У Києві на Виноградарі громада бореться за збереження й розчистку Синього озера, однієї з водойм, що знаходиться на балансі КП «Плесо» і поступово міліє через зменшення площі водозабору. Громада закликала долучатися до ініціативи батьків та вчителів гімназії №34 «Либідь» ім. В.Максименка.
Щоб зберегти озеро, громаді доводиться боротися з забудовниками «Каштанового міста», які прагнуть забудувати озеро й прилеглу територію.
Як повідомляють ініціатори боротьби за збереження озера, на початку 2020 року КП «Плесо» були виділені бюджетні кошти для очистки озера. З’ясувалося, що перед тим, як почистити озеро, комунальне підприємство має провести вишукувальні роботи. Доки поралися з цим, пропустили строк засвоєння коштів, і вони повернулися назад до бюджету міста. Кошти довелося «вибивати» знову. Закласти в бюджет потрібні кошти вдалося лише після того, як озеро додали до переліку природоохоронних заходів на 2021 рік. Утім, громада не чекала й стала чистити озеро від сміття самотужки. Тим часом кошти на очистку озера в КП «Плесо» ще не розподілені, і є ризик, що і в цьому році підприємство може не встигнути їх освоїти.

Синє озеро, Виноградар
Із забудовником теж чимало проблем. Зокрема, є ризик, що депутати, які голосують за збереження будівництва на цьому озері, планують руками громадян зробити з нього рекреаційну зону під забудовний проєкт. Проте громада має свій проєкт рішення проти забудови.
Чим можуть допомогти всі містяни? Зверненнями до депутатів, щоб вони голосували за адекватний проєкт рішення, дзвінками та відвідинами КП «Плесо», поширенням інформації про ситуацію, яка склалася. Ініціатори очистки озера закликають приєднуватися екологів, юристів і всіх громадян.
Як гніздитися пеліканові? Природоохорнці встановили штучні платформи