявилося, що в парку він бігає з футбольним м’ячем швидше за сина директора. Тренувався у школі 2 роки, потім перейшов до у філіалу школи футбольного клубу «Мілан». Влад почав виділятися одразу. Спочатку грав у захисті, потім – у напівзахисті, а в «Мілані» одразу став у атаці.

Спочатку він тренувався у «Мілані» раз на тиждень, тепер вже – чотири рази.

«Влад швидко бігає, комфортно почувається на обох флангах, а також у центрі нападу. При потребі може відтягнутися вглиб. Але якщо ви його запитаєте, де йому подобається найбільше, він відповість, що на лівому фланзі (Усміхається)», – розповів тато Владислава в інтерв’ю сайту «Футбол 24».

За його словами, у «Мілані» тренування відбуваються у спокійній, конструктивній атмосфері, тренери не кричать на своїх вихованців, а їхня головна вимога – уміти швидко приймати рішення, не перетримувати м’яч. І завдяки тренерам тепер у Влада є все: пас, дриблінг, дальній удар. Віталій Нагрудний розповів також, що з «зірок» Владиславу найбільше цікаві Андрій Шевченко, Дибала, Роналду, Сусо і Пйонтек.

За яку збірну виступатиме Влад у майбутньому, ще невідомо. Можливо, це будуть Італія, Румунія чи Молдова. Як розповів Віталій, Владиславу дуже сподобалися ті хлопці із київського Динамо, проти яких він грав у фіналі турніру в Мінську.

vlad-nagrudniy

Влад Нагрудний у грі. Фото з сайту «Футбол 24»

За словами Віталія Нагрудного, він щороку буває з сином у Чернівцях. Цього року після тренувальних зборів улітку Влад, можливо, знову приїде до України, де він має можливість знайомитися з українською культурою. В Італії на хлопця повсякчас чекають навчання та тренування, він майже повністю сконцентрований на футболі. Він відчуває відповідальність, бо, як тільки прийшов до школи «Мілану», про хлопця казали: «Дивися, це – Шевченко». Як каже Віталій, батько 13-річного футболіста, син навіть біжить так, як Шева.

Віталій Нагорний згадує, що коли тільки переїхав до Італії й став там працювати, мав змогу бачити гру Андрія Шевченка на Сан-Сіро. За його словами, це був період найбільшого розквіту Андрія в Мілані, він там мав величезну повагу. Напевно, тому й став прикладом для Влада.

За матеріалами інтерв’ю сайту «Футбол 24»

Інтерв’ю повністю можеш прочитати тут.

 

Guinness World Records

# Фото: Guinness World Records

Цюэ Цзяньюй (Que Jianyu) из Китая собрал три головоломки «кубик Рубика» одновременно, причем, одну из них он собирал ступнями. Таким образом он установил рекорд всего за 1 минуту 36 секунд, став первым человеком на планете, выполнившим это действие. Кубиком Рубика Цюэ увлекается с 6 лет, и уже ездил на соревнования в Германию, Италию, США и Австралию.

Guinness World Records

Напомним, летом Цюэ Цзяньюй собрал три кубика Рубика, жонглируя ими, и, выполнив это действие за 5 минут 6,61 секунды, также установив рекорд. Чтобы добиться этого, тинейджер тренировался 2 года. 

Также напомним, что мировой рекорд по сбору кубика Рубика установил 22-летний Феликс Земдегса из Австралии. Чтобы собрать головоломку, ему требуется 4,22 секунды.

 

children-kinofest-2019

Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» оголосив Третій конкурс короткометражок. Можна подавати стрічки, створені молодими людьми 7 – 14 років. 10 фільмів-фіналістів продемонструють у містах учасниках-фестивалю 8 червня 2019 року, а переможці традиційно отримають нагороди.

До участі у конкурсі можна надавати фільми тривалістю від 1 до 8 хвилин, без жанрових і тематичних обмежень. Кожен учасник може подати на конкурс до 5 робіт. Для подачі роботи на конкурс потрібно завантажити готове відео на один із безкоштовних онлайн-сервісів і заповнити заявку на сайті. Прийом заявок відкрито з 22 жовтня 2018 року до 21 квітня 2019 року включно. Імена десятки фіналістів, обраної селективною комісією, оголосять 20 травня 2019.

9 червня, під час Церемонії закриття фестивалю, назвуть переможців конкурсу: «Найкращий український дитячий фільм», який отримає почесний диплом та нагороду у розмірі 20 тис. грн., «Приз глядацьких симпатій», що отримає 10 тис. грн та «Найкращі дитячі фільми» у категоріях 7-10 та 11-14 років, які будуть нагороджені дипломами та отримають по 5 тис. грн.

Нагадаємо, у 2018 році Фестиваль кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» відбувся у 22 містах і зібрав понад 42 тис. глядачів. 2017-го та 2018-го років на «Чілдрен Кінофесті» вдруге відбувся конкурс фільмів, знятих дітьми. До участі у конкурсі було подано понад 150 заявок з усієї України, а переможцем стала Надія Бабаніна, 12-річна юна режисерка з Дніпра, із фільмом «Качка на ім’я Бабіліна».

Teencorr

За інф. «Чілдрен Кінофест»

Булінг у школі || Зірка «Сторожової застави» Єва КОШЕВА: «Якщо булінг, треба сказати батькам»

На «Чілдрен Кінофесті– 2018» оголосили переможців

«Чилдрен Кинофест-2017» стартовал. В программе – фильмы с участием Анастасии Гиренковой, самой «волшебной» актрисы Украины

Sistine Stallone

Три доньки знаменитого актора Сільвестра Сталлоне – Софія, Сістін і Скарлет – стали активно виходити в світ, бувати на яскравих вечірках для селебрітіз, потрапляти в об’єктиви папарацці. Їхні фото тепер з’являються у численних фан-акаунтах у соцмережах, а преса зве дівчат The Stallone Sisters. Дівчата з італійським корінням зростають дуже гарними. Проте журналісти припускають, що саме 20-річна Сістін у житті піде шляхом своєї матері Дженніфер Флавін Сталлоне – зробить кар’єру моделі. Адже дівчина виросла в індустрії розваг і моди, і має всі шанси та дані.

Її фото вже з’являлися у журналах Town & Country Magazine, Harper’s Bazaar, Vogue Italia, Self Service, Teen Vogue, Vogue Korea і Glamour UK. Вона має досвід співпраці з легендарними голандцями Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin, із американським фешн-фотографом і кліпмейкером Террі Річардсоном (Terry Richardson), із фотографом Дагом Англійцем для Marc Jacobs, із швейцарським кінематографістом та фотографом Мішелем Комте (Michel Comte), стилісткою Даниель Ван Камп (Danielle Van Camp) та з іншими відомими функціонерами світу моди. У вересні минулого року Сістін разом із сестрою знялася у рекламі Dolce&Gabbana. 

Sistine Stallone

The Stallone Sisters і Сильвестр

Наразі особиста біографія Сістін є ідеально сформованою: у вільний час дівчині подобається кататися на конях та займатися волейболом і гольфом. Вона є засновником благодійної організації, метою якої є сприяння спілкуванню між сучасними підлітками й студентами та людьми похилого віку.

15-летняя Кайя Гербер признана лучшей новой моделью

 

 

karavankidsfest

9 червня в Києві відбувся фестиваль дитячої творчості, талантів та краси, який об’єднав понад 500 дітей з усієї України.

У його рамках організатори провели Міжнародний конкурс дитячого малюнка «Мій Уявний Світ». Кращі роботи переможців утворили експозицію, яка була відкрита для глядачів протягом фестивального дня. До журі конкурсу малюнка увійшли відомі митці.

На фесті також провели захід «Найкраща Юна модель України 2018»: діти-моделі продемонстрували свої навички дефіле та позування. Свої музичні та співочі здібності продемонстрували дитячі колективи та сольні виконавці.

karavankidsfest

Фото: Kids Fest

У столиці відбудеться Karavan Kids Fest || Чекін 9 червня, ТРЦ «Караван»

archikidz

3 червня завершився дитячий архітектурний фестиваль Archikidz, що відбувався в Києві протягом уікенду. Фестиваль відкрився майстер-класом «Велика архітектурна майстерня», у якому взяли участь діти 7 – 14 років. Іспанська архітекторка Долорес Вікторія Руіс Гаррідо, засновниця програми Little Architect, у рамках якої викладається архітектура у початкових школах Великобританії, стала одною з викладачок на цьому майстер-класі. Загалом на ньому викладали 20 провідних фахівців з архітектури та урбаністики. 

Потім діти та дорослі змогли відвідати лекцію «Розумне місто для всіх», яку прочитав науковець, інженер Віктор Долгопятов. І ще до обіду в цей день на фесті з доповідями виступили тінейджери – у форматі IІSKRA, молодіжної платформи від лідерів Ради старшокласників «ШАРМ», учнівського самоврядування Шевченківського району міста Києва. Вероніка Рахуба виступила з доповіддю «Стартап: від ідеї до успіху». Софія Сосинович розповіла про трабли з зайнятістю у доповіді «Прокрастинація – наш головний ворог і як його побороти». Тема Анни Євсейчик – «Як бути більш продуктивним». Антоніна Мітрахова взялася за тему «Об’єктивізм. Модне слово чи рішення, що змінює життя» і також розповіла слухачам чимало цікавого. 

По обіді відбувся арт-хепенінг з художником Антоном Логовим, який разом з відвідувачами буде створювати інсталяцію «Майбутнє вже сьогодні». Редакторка Тетяна Антонюк та журналістка з 20-річним досвідом Анна Кручиніна провели для школярів майстер-клас «Журналістика – перше знайомство: інтерв’ю». Мова йшла про інтерв’ю з українськими архітекторами. 

Після цього на фесті були показ та обговорення фільму «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек»» – стрічки, яку створила ініціативна група Emek Bizim Istanbul Bizim (Емек наш Стамбул наш), що зібралася в 2010 році для організації демонстрацій та заходів проти знесення кінотеатру «Емек» у стамбульському районі Бейоглу. Показ відбувся за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. 

Наступного дня зранку учасники фесту знову відвідали майстер-клас «Велика архітектурна майстерня». Після цього для старших школярів Лідія Фісунова, вчитель вищої категорії, вчитель української мови, вчитель початкової школи, прочитала доповідь «Оригінальність і креативність – це одне і теж?». Потім Ксенія Талалай, мама-мандрівниця, запросила порозмовляти про подорожі з дітьми, і звідти учасники фесту попрямували слухати доповіді «Завтра_2037. Погляд з майбутнього». Ідеолог події «Завтра_2037» Ірина Рубіс, футуропідприємниця, керівниця незалежного бізнес/медіа бюро запросила на лекцію «Хаотична архітектура мрійника: цінність інтуїції та помилок (закреслено) уроків». Потім була лекція «Як я навчився мислити широко і високо: 5 підказок, щоб перейняти здатність» – від Михайла Миколишина, 15-річного інженера-розробника, переможця конкурсу NASA Space Apps Challenge, який розробив платформу, за допомогою якої кожен зможе дізнатися значення будь-якого терміна з різних сфер вивчення Землі. Єлізавета Годовікова, 16-річна винахідниця, авторка проекту Waste Manager – смарт-смітника, який допоможе завчасно дізнаватися про наповнення сміттєвого бака, прочитала доповідь «5 бюджетних способів реалізації своїх ідей».

По обіді для відвідувачів 14-16 років провели бізнес-клуб від школи бізнесу та розвитку підлітків, а потім відбувся другий день арт-хепенінгу з художником Антоном Логовим, який разом зі школярами створювив інсталяцію «Майбутнє вже сьогодні». Звідти учасники фесту пішли на виступ та майстер-клас з ірландських танців.  

Щодня на фестивалі відбувалися майстер-класи: можна було пограти в архітектора, створити бонсай, побудувати конуси на сітці, позбирати роботів-сумоїстів з КМДШ, створити “одяг” для світильника, збудувати вежі, розмалювати дерев’яні фігурки та збудувати історичну споруду Києва, дослідити стем-практики та пограти з конструкторами.

За інф. Archikidz

Morshyns11

Лєра Дідковська, учасниця популярного молодіжного гурту «Open Kids» зіграє одну з головних героїнь у фільмі «11 дітей з Моршина». Фільм вийде на кіноекрани напередодні Нового року. Його створенням вже займаються Сергій Лавренюк, продюсер «DZIDZIO Контрабас» та режисер Аркадій Непиталюк.

«11 дітей з Моршина» – фільм про те, як ватага хлопців та дівчат з курортного українського містечка вирішила погратися в дорослі ігри і організувати аферу століття. Можна тільки здогадуватися, на що насправді здатні 11 винахідливих дітей!

– Я давно мріяла зіграти у кіно, і коли мені запропонували стати однією з головних героїнь авантюрної комедії «11 дітей з Моршина», я навіть не вагалася. Моя героїня – це голова команди підлітків, яка уcіма керує і заправляє. Думаю, вона чимось схожа на мене. А ще я буду знаходитися на знімальному майданчику з такими класними зірками, як Сергій Бабкін, Олександр Скічко, Олена Лавренюк та Гарік Корогодський, що не може не надихати, – розповіла Лєра.

– Коли ми почали шукати підлітків, які б змогли оживити наш сценарій і зробити фільм цікавим для глядача, ми одразу подумали про Лєру Дідковську. Вона дуже запальна, емоційна і вміє працювати на результат – це саме та людина, яка зможе зніматися в кіно в нашому шаленому темпі. Я з командою справді щасливий, що Лєра погодилася на нашу авантюрну пропозицію, – прокоментував участь Лєри у зйомках Сергій Лавренюк.

Кастинг для школьников: «11 детей из Моршина» ищет героя

children-kinofest

Сьогодні в Києві завершився дитячий кінофестиваль «Чілдрен Кінофест– 2018». У кінотеатрі оголосили переможців конкурсів. Гран-прі за підсумками глядацького голосування отримала українська стрічка – фентезі «Сторожова застава» Юрія Ковальова. У національному конкурсі фільмів, знятих дітьми, найкращою стала анімаційна робота «Качка на ім’я Бабіліна» Надії Бабаніної з Дніпра. 

Фаворит глядацького журі, «Сторожова застава» – стрічка про школяра, який потрапив у часи Київської Русі, набрала 4,8 бала з 5. Друге місце посів британський фільм «Земля: Один вражаючий день» з 4,7 балами. Вже 7 червня він вийде в український прокат.

children-kinofest

Уперше в історії фестивалю Гран-прі за підсумками глядацького голосування отримала українська стрічка – фентезі «Сторожова застава» Юрія Ковальова

Третє місце дісталося стрічці виробництва Франції та Бельгії – «Великий злий лис та інші історії», – яка отримала 4,6 бала і 5 липня також уже буде в прокаті. Традиційно фільм-переможець визначали шляхом прямого голосування глядачів – на вході до кінотеатру кожен відвідувач отримував бюлетень, за допомогою якого оцінював конкурсну картину.

У рамках фестивалю вже вдруге відбувся конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми від 7 до 14 років. Організатори отримали понад 150 заявок з усієї України, серед яких обрали 10 фіналістів. Їхні роботи показали 2 червня в усіх містах проведення фестивалю. Юних режисерів запросили до Києва, де вони представили свої фільми на великому екрані кінотеатру «Київська Русь». Переможця визначило професійне журі у складі режисера Юрія Ковальова, який став призером цьогорічного «Чілдрен Кінофесту», режисерки та сценаристки Марисі Нікітюк та акторки Дар’ї Плахтій. На церемонії закриття фестивалю відбулося нагородження: звання Найкращого українського дитячого фільму року та нагороду отримала робота «Качка на ім’я Бабіліна» 12-річної Надії Бабаніної з Дніпра.

Також цього року в рамках конкурсу вперше присудили Приз глядацьких симпатій – його лауреатом стала стрічка «Вірус А» 14-річного Олексія Пивошенко з Авдіївки, яка набрала найбільшу кількість голосів.

У 2018 році «Чілдрен Кінофест» відбувся з 25 травня по 3 червня у 22 містах України. Частина квитків на покази були передані юним глядачам із соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України. У міжнародному конкурсі взяли участь сім європейських картин. Поза конкурсом до 30-річчя прем’єри була показана українська анімаційна стрічка «Острів скарбів» Давида Черкаського. Амбасадоркою фестивалю стала українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, радіоведуча і посланниця доброї волі ООН в Україні Лариса Денисенко. Уже відомо, що в 2019 році «Чілдрен Кінофест» відбудеться з 31 травня по 9 червня.

Гостями безкоштовних показів стали понад 42 тисячі глядачів у 22 містах країни.

 

 Інф. та фото: Артхаус Трафік

eva-kosheva

Зараз життя Єви Кошевої, виконавиці головної жіночої ролі у найпопулярнішому сучасному українському фентезі «Сторожова застава» – не тільки навчання та самовдосконалення, але й зйомки.

eva-koshevaВона пройшла кастинг, зіграла роль Оленки і стала однією з найупізнаваніших дівчат-школярок, які вже мають певні творчі досягнення. Акторська кар’єра Єви розвивається.

Але й шкільні уроки дівчина має відвідувати. 15-річна Єва навчалася в школі моделей та є ученицею Броварської спеціалізованої школи №7. Однак там своїм прагненням до розвитку працьовита дівчинка не завжди зустрічала підтримку та розуміння.

Ми поговорили з акторкою про булінг після прес-конференції V Фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків, що відбулася наприкінці квітня в Києві. Наша розмова про шкільне цькування виявилася жвавою й відвертою: Єві є що пригадати про непорозуміння в школі.

– Які ви маєте уявлення про цькування? Ваше ставлення до цього? Чи може, ви колись були на місці людей, які когось цькували, ображали? А може, ви захищали когось від цькування?
 
– Насправді, було таке, що мене ображали. Це було пов’язано з тим, що я пропустила багато уроків через зйомки, і коли я прийшла до школи, на мою адресу була якась необгрунтована критика, певні дії, мене могли вдарити.
 
eva-kosheva
– Ви запитували про обгрунтування?
 
– Це все відбувалося надто швидко, щоб зорієнтуватися… Постійно були якісь плітки за моєю спиною. Це мало влив на моє спілкування з людьми. Взагалі, мене завжди поважали в школі. Але після зйомок… Я розуміла, що не можу дати відсіч.
 
– Що важливо в такій ситуації? Захиститися?
 
– Я поділилася всім цим зі своєю мамою. І мама поговорила з дівчатами, які мене ображали. У мене з мамою за фактом дуже добрі стосунки, я всім із нею ділюся. Все ж таки, якщо ви довіряєте своїй мамі… То, якщо булінг, треба сказати батькам. Тому що тільки вони зможуть це якось проконтролювати… Але насправді все це просто заздрість.
 
– Ви зробили такий висновок для себе?
 
– Я думаю, що так. Бо якихось інших причин не було.
 
eva-kosheva
– У школі у вас – одне коло спілкування, і не всі там вас підтримують, не всі розуміють, можливо, деякі заздрять. І є «знімальний» досвід – насправді, він колосальний для підлітків. Ви вже добре усвідомлюєте, що, окрім вашої школи, є й інше життя: інші школи, діти, дорослі люди, може, геть інші, ніж у вашій школі. І ви знаєте, що серед цих людей ви можете знайти підтримку. Як думаєте: чи змінити коло спілкування – це є вихід, коли тебе цькують?
 
– Так, це вихід. У мене так вийшло, що я майже перестала спілкуватися, гуляти, закрилася, ходила до школи, відсиджувала там, але ні з ким не спілкувалася… До мене ніхто не підсаджувався на уроках, я ні до кого не підсаджувалася. Але з часом люди все одно розуміють, що вони чинять неправильно, і потім кожен, хто мене чимось образив, вибачився переді мною. Рано чи пізно люди усвідомлюють це.
 
eva-kosheva
– Мама вам що порадила?
 
– Мама сказала: «Просто не звертай уваги, це все пройде, це дитинство». Можливо, до мене було таке ставлення, тому що я взяла участь у зйомках, можливо, вони вирішили, що я зазналася, чи їм хотілося всім розповісти, яка я «погана»… Але це може й бути тому, що, наприклад, ви гарніша, ніж інші дівчата, чи ви себе якось інакше поводите, чи ще якась причина…
 
– Так, буває, цькують, тому що хтось багатший, хтось бідніший, чи в когось більше підтримки, а в когось менше… Причини можна перераховувати нескінченно. Інша справа, ви знаходитеся в певному колі людей, і що вам робити: чи битися за себе, вчитися захищатися, чи щось змінювати й іти в інше коло, до інших людей?
 
– Якщо будете показувати, що ви слабші, то вас будуть принижувати.
 
– Як вам вдалося показати, що ви не слабша?
 
– Я просто перестала з ними спілкуватися.
 
eva-kosheva
– Ігнор – це дуже важко. Ви кожного дня приходите до школи – і кожного дня ви там сама. Можливо, ви так не виграєте нічого. Замість того, щоб отримувати в школі допомогу й навички в адаптації та спілкування, ви переживаєте складну ситуацію й маєте клопіт…
 
– Тоді було так… Але зараз, коли в мене виникає якійсь конфлікт з однокласниками, я звикла підходити й говорити начистоту. «У чому справа? Ми раніше добре спілкувалися, що сталося? Тебе щось не влаштовує в моїй поведінці? Я щось не так зробила? Можливо, образила?». Якщо людина намагатиметься бути відкритою, вона тобі скаже, як є насправді. А якщо людина закрита, або заздрить, то, звісно, вона тебе відправить куди подалі.
 
– Якби вам сказали, що все те в Україні було й 10, і 20, і 30 років тому? І ті, хто зараз давно дорослі, теж переживали все це? І булінг – це те, що відбувається в Україні не лише за вашим поколінням? До речі, зараз це і в Америці, і в інших країнах…
 
– Це відбувається всюди. І не лише у підлітковому віці. Навіть коли ви стаєте дорослим, усе одно вам може зустрітися хтось, хто намагатиметься якось вас образити, принизити, а з себе вдати вищого.
 
eva-kosheva
– Акторський досвід допомагає більш позитивно дивитися на подібні ситуації?
 
– Він допоміг мені в тому, що я спілкувалася з людьми, які є на порядок старші за мене, які пережили набагато більше й ділилися таким досвідом, такими секретами, були так відверті, коли говорили зі мною, що я розуміла, що все те, з чим я зіткалася з однолітками – це дитинство, і це пройде… Досвід спілкування на зйомках дав зрозуміти: якщо ми будемо дуже чутливо сприймати цькування, то буде боляче в майбутньому, ми закриємося в собі, коли виростемо. Але якщо ми будемо простіше це сприймати, розуміти, що воно пройде, то ми відпустимо це через якийсь час, як випустимося зі школи.
 
– Шкільні вчителі – чи могли б вони бути в ролі дорослих, які підтримують?
 
– У вчителів у школі є фаворити. Я ніколи не була такою… Школа ніколи не відкриє ваш потенціал, ваш талант. Хто взагалі міг подумати, що я буду зніматися у фільмі? Проте, моя класна керівниця завжди йшла назустріч, і навіть зараз без проблем відпускає з уроків на різноманітні заходи. Я їй вдячна за підтримку.
 
– Подумати, якраз, могли, і підтримати, мабуть, могли також. Дивно, що не зробили того, коли побачили, що в їхній школі навчається здібна в чомусь дитина.
 
– Звичайна школа не відкриває таланти. І питання вже в іншому: потрібно в себе вірити. І давати собі шанс проявити себе.
 
eva-kosheva
– Незважаючи ні на кого?
 
– Незважаючи ні на кого! Буває, що хтось може втертися в довіру, ти їм довіряєш, розповідаєш, а вони потім – «ніж у спину». Проте це все – досвід. Ми не зможемо навчитися на чужому досвіді, доки не отримаємо свій. Мені здається, це проходять усі, у якійсь мірі. Хтось більше, хтось менше. Просто бувають такі моменти, коли одні слабші, ніж інші. Але переживають подібне всі.
 
Текст:
TeenCorr
Фото: з особистого архіву Єви Кошевої
Karavan Kids Fest-one

У дитячому фестивалі Karavan Kids Fest, який відбудеться в Києві 9 червня, візьмуть участь вокальні, хореографічні колективи, ансамблі, сольні виконавці, шоу-групи, театри мод. У рамках фесту відбудеться конкурс дитячої творчості. Місце, де відбуватиметься фестиваль, стане простором, у якому глядачі й гості побачать юних художників, моделей, показові виступи спортивних і танцювальних колективів, а також справжнє дефіле юних зірок.

Фестиваль-конкурс проводиться у номінаціях: хореографія, вокал. Діти, які танцюють, зможуть представити свої навички за напрямками класичний танець і сучасна хореографія: соло, пара/дует, малі форми, ансамблі. Співаки продемонструють естрадний і академічний вокал, народний спів соло, у дуетах, в ансамблях.

Усі заявки розподіляються за 4 віковими групами: від 5 до 16 років. Для академічного вокалу кожен учасник має надати програму виступу до 3,5 хвилин. Для участі в конкурсі необхідно ознайомитися з умовами, підібрати яскравий репертуар.

KaravanKidsFest

Під час Karavan Kids Fest відбудеться змагання дитячих театрів мод. А юні моделі конкуруватимуть за титул «Найкраща Юна Модель України 2018». Учасники отримають корони, стрічки, дипломи, пам’ятні подарунки від партнерів заходу.

У рамках фестивалю відбудеться відкриття виставки Міжнародного Конкурсу дитячого малюнка ArtKidsEurope. Тема – «Мій фантастичний світ» – надає можливість розкритися уяві юних художників, які зможуть представити на конкурс свої роботи, виконані в різноманітних техніках. Учасником конкурсу може стати кожен митець від 4 до 17 років.

KaravanKidsFest

«Наше завдання – показати все різноманіття творчості і розповісти про образотворче мистецтво як ефективний метод візуального мислення. У залежності від віку автора, роботи будуть представлені у восьми номінаціях. Техніка –  вибір юного художника. Обов’язковою умовою є папір, на якому виконана робота», – сказала Олена Ріедик, голова конкурсного комітету ArtKidsEurope.

Роботи на художній конкурс можна надати до 7 червня. Це мають бути твори дитячого образотворчого мистецтва: малюнки, виконані в різних техніках на папері формату A3, приймаються без рамок. Роботи обов’язково мають бути виконані на папері фабрики-спонсора, папір надається. За кожну конкурсну роботу сплачується внесок. Як подати роботи на мистецький конкурс, докладніше можна дізнатися на сторінці заходу в соцмережі

Оцінювати роботи буде компетентне журі разом із представником італійської фабрики-виробника паперу для творчості. На переможців конкурсу чекають сертифікат про участь, призи, а також подальша участь в художніх конкурсах в Австрії та Італії в 2019 році. У кожній віковій номінації буде складено підсумковий каталог робіт з описом, у якому буде розказано про учасника та його техніку.

Роботи, що візьмуть участь у нинішньому конкурсі в Києві, експонуватимуться на Міжнародній виставці у австрійському Відні в листопаді. Осіння виставка буде організована спільно з австрійськими художніми школами.

Фестиваль відбудеться за підтримки «ArtFundation International». Початок заходу – о 10-00. Щодо заявки на участь у фесті можна звернутися до куратора Юлії: (095) 824 09 99. Щодо прийому робіт на ArtKidsEurope: (068) 792 13 50, artkids2018@gmail.com

 

children-kinofest

25 травня стартує V ювілейний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Покази відбуватимуться до 3 червня. У Києві фільми та мультфільми можна буде дивитися в кінотеатрі «Київська Русь» на Лук’янівці. Безкоштовна реєстрація на покази фесту вже відкрита. Зареєструватися може кожен охочий. Для цього потрібно обрати місто і фільми для перегляду, а також заповнити електронну форму на сайті «Чілдрен Кінофест».

Фестивальні стрічки покажуть у понад 20 містах України. До конкурсної програми увійшли 7 фільмів для глядачів від 4 років. Ці стрічки відібрали на найбільших європейських кінофорумах. Спеціальна подія цього року – показ до 30-річчя прем’єри анімаційного фільму «Острів скарбів» режисера Давида Черкаського.

Глядачі на «Чілдрен Кінофесті» виступають у ролі журі фестивалю та голосують за фільми, які сподобалися їм найбільше. Переможця міжнародного конкурсу оберуть шляхом підрахунку глядацьких голосів та оголосять 3 червня на церемонії закриття у фестивальному центрі, кінотеатрі «Київська Русь».

Фестиваль відкриє документальна стрічка про дику природу – «Земля: Один вражаючий день». Знята за допомогою найсучасніших технологій, вона кличе глядачів у подорож нашою планетою у компанії різноманітних тварин, та показує один день з їх життя. Її озвучив Олександр «Фоззі» Сидоренко з гурту ТНМК спеціально для «Чілдрен Кінофесту».

Також на фестивалі на глядачів чекає показ робіт-фіналістів Другого конкурсу короткометражних фільмів, знятих українськими дітьми у віці від 7 до 14 років. Десять картин-фіналістів покажуть на великому екрані у присутності авторів, а спеціальне журі обере серед них переможця. Цього року глядачам показу також запропонують проголосувати за найкращу роботу та обрати переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій».

Нагадаємо, цього року почесною амбасадоркою фестивалю є українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, радіоведуча і посланниця доброї волі ООН в Україні Лариса Денисенко. Минулого року Послом фесту була Катерина Бабкіна, письменниця, поетеса й сценаристка.

«Чілдрен Кінофест» стартує 25 травня, і вже представив конкурсну програму

Фестиваль «Чілдрен Кінофест» оголосив конкурс короткометражок, знятих дітьми

 

Open Kids

Open Kids9 июня в Киеве состоится масштабная творческая тусовка: первая премия для творческих и популярных детей – Bashka Kids Awards 2018. Мероприятие пройдёт на территории столичной галереи «Лавра». 

Каждый ребенок и тинейджер может подать заявку на участие, получив возможность выиграть ценные призы, поучаствовать в масштабном гала-концерте. На сайте премии можно подавать заявки в категориях: «Певец», «Танцор», «Блогер», «Модель», «Художник», «Модель fashion», «Актёр дубляжа» и «Вклад в детский шоу-бизнес». 

В день тусовки можно побывать на творческих мастер-классах с активными бьюти- и фотозонами, на автограф-сессиях с медийными гостями, пройти по специальной звездной дорожке для участников премии и популярных тинейджеров. 

«Это будет площадка для творческих детей, которые уже сейчас знают, чего хотят. Это не просто возможность заявить о себе, а продолжить свою деятельность, обучаться и двигаться дальше и ежегодно выступать на большой сцене, которая создана именно для детей-артистов! Так что не жди, когда вырастешь, действуй уже сейчас! Ведь для этого и создан проект Bahka Kids Awards», – рассказали хедлайнеры события, девушки из тинейджерской группы Open Kids.

Тинкорр

Break-Dance
daniil

Даниил Юхимович завоевал первое место в номинации Break-Dance

В прошлые выходные в Киеве был Dancestorm – Всеукраинские соревнования по современным танцам, которые провел столичный танцевальный клуб Dance Mafia на танцевальной площадке в парке Победы. Танцы начались утром в субботу, 31 марта, продлились до вечера и продолжились в воскресенье. Танцоры соревновались в номинациях Hip-Hop, JazzFunk, Break-Dance, Street Dance Choreography, Dancehall, DanceShow, Disco, DiscoSlow, Сontemporary, Contemporary Choreography, Belly-Dance, «Сальса», «Маренга», «Народний танець».  

В фесте принимали участие танцоры разных танцевальных школ, студий и клубов, а также независимые танцоры, которым – от 4 до 16 лет. Они участвовали в фестивале в разных возрастных категориях.
Судили выступления хореографы, лауреаты конкурсов и фестивалей: Богдан Урхов, артист балета, финалист «Танцюють всі-IX», Кристина Заяц, финалистка «Танцюють всі-VIII», Степан Мисюрка, участник топ-40 «Танцюють всі-VII», Илона Гвоздёва, участница «Танцюють всі-III» и «Танці з зірками» в 2017 году, Ярослав Николаев, финалист 4 сезона «Україна має талант». Судьи – опытные преподаватели популярных столичных дэнс-школ.
1 место в номинации «Соло початкiвцi Break-Dance» и золотая медаль достались 12-летнему Даниилу Юхимовичу. Он уже 7 месяцев тренируется в школе современного танца Dream Team – под руководством известного хореографа Сергея Шимко.
Даниил 5 лет занимался теквондо, поэтому в танцы пришел с неплохой спортивной подготовкой. Конечно, она помогает на танцевальных баттлах. К труду ему не привыкать: прежде чем прийти в dance school, парень целых 2 года тренировал брейк по видео, оттачивая движения. Но после победы в Dancestorm Даниилу расслабляться некогда: нужно готовиться к соревнованиям в Черкассах, которые состоятся 19 – 20 мая. В июне он, возможно, поедет в Болгарию – принять участие в международном фестивале. Поэтому Даниил тренируется 3 раза в неделю в танцшколе, а по вечерам – ещё и дома.
Сергей Шимко, тренер Даниила, рассказал нам, что в Dancestorm приняли участие 55 ребят из его танцевальной школы, и увезли домой множество наград. По его словам, сенсационное первое место в номинации Break-Dance в Высшей лиге – у Ильи Владимирова, которому – 5 лет. А Андрей Гук, тоже 5-летний танцор, победил в номинации Hip-Hop.
Кроме того, в номинации Break-Dance 1 место досталось также Диме Филоненко и Насте Лузаковой, этим ребятам 13 лет. И, как оказалось, отлично танцует хип-хоп Елена Бурмистрова, которой 28. Она – самая старшая ученица школы, занимается не так давно, и уже завоевала победу.
После Dancestorm Сергей начал готовить ребят к участию в фестивале в Болгарии.

Фото на обложке: Даниил Юхимович и Сергей Шимко

davydenko-darya
esenya-sobko

Номер «Девочка с шаром», артистка Есения Собко

В Киеве состоялся IV Фестиваль детских и молодёжных цирковых коллективов «Звёзды Будущего», который завершился 14 ноября гала-шоу на столичной Троицкой площади. Специальными гостями стали 12-летняя певица Анастасия Багинская, которая представит Украину на Детском Евровидении в этом году, и артистка Камалия.

Фестиваль проходил в два этапа. Сначала был отборочный тур, а потом – гала-шоу и награждение победителей. Участие в фесте приняли более 400 человек, дети и подростки из разных городов Украины. Самым младшим участникам фестиваля – 5 лет, самым старшим – 18. Артисты из разных украинских цирковых студий продемонстрировали публике 66 номеров.

Гран-при фестиваля достался 11-летней киевлянке Есении Собко из школы Ирины Жердевой. Артистка получила эту награду за номер «Девочка с шаром». «Золотыми» лауреатами фестиваля в этом году стали Кира Забудько и Александр Шевченко, 7 и 9 лет, воздушные гимнасты на ремнях. Ребята учатся в народном цирковом коллективе «Галактика» в Бахмуте Донецкой области, а приз получили за номер «Принц и Роза». «Золото» на фестивале пришло также 13-летней Диане Серкиной из херсонской эстрадно-цирковой студии Jin Roh – внимание зрителей и участников жюри привлек ее номер «Лесная Нимфа».

aryna-romanyuk

Арина Романюк, серебряный призер фестиваля

«Серебро» в этом году также ушло в Киев и Херсон. Его получила 15-летняя киевлянка Дарья Давыденко из цирковой студии «Респект» – за номер «Танго огня». 10-летняя жительница Херсона Арина Романюк, ученица эстрадно-цирковой студии Jin Roh, получила этот приз за номер воздушной гимнастики «Панда Кунг Фу», а Вероника Цой и Диана Серкина, 11 и 13 лет, воздушные гимнастки из этой же студии, были награждены за номер «Фламинго».

prince-and-rose

Кира Забудько и Александр Шевченко из Бахмута Донецкой области

«Бронзу» получил Андрей Першин из города Южный Одесской области, ученик образцовой цирковой студии «Каскад» – за номер «Дрим дэнс», и киевляне: 11-летняя Мария Грибенко из «Алекса Студио» – за номер «Красная королева», 13-летние Александра Чалая и Ангелина Федорко из народного художественного коллектива, детско-юношеского цирка «Але-ап» – за номер «Цветы моря». 18-летнему Денису Климову из Киевской Муниципальной Академии эстрадного и циркового искусств награда досталась за номер «Лицемер».

flamingo

Вероника Цой и Диана Серкина, 11 и 13 лет, воздушные гимнастки

Жюри фестиваля, в которое вошли известные украинские и зарубежные деятели цирка и известные артисты, выбрало победителей, которым вручили дипломы и призы. Лучшие в этом году детские выступления определяли Людмила Шевченко, генеральный директор и художественный руководитель Национального цирка Украины, Николай Кобзов, создатель и генеральный директор цирка «Кобзов», заслуженный работник культуры Украины; Виктор Кихтев и Ульци Мерген из цирка Cirque du Soleil; Владислав Корниенко, ректор Киевской муниципальной академии эстрадного и циркового искусств; Наталья Седова, главный режиссер Государственного предприятия «Дирекция передвижных цирковых коллективов Украины»; Диего Алехандро Балбин Рохаса, художественный руководитель коллектива Gerling Group, и другие цирковые профессионалы. К ним присоединились украинская певица, художница, телеведущая, заслуженная артистка Украины Анжелика Рудницкая, певица и киноактриса Камалия, украинская оперная певица Алёна Гребенюк, актёр Вячеслав Соломка, телеведущая Габриэлла Массанга.

Киевляне и все жители Украины могут поздравить с призовыми местами тренеров Ирину Жердеву, Олега Куринского, Евгению Оболонину, Валентину Третьякову, Ирину Бутусову, Наталью Давиденко, Наталью Семкину, Ирину Гинжалюк, Николая Дулова, Наталью Ужвенко.

Тинкорр

anastasia-girenkova

26 мая в Киеве начался «Чилдрен Кинофест» – ежегодный международный фестиваль искусства кино для детей и подростков. Во время этого фестиваля ребята могут посмотреть немало интересных, современных и захватывающих мультфильмов и фильмов, созданных в Украине и других странах. 

В создании нескольких фильмов, которые вошли в фестивальную программу в этом году, приняла участие известная украинская актриса Анастасия Гиренкова. С раннего возраста она исполнила множество замечательных ролей в фильмах, которые дети с восторгом смотрели во всем мире.

Знакомься: это Настя!

Из-за детских звездных ролей о ней говорят: «девочка-актриса Украины», хотя Анастасия уже давно известна и своими «взрослыми» работами в кино и на телевидении, и их потрясающим качеством и количеством, и преподаванием. Кроме того, Анастасия – легенда современной украинской «озвучки»: в этой ипостаси она знаменита в роли Кевина в фильме «Один дома», которую озвучила в 1990 году.

Спустя два года, в 92-м, Анастасия сыграла главную роль в ярком и потрясающем украинском фильме «Натурщик», созданном командой звёзд 90-х: режиссером Виктором Василенко и обожаемыми в то время киевлянами известными украинскими актёрами Борисом Романовым и Галиной Опанасенко из Театра Драмы и Комедии на Левом берегу Днепра. Приняв участие в работе над «Натурщиком» наравне с большими профессионалами своего дела, в этом же году Настя озвучила роль Кевина в «Один дома-2». Ролями в «озвучке» Анастасия с большим удовольствием и очень профессионально занимается по сей день – благодаря этой её работе украинцы смогли увидеть немало американских лент. 

Все украинцы, которые любят кинематограф, отлично знают Настю в детских ролях. К примеру, в фильмах 80-х – «Будем ждать, возвращайся», «Маленький грешник», «Племянник». Фильмы с участием Анастасии – визитная карточка актерской работы в детском и молодежном кино.

anastasia-girenkova

“Иванко и царь Поганин”

Каждый ребенок и подросток помнит ее по ролям в фильмах для детей. Например, в «Иванко и Царь Поганин» Анастасия сыграла Повитрулю, и эта роль в 80-х годах сразу же сделала её одной из самых популярных девочек-актрис Украины. В 85-м Настя снова появилась на экране в роли Яны в ленте «Большое приключение», позже – во многих других фильмах. В 90-х годах украинцы видели Настю в нескольких ролях в разных постановках столичного театра Юного зрителя на Липках.  

anastasia-girenkova

“Будем ждать, возвращайся”

Анастасия Гиренкова – актриса, которая удивляет и захватывает зрителей глубиной и мощностью многих своих ролей и скрупулезным, выверенным, серьезным и очень профессиональным подходом к каждой работе. Как актрису ее создавала и выращивала сама жизнь – украинская реальность разных периодов в переходе от постсоветского кино к современному. Насте пришлось прочувствовать весь этот «дух времени», развиться в нем, впитать лучшее из традиций и опыта украинского кино и на основе всей этой удивительной, разнообразной, ошарашивающей базы создать свои собственные роли.

Вдумчивый актёр может всё

Анастасия – невероятно смелая и решительная актриса: кого она только не играла! Иногда в этой смелости она даже эксцентрична: может взяться за самую неожиданную роль, создать такой образ, на который многие другие не осмелились бы. Или реализовать перед камерой такой подход, который другим бы и в голову не пришел. Актерское мастерство само бегает за ней по жизни: Анастасия одним может казаться требовательной и сильной, другие увидят ее легкой и романтичной. Такой природный темперамент – мечта актёра, и Насте повезло. А ещё с самого детства, уже более 30 лет, Анастасия аккумулирует удивительный опыт общения с кинопрофессионалами, знаменитыми актерами и режиссерами прошлого. Она столько умеет и столько знает об украинском кино, что иногда кажется, что так просто не может быть. Но так есть. 

anastasia-girenkova

“Большое приключение”

Анастасия живет по принципу «быть знаменитым некрасиво», и актерское мастерство для нее – не развлечение, а серьезный труд. Но в институте и на киностудиях ей посчастливилось учиться у самых лучших профессионалов, которые передали ей знания и секреты мастерства. Потому и вышло так, что сейчас Настя – «носитель» профессиональных традиций и редкой информации об украинском кинематографе.

anastasia-girenkova

“Дубровский”

Анастасия – одна из немногих молодых актрис, которой свойственны действительная глубина понимания актерского мастерства и уникальный опыт, которые она очень успешно реализует в своем творчестве. Все знают: чтобы хорошо сыграть простое и суметь показать суть, нужно много опыта и глубины, способности прочувствовать и понять сложное. А ещё – знаний, как быть ёмким и выдать зрителю лишь самое главное. Поэтому так интересно наблюдать за Настиной работой в простых ролях. Ведь в кино Настя – с детства, и может в нем всё, ну или почти всё. И, в отличие от «актеров одного амплуа», она никогда не пугалась ни сложных драматических ролей, ни эпизодических, ни комедийных. Так что, если ты оказался на ее мастер-классе, и Анастасия поделилась с тобой своими знаниями и навыками, считай, тебе мега повезло: от нее ты узнаёшь многое об украинском кино минувших 30 лет. 

anastasia-girenkova

Анастасия Гиренкова на фотосессии

Новые работы уникальной «девочки-актрисы» ты можешь увидеть на фестивале «Чилдрен Кинофест-2017». В программе феста – фильмы, в которых Анастасия озвучила главные роли: «Молли Мун и волшебный учебник гипноза», «Жизнь Кабачка», «Маленький монстр» и «Вперед, в школу». Вот так на твоих глазах создается история украинского кино! Приходи смотреть!

Тинкорр

childrenkinofest

Вже можна безкоштовно зареєструватися на покази фільмів «Чілдрен Кінофеста». Вони розпочнуться 26 травня. VI Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків триватиме до 4 червня. Покази фільмів та фестивальні заходи відбудуться в 20 містах України.

Зареєструватися може кожен. Для цього потрібно обрати місто і фільми для перегляду, а також заповнити електронну форму на офіційному сайті фестивалю.

childrenkinofest

Традиційно в ролі фестивального журі виступають глядачі: віддають свої голоси за вподобані картини. Переможця міжнародного конкурсу обирають, підраховуючи глядацькі голоси. Назву стрічки-переможця оголошують на церемонії закриття 4 червня в фестивальному центрі, столичному кінотеатрі «Київська Русь»

До конкурсної програми увійшло 7 фільмів для глядачів від 4 до 14 років. У позаконкурсній програмі можна подивитися добірку відреставрованих фільмів французьких засновників кінематографа – братів Люм’єрів. Програму впорядкував і прокоментував директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо.

На фестиваль приїдуть стрічки-фіналісти конкурсу короткометражних фільмів, які зняли українськими діти та підлітки. Це буде однією з найгучніших подій цьогорічного фесту. 10 картин-номінантів покажуть на великому екрані, привітають авторів, а спеціальне журі обере серед них переможця. Фестиваль закриє пригодницька стрічка «Лапа» Роберта-Адріана Пежо з Угорщини – фільм-володар Ґран-прі «Чілдрен Кінофесту–2016».

Нагадаємо, цього року «Чілдрен Кінофест» відбудеться вчетверте. Посол фесту – Катерина Бабкіна, письменниця, поетеса й сценаристка. 

За інф. «Чілдрен Кінофест»

tsiogo-vikendu-finalisti-konkursu-zmagajmos-za-nove-gittya-zustrinutsya-na-zahidniy-ukraini

11 березня в Чернівцях привітають 300 фіналістів ІІ-го Всеукраїнського – ХІІІ Всекримського молодіжного творчого конкурсу імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!». У гала-концерті візьме участь італійка Софія Лоренцо, перша в історії конкурсу іноземна учасниця. 

Софія представила свою роботу до номінації «Декламування». Окрім неї, учасники змагалися ще в 6-х: «Аудіовізуальний твір», «Інсценізація», «Твір», «Науково-пошукова робота», «Малюнок», «Вокал» – у 4 вікових категоріях.

На гала-концерті можна буде почути виступ-декламування Юлії Єрикалової, студентки 5-го курсу Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського. Юлія Вітранюк із Києва, учениця спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 277 із поглибленим вивченням англійської мови, оригінально виконає «Давню весну» Лесі Українки. Вікторія Безпала, студентка Гадяцького коледжу культури та мистецтв ім. І.П.Котляревського, виступить із «Колисковою». Вразитиме виконанням Аліна Лефко з полтавської Шишаччини. У програмі візьмуть участь: Карина Плакіда з Запоріжжя, Анастасія Гут із Тернополя, Світлана Гриник, Юлія Павловська, Софія Кушнір із Луцьку, Діана Мамедова та Олександр Прийма з Волновахи та Новостепанівки Донецької області, Богдан Домущей із Першотравенська  Дніпропетровської області та багато інших яскравих учасників святкового дійства, присвяченого Лесі Українці, у місті, що пов’язане з її долею.

zmagaymos-za-nove-gittya

Робота учасника в номінації “Малюнок”.

Цього року учні та студенти надіслали на творчий конкурс близько 4 тис. заявок. Організатори заходу, у якому багато років головує Тетяна Захарова, заслужений вчитель України, відзначили, що учасниками конкурсу цього року стали мешканці майже всіх українських областей. Окрім італійської, надійшли роботи учасників із Придністров’я та Криму. У змаганні взяла участь робота професійних авторів теле- і радіопередач для молоді: фільм Інни Дідик «Лесиними стежками».

До журі під головуванням Світлани Кочерги, професора, доктора філологічних наук, екс-директора Музею Лесі Українки в Ялті, увійшли відомі письменники, поети, журналісти, актори, науковці та громадські діячі Полтавщини та інших місцевостей України. Експерти дослідили всі конкурсні роботи й обрали близько 700 переможців. 300 із них отримають нагороди в Чернівцях, – повідомив Держкомтелерадіо.

Урочиста церемонія нагородження та гала-концерт переможців розпочнуться об 11.00.

Нагадаємо: Всекримський конкурс учнівської та студентської молоді «Змагаймось за нове життя!» був  започаткований відомою громадською діячкою з Канади Марією Фішер-Слиж у 2004 році. Уперше він відбувся одночасно в Сімферополі, Севастополі та Ялті. Тоді в ньому взяло участь декілька десятків дітей. 

За роки проведення географія конкурсу розширювалася. У 2014 році Конкурс відбувся на Полтавщині. У різних номінаціях змагалися 400 учасників. Додалася номінація «вокал». У 2016 році конкурс відродили у всеукраїнському масштабі. Традиційно він має 3 етапи: регіональний, відбірковий та фінальний із гала-концертом. 

Фото: fb 

Відео: youtube 

Друзі, як знаєте імена авторів художніх робіт, то повідомляйте в коментарях! 

 

Gabi Shull, 14, of Missouri

Gabi Shull, 14, of MissouriГаби Шулл, 15-летняя тансовщица из  Уорренсберга, Миссури, США, теперь работает у станка и выступает на соревнованиях, используя протез. Летом девочка выступила на Rainbow Dance Competition с танцевальным соло Forever Young. Это её второе сольное выступление после операции на ноге и сложной реабилитации. Ещё в летние дни Габи выехала из родного штата в Хьюстон, чтобы выступить на мероприятии, которое занимается сбором средств для детей, борющихся с раком. Её выступление вдохновило всех, сообщили американские журналисты.

Габи начала танцевать в 6 лет, а в 9 у нее обнаружили рак, остеосаркому, из-за которой было необходимо ампутировать ей часть ноги.

«Габи спросила меня, почему это случилось с ней, и мы сказали, что – ты знаешь, иногда плохие вещи случаются с хорошими людьми, и мы не знаем, почему, но мы должны сделать все возможное, чтобы пройти через это – и это то, что мы сделали», – вспомнила мать девочки о том, как обсуждала с врачом и дочерью необходимость лечения.

После 12 недель химиотерапии девочка и ее родители выбрали менее эстетичный, но более перспективный для максимального восстановления вид операции: ротационную ампутацию. Врачи поддерживали девочку, просматривая вместе с ней мотивирующие фильмы о занятиях спортом.

После операции девочке сделали протез. Пройдя долгую реабилитацию, с помощью протеза она смогла не только двигаться, но и заниматься танцами. На достаточное для этого восстановление Габи понадобилось два года. Как сообщает издание Daily Mail, в США делают около 12 подобных операций в год. Доктора объяснили семье, что, выбрав именно такой вид операции, потом они поймут, что ничего не потеряли в этой ситуации, лишь приобрели. Любовь Габи к танцам врачи посчитали сильной мотивацией для девочки, чтобы она смогла успешно восстановиться.

«Мне было очень больно. Я боялась опираться на больную ногу, но все же продолжала заниматься. Сейчас я рада тому, что мне сделали именно ротационную операцию, потому что иначе я бы не смогла танцевать», – рассказала Габи.

Габи не скрывает, что она прошла много трудностей. «Время от времени, – вспоминает она, – может быть, раз в пять месяцев, если я проходила что-то сложное, если я не могла, например, подобрать что-то для танца, со мной бывало что-то вроде «почему это происходит со мной? Бла-бла-бла».

Кристен Кемп, директор Центральной Сценической Академии исполнительских искусств (the Center Stage Academy of the Performing Arts), рассказала, что она и преподаватели продумывали адаптированные танцевальные па для Габи лишь на начальном этапе, позже это не понадобилось.

«Я даю ей все те же шаги, какие даю и другим танцорам продвинутого уровня», – сказала Кристен. По ее словам, Габи никогда не просит изменить па для нее.

gabi-shull-3-600x603

Её мечта – стать педиатром и научным деятелем, который бы искал лекарство от рака. Её родители говорят, что не относятся к дочери как к инвалиду. По словам мамы Габи, в семье даже иногда забывают, что у девочки – протез.

Gabi Shull, 14, of Missouri

Родители Габи и сестры – Мария, Алисон и Кристина, которые тоже танцуют, – во всем поддерживают её.

«Если я смогла побороть болезнь и научиться жить без ноги, то я смогу в этой жизни что-то большее», – сказала Габи Шулл.

Габи – официальный представитель кампании The Truth 365, которая занимается повышением осведомленности о детском раке в соцсетях. В рамках кампании Габи Шулл встречается с разными детьми, чтобы поделиться своим опытом. На своих встречах и в интервью Габи говорит, чтобы люди любили свои мечты и никогда не сдавались.

«Многие говорят мне, что я – вдохновение… Я не вижу себя так, – сказала Габи перед тем, как идти в танцкласс. – Я просто делаю свое дело».

Тинкорр

Инфо: Дэйли Мейл, kansascity.com

sophya_shlyntchyak

Завтра, у неділю 9 жовтня, у Музеї книги та друкарства в Києві, на Фестивалі української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів», відбудеться презентація книги «Надзвичайні пригоди Кохи, Айка та Дзю». Її написала та проілюструвала 9-річна київська школярка Софія Шлінчак. Твір вийшов у видавництві «Фонтан казок», на презентації його представить головний редактор Іван Андрусяк. Проведе презентацію відома українска співачка та художниця Анжеліка Рудницька.

«Мене звати Софія. І мені 9 років. Коли я вирішила писати цю книжку, то одразу сказала сестрі Стефанії та брату Вадиму, що це буде історія про трьох друзів. Я диктувала свої фантазії татові, а він записував їх за мною, потім ми це ще разом перечитували і правили, бо на планшеті я ще не вмію так швидко друкувати. Мої брат і сестра були першими слухачами. А ще — мама. Їм сподобалось. Подобається ця історія і художниці Наї Іващук, якій я першій показала текст і яка порадила, як краще зробити до неї ілюстрації. Потім разом з нею я багато місяців малювала своїх героїв. Сподіваюсь, сподобалася ця книжка і вам», – так Софія представила нове видання на своїй сторінці у фейсбуці. 

«Чи може чудову дитячу книжку, по-справжньому цікаву ровесникам, створити… сама дитина? Мабуть, в ідеалі мало би бути саме так! Принаймні, в це щиро вірить дев’ятирічна Софія Шлінчак, яка сама придумала, написала й намалювала цю веселу й добру історію про маленьке левеня Коху і її друзів» – написав головний редактор видавництва «Фонтан казок» Іван Андрусяк у передмові.

Дитячий майстер-клас з малювання проведуть просто під час презентації – у супроводі відомої ілюстраторки Наї Іващук. Також на відвідувачів чекає автограф-сесія від Софії Шлінчак та подарунки від видавництва.

Початок презентації – о 12.00 у залі №4 у Музей книги і друкарства України на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Тінкор

Фото, відео: fb Софії Шлінчак

kaia-gerber-marc-jacobs-beauty-behind-scenes2

15-летнюю Кайю Гербер признали Открытием года и лучшей новой моделью. Во второй уикенд сентября в Нью-Йорке издание The Daily Front Row представило новый номер, посвященный самым заметным персонам фэшн-индустрии, с Кайей Гербер на обложке.

Помимо победы в номинации, Кайя снялась в фотосессии для The Daily Front Row. Съемку подготовила известный стилист Пейдж Реддингер. Осуществил съемку аргентинский фотограф Себастьян Фаена.

kaia-gerber-marc-jacobs-beauty-behind-scenes1

Съемки Кайи для Marc Jacobs

Карьера Кайи Гербер стремительно идет вверх: недавно девушка получила контракт с Marc Jacobs, и теперь представляет косметическую линейку Marc Jacobs Beauty. Многие, кто видел снимки Кайи, отмечают ее сходство с матерью, легендарной супермоделью Синди Кроуфорд.

davyd-fesyuk

11-річний Давид Фесюк з Дубного Рівненської області став голкіпером Real Madrid Club de Futbol (U-12). Давид почав свої тренування в Дубному. А перед тим, як переїхати до Іспанії, хлопець тренувався у Словаччині. Там він був воротарем дитячого футбольного клубу «Марека Гамшика» у місті Банська Бистриця. Зі словацькою командою потрапив на європейський турнір UNIOR CUP-2016, де його відмітили як кращого воротаря цих змагань. І там його помітили селекціонери мадридського «Реала».

Згодом Давид отримав запрошення від цієї команди на літній тренувальний збір. Уже в серпні Давид Фесюк у складі клубу став переможцем найпрестижнішого дитячого турніру в Іспанії.

Інфо: visnyk.lutsk.ua

lilyrosedepp-Dailypicture

17-летняя Лили-Роуз, дочь знаменитого американского актера Джонни Деппа, в минувший уик-энд летала на один из Багамских островов, который принадлежит ее отцу. Проведя там несколько дней с семьей, девушка вернулась в Калифорнию.

Этот год оказался для дочери Деппа очень насыщенным: Лили-Роуз стала лицом рекламной кампании парфюма легендарной марки Chanel. А это значит – фото- и видеосъемки, участие в самых разных промо-мероприятиях крупного бренда.

«Я так взволнована, сообщая, что я – лицо нового N5 L’Eau de Chanel!», – заявила Лили-Роуз в мае. Кампания стартует осенью, так что Лили-Роуз стоит набраться сил, отдыхая на Багамах.

lilyrosedepp

По словам Карла Лагерфельда, креативного директора дома моды Chanel, Лили-Роуз Депп воплотила собой свободу и смелость, присущие молодым людям. О том, что юная Депп получила контракт Chanel, стало известно год назад, прошлым летом, когда дом моды представил ее как свою «посланницу красоты» и лицо рекламной кампании коллекции солнцезащитных очков Chanel Pearl. Теперь же у Лили-Роуз есть и второй контракт.

Карл Лагерфельд, давний друг Ванессы Паради, матери Лили-Роуз, не устает восхищаться юной красавицей, называя её воплощением современной юности. Лили-Роуз получила контракты известного дома моды «по наследству»: ведь её мать, Ванесса Паради, представляла бренд с 1990 года. То есть, она была лицом марки еще за 9 лет до появления Лили-Роуз на свет.

lilyrosedepp

Лили-Роуз на прогулке со своим бойфрендом. Фото: Dailypicture

Кроме работы с Chanel, Лили-Роуз в этом году активно снималась в кино. 28 июля в Украине состоится премьера фильма «Йоганутые», в котором она принимает участие. Правда, еще неизвестно, будет ли девушка представлять ленту на фестивале Fantasia в Канаде, который состоится в июле, но, возможно, юная актриса появится на американской премьере фильма 2 сентября.

Сейчас Лили-Роуз провела немного времени с отцом, матерью и братом Джеком на острове среди океана. Её отец, актер Джонни Депп, переживает скандальный развод с актрисой Эмбер Херд, и, вероятно, будет оставаться на собственном острове несколько месяцев, поскольку в его съемочном графике есть перерыв. Правда, он все-таки прилетел в Лос-Анджелес вместе с детьми и бывшей женой после нескольких дней отпуска, но вполне возможно, он решит снова улететь на Багамы.

О том, где проводил время бойфренд юной Лили-Роуз, модель Эш Стаймест, пока девушка отдыхала на семейном острове, неизвестно.

Тинкорр

liza-halyavchenko-babytch

Лиза Халявченко-Бабич, которой только 13 лет, уже не первый год удивляет и вдохновляет всю Украину. Лиза стала известной пианисткой, лауреатом конкурсов в разных странах мира. На днях девочка получила Гран-при 2-го детского международного музыкального конкурса-фестиваля «Звездные мосты» в болгарском городе Ахелое. Об этом в своем твиттере в субботу сообщил Петр Порошенко, президент Украины.

Жена президента, Марина Порошенко, как руководитель благотворительного фонда, приняла участие в организационных вопросах Лизиной поездки в Болгарию. Марина Порошенко даже приезжала на киевский железнодорожный вокзал, чтобы проводить девочку на этот конкурс, и подарила Лизе четки с изображением Божией матери и украинским символом-«тризубцем».

liza-halyavchenko-babytch

Лиза выступает в других странах не первый раз. С 14-го международного фестиваля «Золотая осень», который проходил в Будапеште, она привезла серебряную награду. И, конечно, все помнят выступление девочки в 2013 году в Киевском международном центре культуры и искусств, где она сыграла в четыре руки со своим педагогом несколько произведений. Таким образом Лиза приняла участие в концерте знаменитого голландского оркестра «Jostiband». В нем играют люди с особенностями развития.

Лиза учится в городе Орджоникидзе Днепропетровской области, и у нее – синдром Дауна. Однако это не мешает ей обожать музыку, выступать с концертами и привозить в свою страну награды с разных профессиональных конкурсов.

Тинкорр

nika-turbina

Ника Турбина, внучка известного крымского писателя Анатолия Никаноркина, родилась в солнечной  Ялте. Ялта вообще всегда славилась своими творческими жителями — художниками, писателями, музыкантами. Вот и Ника появилась на свет в творческой семье. А буквально через несколько лет после рождения ее имя было известно всему Советскому Союзу.

Ника писала стихи. Мама Ники была талантливой художницей. Говорят, ей очень хотелось, чтобы в семье была знаменитость, и своей дочке она с самого раннего детства читала серьезных поэтов — Ахматову, Мандельштама, Пастернака. В ялтинском доме дедушки Ники Анатолия Никаноркина, известного крымского писателя, собирались литераторы, приезжавшие из Москвы на отдых. Мама просила их помочь напечатать дочкины стихи в столице. Далеко не всем эта идея казалась удачной, ее предостерегали — психика девочки еще не окрепла, а мир она уже видит в трагических тонах. Тем не менее скоро в центральной прессе появились большие публикации о ялтинском вундеркинде.

Нику стали приглашать на литературные вечера. К ее девятилетию, с помощью знаменитого поэта Евгения Евтушенко, был издан сборник стихов «Черновик». Она читала стихи и в Европе, где проводились ее поэтические вечера, даже была удостоена престижной премии «Золотой лев». Подобную премию до нее получила лишь Анна Ахматова, но в куда более зрелом возрасте. Сборник стихов Ники был переведен на 12 языков. Её называли поэтическим Моцартом, феноменом, даже пришельцем из космоса.

После возвращения Ники из Америки (где она, кстати, встречалась с Иосифом Бродским, который отзывался о поэте Евтушенко как о «лжеце по содержанию»), Евгений Евтушенко прекратил общение с ней и даже не брал трубку телефона. Скорее всего, у Евтушенко были основания так поступить. Сейчас можно лишь гадать, как сложилась бы судьба Ники, если бы он продолжал ей покровительствовать.

Еще о Нике ты можешь прочитать здесь:

http://turbina.felodese.org/bio.html

http://www.45parallel.net/nika_turbina/

http://nika-turbina.ru.gg/

Тинкорр

Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели