fbpx
Close Sidebar

Teennews

music, style life, teens novelties,

10.01.2022

Під кінець року першим студійним альбомом заявляє про себе київський акапельний ансамбль “Маленький хор Василія Великого”. 

Як і личить колективу, назва якого вшановує церковного діяча-аскета, свій стартовий реліз “хористи” вирішили зробити в релігійній тематиці. “Наш човен” – це 11 пісень православного, католицького, греко-католицького та протестантського походження в авторських аранжуваннях засновниці гурту Ярини Чепіги.

Відповідно до задуму, альбом наповнюють пісні, поширені серед християн різних конфесій, автори яких жили в різних країнах і століттях. Усі твори отримали нове звучання в розкладці на 6-7 голосів плюс 4 композиції доповнені ритмічним малюнком: вокальну перкусію забезпечив дніпровський бітбоксер Nadim Gandzya. 

“Маленький хор Василія Великого” є секстетом, однак до роботи над альбомом доклалося більше вокалістів. Окрім сесійника Надіма Ґандзі, в одній із пісень натхненно співає фронтмен рок-гурту “MetaNoya”, в іншій – двоє священників, а ще в кількох композиціях звучать голоси колишніх членів ансамблю.

“В дитинстві я заслухала касету з піснями монахів Крехівського монастиря. Запам’ятала звідти “Дорогу”. Збагативши мелодію властивими нам гармоніями, я дала їй нове життя, а для запису ми запросили двох наших друзів – голосистих отців із київського храму Святого Василія Великого, де наш хор співає недільні літургії”, – розповідає диригентка Ярина Чепіга. 

Альбом писався впродовж 2020-2021 років на трьох київських студіях. Зведення та мастеринг здійснив Костянтин Шадов.

Ілюстрації до кожної пісні альбому намалювала дизайнерка Віра Кордоба.

Далі в планах “Маленького хору…” – видати авторську збірку гімнів і патріотичних пісень. Одна з них – версія хіта “Україно” Тараса Петриненка – вже була випущена кліпом до 30-річчя незалежності України. Загалом гурт переспівує українську та світову популярну музику, а також народні пісні, включно з обрядовими. Зокрема – обробки щедрівок і коляд. 

Учасники люблять створювати слухачам привід і тло для роздумів про час, світ, любов, сенси, тимчасову смерть і вічне життя. Надихаючись твердженням папи Івана Павла II про те, що митці – це апостоли краси, “маленькі хористи” бачать свою місію у служінні естетиці та в розширенні музичного кругозору українців. У нинішній втомлений музичними форматами час співаки за принципом “на́голос на го́лос” практикують звукову магію без інструментів, чим розвивають і поширюють культуру бітбоксу та жанр “а капела”. 

 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели