fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, style life, teens novelties,

08.02.2022

8 лютого 1828 року у Франції народився письменник-фантаст Жюль Верн. Він є автором 66-и пригодницьких романів, п’єс, повістей, за їхніми мотивами створено близько 200 екранізацій. Його славнозвісні “Таємничий острів”, “П’ятнадцятирічний капітан”, “Подорож до центру Землі”, “Із Землі на Місяць”, “Діти капітана Гранта”, “20000 льє під водою”, “Навколо світу за 80 днів” всі знають ще з дитинства.
 
У 11 років Жюль Верн найнявся на корабель юнгою і ледь не втік до Індії. Малого знайшли батьки, відлупцювали та посадили на хліб і воду. Є версія, що після цього він обіцяв матері більше не втікати з дому та “подорожувати тільки в голові”.
 
Якось у Парижі Верн познайомився з письменником Александром Дюма-батьком. Той порадив юнакові, що вчився на адвоката, спробувати себе в літературі, сподіваючись перетворити його на свого “літературного раба”.
 
Спочатку Жуль зайнявся драматургією. Водевіль “Зламані соломини” сподобався метрові і він поставив його у своєму Історичному театрі. Верн був дуже вдячний наставнику:
 
“Те, що він зробив для історії, я зроблю для географії!” , а батькові написав: “Згодом я можу стати гарним літератором, але ніколи не буду нічим, окрім поганого адвоката”.
 
Він вчиться писати, друкує оповідання в журналах.
 
У травні 1856-го приятель запросив Верна на весілля. Там Жуль познайомився із сестрою нареченої 26-річною Оноріною Морель. Вона була вдовою і мала двох доньок. Через два тижні письменник повернувся до Парижа й написав матері, що “по вуха закоханий у чарівну вдовицю” і хоче одружитися. У січні 1857-го вони обвінчалися. 3 серпня 1861-го Оноріна народила сина Мішеля.
 
На відміну від більшості інших письменників, які творили в основному в домашніх умовах, Жуль Верн упродовж більшої частини життя подорожував. Отримані враження давали йому натхнення для творчості.
 
● Завдяки тому, що Жуль Верн багато подорожував, він був прийнятий у Географічне товариство Франції, хоч і не був вченим.
● Мрію всього свого життя Жуль Верн втілив, коли разом зі славою до нього прийшло й багатство. Він завжди мріяв мати власний корабель, який для нього означав можливість вирушити туди, куди він сам захоче. Розбагатівши, він не став розмінюватися на дрібниці й купив собі одну за одною цілих три яхти, які були здатні перетнути навіть Атлантичний океан.
Багато фантастичних на момент написання речей, які фігурували в книгах Жуля Верна, були згодом винайдені, наприклад, літак або акваланг. Ба більше, деякі вчені визнавали, що на винахід того чи іншого пристрою наштовхнуло саме прочитання книг Жуля Верна.
Зі 108 фантастичних передбачень письменника, на сьогодні не здійснилося лише 10.
● Марко Вовчок, видатна українська письменниця, була особисто знайома з Жулем Верном. Французький майстер пера надав їй виняткове право перекладати його твори російською мовою.
● Організація ЮНЕСКО проводила дослідження і з’ясувала, що книги Жуля Верна були роздруковані в усьому світі на 148 мовах.
● На написання книги «Навколо світу за вісімдесят днів» Жуля Верна надихнула газетна стаття. У статті ішлося про те, що якщо винайти хороші транспортні засоби, то цілком можливо подорожувати навколо світу за короткий період.
● Жуль Верн міг писати понад п’ятнадцять годин поспіль, не виходячи з кабінету. Якщо до нього приходило натхнення, його було важко зупинити.
● У 1886 році, племінник письменника, який страждав від психічного розладу, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки серйозним, що він не міг ходити до кінця свого життя.
● Внаслідок цукрового діабету, письменник осліп незадовго до смерті, але не здався і продовжив писати, диктуючи свої твори помічникам.
● Багато подробиць біографії Жуля Верна дійшли до нас завдяки працям його онука, який майже все своє доросле життя (цілих 40 років!) Присвятив складанню життєпису свого знаменитого діда з усіма подробицями. А син письменника, Мішель Верн, ще в молодості зацікавився кінематографом, і саме він екранізував цілих п’ять творів свого батька. Свій внесок зробив і правнук літератора він виявив оригінал рукопису «Париж двадцятого століття», фантастичний роман, який вважався назавжди втраченим. Цей твір було опубліковано лише через багато десятиліть після смерті письменника.
● Помер Жуль Верн 24 березня 1905 року від цукрового діабету. Йому було 77 років.
 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели