fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties,

03.08.2017

vynova-goraУ четвер, 10 серпня, у Львові відбудеться презентація нового роману «Винова гора». Його написала Надія Мориквас. Із Оксаною Думанською, яка модеруватиме зустріч, та зі слухачами авторка нової книги поміркує про право на свій простір, про життя за війни й миру, про любов приявну і примарну. А ще вона розповість про місце, де відбуваються події роману – таємниче містечко Виногори, яке колись, за панства, називали галицькою Малою Швейцарією.

– У цьому підльвівському містечку можна впізнати Винники, – сказала Надія Мориквас. – Хоча, може, то й не Винники! Чи ж мало таких містечок по Україні, які, незважаючи на війну, потрясають одвічні пристрасті – змагання за землю, за ковток свіжого, «неприватизованого» повітря й цілющої води? Виногорівці нинішнього дня – із втратами у війні та з волонтерами, із загрозами від своїх же обранців та з помстою природи, яка опирається своєму знищенню – різні у своїх життєвих позиціях… Зрештою, це тільки тло, бо основну канву роману тчуть приватні історії.

Персонажі першого ряду в романі – жінки. Чоловічі образи лише відтінюють порухи жіночих душ: любові й ревнощів, остраху й ненависті, закоханості й неприйняття, сподівань і зневіри.   Найдраматичніший –  образ Лінці. Її історія – це чи не перша в українській літературі історія про французьких репатріантів. Тому найщільніша частина роману та, що зазирає в минуле, не цурається легенд, зосереджується на трагічних подіях репатріації, вивезення в Сибір чи на смерть в Белжець.

Новий роман письменниці-львів’янки дивовижно густий на факти, події, невигадані життєписи й постаті. А сни, легенди, портали в прихований світ, містичне оживлення вовчиці й не менш містичне уникнення загибелі оборонців води ніскільки не дисонує з приватним буденним життям, із проблемами підприємництва й опору несправедливості, із романтичними мріями й безжальністю життєвих обставин.

У Виногорах, мальовничому містечку Галичини, вже понад століття можна не тільки відпочити, а й знайти надійний прихисток. Сюди втікали з Карпат і з мегаполісів, з-понад моря та від війни, приносячи з собою власні історії, які долучалися до місцевих легенд. Власне, таким втікачами й шукачами спокою і є персонажі нової книжки.

Початок зустрічі у бібліотеці на площі Ринок, 9 – о 18:30. Вхід вільний.

За інф. ВСЛ


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели