fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, style life, teens novelties,

14.07.2018

motsartНовий роман Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга» презентують у Львові в середу, 18 липня, на фестивалі LvivMozArt. Захід відбудеться у палаці Потоцьких за участі видавчині й поетеси Мар’яни Савки та української диригентки Оксани Линів. Музичну атмосферу вечора створять музиканти Ірина Зарицька, фортепіано, Віктор Андрійченко, скрипка.

Дія роману відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой — молодший син геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер. Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля — тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом.

У «Моцарті із Лемберга» поєдналися жанри історичного, пригодницького та любовного романів. Автор витримав золоту середину між сентиментами і авантюрою, а точніше, – між любовним і пригодницьким романом. Читач знайде, окрім впізнаваних фактів з життя Моцарта-молодшого, також елементи історичного твору і навіть детективу.

— Ідея написання роману про «львівського Моцарта» належить Оксані Линів та Олегу Мацеху, засновникам фестивалю LvivMozArt, – розповів Богдан Коломійчук. – Перша розмова про це відбулася восени 2016 року, а вже за кілька місяців ми продовжили її в Зальцбурзі. Тоді ж, разом з Олесею Яремчук, яка допомагала з перекладом, розпочали збирати матеріали в Бібліотеці Моцартеуму. Безцінними для мене, як для письменника, були щоденники мого персонажа. Завдяки цим нотаткам, я побачив Франца Ксавера живою, надзвичайно емоційною людиною з нелегкою долею.

motsart

Богдан Коломійчук пригадав, що цей роман писав так, як жив його герой: у подорожах. За його словами, окремі сцени були написані в аеропорту Айндговена та Кракова, в літаку над Німеччиною, в баварській кнайпі і десь на узбережжі Північного моря.

Франц, герой нового роману, так само багато мандрував світом, намагаючись здобути славу й визнання: чимало його концертів відбулося в Любліні, Варшаві, Берліні, Данцігу, Парижі.

— За цей час ми по-своєму зріднилися з моїм Моцартом, – сказав Богдан Коломійчук. – Десь так, як двоє львів’ян, що зустрічаються далеко від дому і йдуть до кав’ярні потеревенити про галицьку погоду. І розмова приємно затягується… Наша з Францом Ксавером «балачка» затягнулася майже на два роки. І ось, завершальний акорд – чудова книжка. Завдяки цьому роману, львівський Моцарт уперше постане перед українським читачем.

Богдан Коломійчук — письменник-белетрист, автор історико-авантюрних та детективних романів. Мешкає у Львові. 2013 року видав дебютний історико-авантюрний роман «Людвисар. Ігри вельмож», що отримав Гран-прі конкурсу «Коронація слова 2013». 2014 року світ побачила збірка детективних оповідань «Таємниця Єви». У 2015 році вийшли одразу ді книжки — «В’язниця душ» та «Небо над Віднем», 2016-го — «Візит доктора Фройда». Влітку 2018го побачив світ роман «Моцарт із Лемберга».

Початок презентації — о 18:00. Вхід – вільний.

interview || Письменниця Ірина Мацко: «Коли люди стають дорослими, їм здається, що вже можуть учити підлітків, як жити!»


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели