fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties,

19.11.2021

На острові Єрмаків в Дунайському біосферному заповіднику оселилися 3 благородних оленя та 3 лані в рамках партнерства між Rewilding Ukraine та Фельдман Екопарк. Тварини доповнять природний випас на острові та сприятимуть розвитку екологічного туризму в регіоні.

Лані та олені пройшли реабілітацію у Фельдман Екопарк, а потім прибули у Придунав’я за 900 кілометрів, щоб знову оселитися у дикій природі на острові Єрмаків. Цей випуск є частиною спільного проекту двох організацій із відновлення популяцій великих копитних у дельті Дунаю. Серед тварин є і самці, і самиці. На острові вони будуть захищеними та, водночас, зможуть вільно пересуватися на досить великій площі. Тварини помічені GPS передавачами, тож їх переміщення в природі можна буде відслідкувати.

На острові Єрмаків в Дунайському біосферному заповіднику оселилися 3 благородних оленя та 3 лані

– Ми вітаємо сьогоднішнішній випуск оленів та ланей, який є першим кроком у довгостроковому партнерстві між Rewilding Ukraine та Фельдман Екопарк. Разом ми зможемо досягти більшого у справі відновлення природи нашої країни. Тварини, яких випустили зараз, доповнять різноманітність великих травоїдів, що вже є на острові. Острів Єрмаків – досить великий річковий острів, має площу більше 23 км2. Тож для відновлення процесу природного випасу повною мірою, а також для створення генетично різноманітних та стабільних популяцій, дуже важливо випускати тварин з різних місцевостей і в достатній кількості», – пояснює Михайло Нестеренко, виконавчий директор Rewilding Ukraine.

Природний випас дозволяє підтримувати різноманітність ландшафтів на острові. Завдяки життєдіяльності великих травоїдних тварин тут є і луки, і озерця, і багатство видів рослин. Мозаїка ландшафтів приваблює велике різноманіття комах, птахів та ссавців. Також, травоїди виїдають надмірну рослинність, яка, всихаючи, могла б запалитися. Це дозволяє значно зменшити ризик пожеж. Крім того олені та лані, разом з іншими великими тваринами острова, є цікавими об’єктами спостереження для туристів. Адже в нашій країні є гарні ландшафти, але майже не залишилося місць, де можна побачити великих диких тварин, що вільно крокують у природі.

На острові Єрмаків в Дунайському біосферному заповіднику оселилися 3 благородних оленя та 3 лані

– Ми завжди були й залишаємось відкритими до співпраці. Збереження диких тварин, відновлення біоценозів та відповідальна реінтродукція – це ті цілі, для яких був створений Фельдман Екопарк. Це перший пробний етап нашої співпраці, надалі ми плануємо продовжити випуск тварин, які успішно розмножуються у Фельдман Екопарк та підходять під завдання програми Rewilding Ukraine. Ми завжди за спільні проекти, оскільки лише загальними зусиллями ми можемо допомогти Природі відродитися, дати надію нашим дітям та онукам побачити та оцінити все різноманіття та пишноту дикої природи», – зазначив Олександр Фельдман, народний депутат України, президент Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR), засновник Фельдман Екопарк.

На острові Єрмаків в Дунайському біосферному заповіднику оселилися 3 благородних оленя та 3 лані

– Здавалося б, шість тварин – це крапля в морі, але при формуванні життєздатної популяції треба уникати близькоспорідненого схрещування, тому ми випускатимемо тварин невеликими «порціями», від різних батьків, що дуже важливо – особливо на початку формування групи. Й до наступного сезону розмноження ми поповнимо популяцію копитних «новою», неспорідненою кров’ю», – пояснив Андрій Гапченко, завідувач відділу науки та моніторингу Фельдман Екопарк.

Острів Єрмаків знаходиться в буферній зоні Дунайського біосферного заповідника, поблизу м. Вилкове. В 2019 році за підтримки та активної участі Заповідника та орендаря острова ТОВ «Єрмак» розпочалося відновлення процесу природного випасу на острові за допомогою диких видів великих травоїдних тварин, характерних для дельти чи близьких до них за екологічними функціями. На Єрмакові оселилося стадо водяних буйволів із Закарпаття та два табуни диких коників із заповідників Латвії. Згодом до них приєдналися невелике поголів’я благородного оленя та стадо ланей з півдня України.

На острові Єрмаків в Дунайському біосферному заповіднику оселилися 3 благородних оленя та 3 лані

Олені та лані, як багато років тому

Благородний олень колись широко населяв ландшафти нашої країни, але згодом його чисельність значно впала через браконьєрство та знищення природних місць існування. Благородний олень – велика парнокопитна тварина, самці можуть сягати більше  2 метрів у довжину і ваги біля 300 кг. Самці цього виду прикрашені величезними рогами, які потрібні для приваблення самиць та бійок між суперниками для захисту території та свого «гарему». Також, під час гону самці визначають першість, влаштовуючи поєдинки з реву, які можуть тривати годинами.

Лань європейська має менший розмір (довжину до 2 метрів та вагу близько 100 кг) та ефектну зовнішність: великі очі та вуха, плямисте забарвлення та характерні лопатоподібні роги у самців.


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели