fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, movie, teens novelties,

30.06.2016

У «Видавництві Старого Лева» вийшла збірка оповідань Богдана Волошина «Політ золотої мушки». У книжці – гумористичні й дуже добрі історії з життя людей, яких ти завжди можеш зустріти на вулицях галицьких сіл та містечок. Цитати з цієї книжки можна розбирати на анекдоти, тож кращого читання влітку й не придумаєш. Також за гумористичними оповіданнями Богдана Волошина вже відзняли фільм, що вийшов на екрани восени минулого року та вразив глядача влучним відображенням усіх тонкощів галицької мови та своєрідного гумору, притаманного мешканцям галицьких земель.

«Найлегше писати про те, що знаєш, любиш і те, що близьке тобі, – розповів про свою нову книгу письменник Богдан Волошин. – Увесь цей галицький світ, що оточував мене й у якому досі живу, зачаровував своєю самодостатністю, окремішністю та іронічністю. Я не можу сказати, що він унікальний… Але є особливим і вартим, щоб про нього розповіли і плекали його. А ще галицька говірка дуже надається до гумору. Вона смачна і влучна. Зрештою, усе це галицьке життя – це я сам. Я частина його. І з цього дуже тішуся».

polit_zolotoi_mushky_

Вийшла в світ книжка Пана Марциняка “Політ золотої мушки”, однойменна з гумористичним фільмом про галицьке життя, який з’явився на екранах у минулому році

У «Польоті золотої мушки» письменник «переміщує» читача в уявне галицьке містечко Бурачковичі та сусіднє село Лопушну, і змальовує життя видатних бурачківчан. У книжці йдеться про пригоди мера Романа Задупського, секретарки маґістрату Теклі Мілєрової, авторитетного сторожа Ладзьга Микуличина, митця трагічної долі Влодка Фарнеґи, грабаря Мерлюня та багатьох інших персонажів.

«Майже усі герої оповідань писані з реальних людей, – зауважив автор книги. –  Щоправда, не всіх я знав особисто. Часто друзі, знайомі розповідали мені якісь байки, цікаві історії з життя родичів і знайомих, а я вже заселяв тими людьми свої Бурачковичі. Ліпив з них нових героїв, наділяв новими рисами характеру, щоб розвинути образ. І вони починали жити своїм окремим життям. Інколи навіть докучаючи мені, кочували з оповідання в оповідання».

8 жовтня 2015 року вийшла стрічка режисера Івана Кравчишина «Польот золотої мушки» за оповіданнями Богдана Волошина, тож улюблених героїв книг цього письменника можна побачити й на екрані. Для зйомок у комедії акторів та локації обирали дуже ретельно, аби передати весь колорит галицього гумору, який є певною «візитівкою» української культури. Героїв фільму, їхні обличчя автор називає «галицьким іконостасом», аби пожартувати, бо вони – такі собі святі люди, але трішки божевільні.

У фільмі розповідь іде від імені дівчинки на ім’я Микола, яка ділиться історіями про те, що відбувалося в її селі з побаченого нею та зі  слів її дзідзьо.

За словами Богдана Волошина, разом із Іваном він поїхав обирати локації для нового кіно в монастир у Добромилі. Колись тут отримав чернечий постриг митрополит Андрій. А акторів, розповідає пан Богдан, шукали в різних українських містах, по всій Галичині: у Львові, Тернополі, Франківську, Коломиї, Дрогобичі.

Шукати довелося ретельно, адже актори мали говорити не просто українською мовою, але й галицькою говіркою, щоби мова у фільмі була живою і природньою. Письменник відмітив, що це вдалося, і стрічка вийшла без будь-якого надуманого кривляння, без штучності. На думку автора книжки, це реалізувалося не тільки завдяки майстерності акторів, але й режисера: Іван живе в Києві, але він є галичанином, і його відчуття галицької говірки залишається гострим.

«Актори часто імпровізували: вставляли слівця і звороти, які чули в рідних села та містечках. І це було чудово. Особливо вражаюче виходило у неперевершеного Олега Цьони», – розповів письменник.

Нагадаємо: Богдан Волошин – публіцист, письменник-гуморист зі Львова, журналіст  за освітою. З 1984-го року працює у львівських періодичних виданнях та на телебаченні. Уже випустив 5 збірників оповідань. Нині працює на Львівському ТБ. Відомий у Львові та околицях за псевдонімом пан Марциняк.

Тінкор

Фото: ВСЛ

 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели