fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, style life, teens novelties,

10.02.2022

10 лютого 1890 року народився Борис Пастернак — поет, прозаїк, перекладач.
 
Оскільки сім’я Пастернаков належала до інтелігенції, в їхньому домі часто бували відомі художники, письменники і музиканти. Батьки майбутнього поета тісно спілкувалися з Ісааком Левітаном, Олександром Скрябіним, Львом Толстим, Сергієм Рахманиновым та іншими.
 
Перші вірші Бориса Пастернака були видані в 1913 р., коли йому було 23 роки.
 
Після того, як у 1958 р. Пастернаку була присуджена Нобелівська премія по літературі, він почав піддаватися серйозним нападкам з боку радянського керівництва. З цієї причини поетові довелося відмовитися від престижної нагороди.
 
Цікавий факт, що вираз «Не читав, але засуджую» з’явилося в період цькування Пастернака.
 
У 13-річному віці Борис, завдяки старанням Скрябіна, всерйоз захопився музикою.
 
За своє життя Пастернак написав 2 прелюдії і 1 сонату для фортепіано.
 
Чи знаєте ви, що коли після падіння з коня поет зламав ногу, його кістка неправильно зрослася? В результаті, Пастернак до кінця своїх днів злегка накульгував, відчуваючи через це сором.
 
В молодості поліцейські побили Бориса Леонідовича нагайками, оскільки той по безглуздій випадковості виявився в натовпі протестуючих. Цей епізод справив на нього таке глибоке враження, що пізніше він кілька разів згадував про нього у своїй творчості.
 
Цікаво, що спочатку Пастернак хотів поступити в консерваторію, щоб стати професійним музикантом. Однак в останній момент хлопець передумав, віддавши перевагу філософії.
 
Цікавий факт, що після закінчення Московського університету Борис Пастернак так і не прийшов за дипломом. Сьогодні цей документ зберігається в архівах університету.
 
Під час поїздки у Францію на Міжнародний конгрес письменників Пастернака стався нервовий зрив. Після цього він більше ніколи не виїжджав за кордон.
 
Завдяки турботам Пастернака, з ув’язнення вдалося звільнити чоловіка Анни Ахматової. В подяку, він відправив Йосипу Сталіну книгу перекладів Грузинською лірики за «дивовижне звільнення рідних Ахматової».
Незважаючи на ряд хвалебних віршів про товариша Сталіна, цензори безперервно критикували Пастернака за невідповідність епосі.
 
Цікаво, що Борис Пастернак переклав більшу частину трагедій Вільяма Шекспіра, які сьогодні вважаються класичними.
 
Над своїм знаменитим романом «Доктор Живаго» Пастернак працював довгих 10 років. Оскільки опублікувати книгу в Радянському Союзі було просто нереально, вперше вона вийшла в Італії.
 
Цікавий факт, що ЦРУ безкоштовно роздавав роман радянським громадянам на Всесвітній виставці в Брюсселі. А все тому, що книга на їхню думку була прекрасним інструментом для антирадянської пропаганди.
Пастернак високо цінував грузинську культуру, внаслідок чого неодноразово відвідував цю країну. Там же він перекладав вірші різних грузинських поетів.
 
Борис Пастернак листувався з Мариною Цвєтаєвої. А в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945) він надавав її дочки матеріальну допомогу.
 
У 1986 р. на дачі поета в Передєлкіно був утворений перший в СРСР музей Пастернака.
 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели