fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, style life, teens novelties,

04.02.2022

4 лютого 1873 року народився Михайло Михайлович Пришвін – відомий російський письменник, прозаїк, публіцист, фотограф та журналіст, вигадник та мандрівник .
 
Чудовий письменник, що немов добрий чарівник умів бачити і відчувати природу, розумів мову звірів і птахів, а найбільше мову своїх домашніх вихованців. Особливо собак, які прив’язувалися до нього всім своїм вірним собачим серцем.
 
Ця людина багато їздила країною. Бував він і в Заполяр’ї, і в Казахстані, і Далекому Сході, і в горах Кавказу. Недарма географи назвали його ім’ям мис на одному з Курильських островів. На Кавказі його ім’я присвоєно гірському піку та озеру. Багато ходила по землі, багато бачила ця незвичайна людина. Він бачив те, що не кожному дано побачити. І чув він багато чого, що інші не чули. Він слухав капели, вітався з сонечком, розмовляв з квітами. А ще він чув, як темного літнього вечора розмовляють між собою дерева. Про що ж шепочуться дерева і що думають про нас?
 
Розповіді Пришвіна про тварин, зокрема мисливські, відрізняються природним, вільним від хибної сентиментальності розумінням їхньої психології. Безсловесний світ завдяки письменнику розмовляє і стає ближчим.
 
Основою багатьох дитячих оповідань стали поетичне світосприйняття і художня пильність до найдрібніших подробиць життя. Епос, казка, фольклор, ліризм фарбують більшість творів письменника.
 
Він розповідав своїм читачам, яке багатство його оточує – справжня «комора сонця зі скарбами життя».
 
Творчість Пришвіна памятає багато читачів: на його оповіданнях про тварин, про природу виросло не одне покоління школярів. З ними був знайомий чи не кожен першокласник. Всі його розповіді ніби пронизані сонячним світлом і дарують читачеві відчуття гармонії та спокою. Але сам Пришвін головним і найкращим своїм твором вважав щоденники, які вів понад п’ятдесят років і з яким ніколи не розлучався, возив їх із собою з міста в місто, з будинку в будинок.
 
4 лютого - день народження Михайла Пришвіна
Після його смерті залишилося 120 зошитів, що склали 18 томів, — і це вдвічі більше, ніж його “офіційна” спадщина: художні твори Пришвіна були видані у семи томах.
 
Читаючи твори письменника, ловиш себе на думці, що його можна назвати щасливою людиною. Михайло Михайлович писав про те, що самовіддано любив. Вся його творчість є виявом великої любові до навколишнього світу. Світу, який маємо любити і ми – всі, хто в ньому живе.
 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели