fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, знаєш,

22.04.2017

22 квітня – День Землі, який відзначають у багатьох країнах. Цього дня можна пригадати про сезонні особливості буття дикої природи. Наприклад, про «сезон тиші». Науковці вважають, що він є дуже важливим для збереження популяцій тварин.

Активний період у дикій природі розпочинається з першого квітня й завершується в середині червня. Навесні в багатьох тварин відбувається розмноження та догляд за новонародженими. Птахи в’ють гнізда й висиджують пташенят. Хижі та травоїдні риби починають нереститися, шукають для цього необхідний субстрат: гальку, пісок, рослинність.

«Сезон тиші» – явище не вигадане, а визначене законодавчо. Стаття 39 Закону України «Про тваринний світ» фіксує дії з боку людей, які є неприпустимими у період розмноження диких тварин.

За законом, із 1 квітня до 15 червня ніде не можна проводити роботи та заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою: стріляти, виконувати вибухові роботи, запускати феєрверки, робити санітарні рубки лісу, використовувати моторні маломірні судна, проводити ралі та інші змагання на транспортних засобах.

ecoethics

У цей період надзвичайно важливо не здійснювати рубок. Адже вони можуть зірвати гніздування різних видів птахів, передусім хижих. Ще рубки заважають розмноженню диких видів звірів.

Орієнтовно, у цей же період триває нерестова заборона на вилов риби та інших гідробіонтів. На сторінках відповідних відомств – Держрибагентства, Держекоінспекції, сторінках природоохоронних установ має бути опубліковані дані щодо тривалості нерестової заборони на вилов риби на конкретних водних об’єктах.

Вилов риби в цей період можна здійснювати лише з берега й обмеженим переліком знарядь лову – однією вудочкою чи спінінгом. Не можна ловити на нерестовищах, проводити різноманітні гідротехнічні роботи на річках, проводити змагання зі спортивного рибальства, пересування човнів. Такі заборонні заходи особливо потрібні рідкісним та зникаючим видам, популяції яких є дуже розрідженими.

ecoethics

До прикладу, такі охоронні заходи допомагають у збереженні стерляді прісноводної, одного із шести «червонокнижних» представників родини осетрових і єдиного прісноводного виду, який здатний створювати локальні популяції на Дністрі, Дніпрі та Дунаї. 

Усе живе на планеті розвивається циклічно. Рослина знає, коли їй скидати листя. Тварини – коли впадати у сплячку. Риба – коли зосереджуватися на глибоководних ділянках і теж «засинати». Біологічний годинник «підказує» живим істотам, коли прокидатися від сну, розпускати листочки, починати вити гнізда чи йти на нерест.

Люди також підпорядковуються таким циклам. Наприклад, уночі ми відпочиваємо, а світлу пору доби ми активні. Тож нинішній «сезон тиші» є актуальним для усіх мешканців планети Земля.

Нагадаємо, «сезон тиші», нова природоохоронна кампанія, стала проводитися в Україні з 1 квітня 2016 року, після затвердження закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу». Спеціалісти вважають, що ця кампанія дасть змогу запобігати санітарним рубкам у заповідниках, заказниках, парках, скверах та на інших природних об’єктах. 

За інф. WWF UA

Фото: КЕКЦ


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели